Escape room American School Story

American School Story

Lockme partner

Pamiętam tamten dzień jak przez mgłę. Wiem tylko, że zaczęło się niewinnie. Korytarz, sala lekcyjna i znajome ławki. No i ten dziwny nauczyciel, który przysz... [więcej]

52

52 reviews

|

2

Wrocław: 2nd place

|

Dolnośląskie: 2nd place

|

PL 6

Poland: 6th place

|

10/10

2-5 people

90' minutes

Thriller

expierienced

Plot of the room

Pamiętam tamten dzień jak przez mgłę. Wiem tylko, że zaczęło się niewinnie. Korytarz, sala lekcyjna i znajome ławki. No i ten dziwny nauczyciel, który przyszedł do nas na zastępstwo. No tak, profesor faktycznie był jakiś inny. Później nastał chaos. To nie była szkoła, którą znam. Może to przez ten bal dla nauczycieli? Cały tydzień o nim wspominali!

Interaktywny pokój w klimacie amerykańskiej szkoły z lat 80 pozwoli Wam poczuć aurę ubiegłego wieku, oraz zmierzyć się z własnym lękiem, który w niepokojącym tempie zacznie wzrastać.

*Pokój jest połączeniem Thrillera, Psychodelii oraz Komedii. Mimo zagadek i fabuły nie jest standardowym escape room'em. Stawiamy tutaj na interakcje oraz na to, aby gracz był nieodłączną częścią całej historii. "American School Story" polecamy szczególnie osobom, które szukają czegoś nieszablonowego i niestandardowego :)

Book this room

Book this room

Additional information

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full contact with the game master

Always open doors

Safety button

Available game languages

Polish

Address

Fox O'clock - Wrocław II

ul. Lelewela 4D, 53-505 WROCŁAW

Owner’s data

FOX O' CLOCK BARTOSZ SOBCZAK
św. Antoniego 23
50-073 WROCŁAW
NIP (tax identification number): 8961522979

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 52 reviews

Overall rating 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

52 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

336 reviews

Lekcja życia

2/21/20 | visit date: 12/28/19

Review of Lockme

LockMe 336 reviews

Nie jest tajemnicą, że ten pokój to jedna wielka interakcja - to sprawia, że mamy do czynienia bardziej z pewnego rodzaju eventem niż z typowym escape roomem. Foxy wyszły poza ustandaryzowane ramy pokoi zagadek w celu wykreowania własnej wizji i to czyni ten scenariusz wyjątkowym.

Pokój można opisać jako “kontrolowany chaos”. Zazwyczaj jest tak, że gracz odkrywa po kawałku fabułę - tutaj fabuła odkrywa gracza, dopasowuje się do niego i sprawia, że to on ją również tworzy. Scenariusz jest, ale tak jakby go nie ma - i to jest super.

90 minut na zabawę w tym pokoju jest w sam raz - to pokój, w którym przyda się każda dodatkowa para rąk. Zdecydowanie polecamy wybranie się tutaj w większym gronie. Dwuosobowe, doświadczone grupy również mogą sobie poradzić, jednak będa musiały liczyć się z szybkim tempem rozgrywki, a tutaj warto ponapawać się samą grą.

Jeżeli możemy coś doradzić: nie idźcie do pokoju mając jako cel pobicie rekordu. Po prostu cieszcie się tym pokojem!

Difficulty: Medium

Q
Q

Guide
460 pts

295 reviews

#299

5/13/20 | visit date: 2/13/20

Trusted review

Q 295 reviews

Coś więcej niż tylko escape room, bo rozgrywka bardziej przypomina American Show niż tylko School Story. Jedno jest pewne – atrakcji nie brak, a i nie będzie przesadą napisać, że scenariusz faktycznie wychodzi poza wszelkie ramy i konwencje znane z innych ERów. Paradoksalnie całość jest jednak bardzo spójna i układa się w logiczny, choć momentami groteskowy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), ciąg zdarzeń. Kontrasty i niespodzianki to ogromny atut pokoju. Podkład muzyczny idealnie dobrany. I te rekwizyty z amerykańskiej popkultury lat 80-tych! Mistrzowanie to osobny rozdział, chociaż nie ma potrzeby by pisać o nim coś więcej niż to, że idealnie współgrało z tą nieszablonową historią. Dwuosobowe grupy muszą sobie narzucić niezłe tempo – pokój nieliniowy, więc można dzielić się zadaniami, ale jest ich naprawdę dużo. Btw, świetne promo w wizytówce. Pozycja obowiązkowa.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Tringa
Tringa

Navigator
111 pts

23 reviews

Coś innego

6/11/20 | visit date: 6/10/20

Trusted review

Tringa 23 reviews

To pierwszy pokój po kwarantannie i okazał się zdecydowanym strzałem w 10! Co prawda Foxy są już mega nudni z tym, że każdy pokój, który robią jest dużo lepszy od poprzednich ;). American School Story przenosi poziom Escape Roomu na totalnie inny poziom. Ten pokój to mieszanka thrillera, horroru, komedii i przygody, jak sami określają: psychodela. Polecam każdemu!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i powrót do szkoły

5/8/20 | visit date: 2/15/20

Trusted review

Cyrk Kamiennych Braci 307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci znów trafił do szkoły, choć myśleliśmy, że ten etap naszego życia mamy już dawno za sobą - po raz kolejny przyszło nam zasiąść w szkolnej ławie.W dodatku nasz nowy nauczyciel w żadnym stopniu nie przypominał znanych nam dotychczas belfrów. Jedno było pewne działo się coś dziwnego i mieliśmy nieodparte wrażenie, że ma to związek ze zbliżającym się tajemniczym balem nauczyciela.

Pokój z całą pewnością można zaliczyć do tych niestandardowych. Zagospodarowanie przestrzeni, interakcja z obsługą oraz nieprzewidywalność, to niewątpliwie największe atuty tego ER. Dodajmy do tego dopracowany wystrój oraz znakomicie dobrane oświetlenie i ścieżkę dźwiękową, potęgującą klimat, a otrzymamy produkt na naprawdę wysokim poziomie.

Zadań, które przygotowali dla nas twórcy jest bez liku. Zastosowano tutaj przeróżne rozwiązania, tak elektroniczne, jak analogowe oraz manualne. Pokój nie należy do bardzo liniowych, co sprawia, że w czteroosobowym składzie nikt się nie nudził.

Obsługa spisała się tutaj na medal. Interakcja z nią była niewątpliwym atutem w tym pokoju.

Podsumowując, "American School Story", to niezwykle oryginalny scenariusz w nietypowej tematyce z niestandardowo prowadzoną rozgrywką. Polecamy wszystkim fanom ER, zwłaszcza tym, którzy myślą, że ta branża niczym już ich nie może zaskoczyć.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

t.szulc
t.szulc

Scout
79 pts

20 reviews

Daje do myślenia

6/7/20 | visit date: 6/6/20

Trusted review

t.szulc 20 reviews

Pokój na „świeży umysł” (byliśmy z rana), bo wieczorem może być już „ciężko” :) NAJLEPSZY pokój w jakim byliśmy! Mnóstwo zwrotów akcji i bardzo fajnych zagadek! Mistrz Gry rewelacja...brawo brawo brawo! Polecamy dla grup, które mają już na swoim koncie parę pokojów.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Scorpio
Scorpio

Navigator
109 pts

22 reviews

Niepokojąco i genialnie

1/24/20 | visit date: 1/22/20

Trusted review

Scorpio 22 reviews

Ten pokój trzeba odwiedzić bo to nowy poziom rozrywki, choć trzeba przyznać, że ograniczenie wiekowe w jego przypadku ma swoje uzasadnienie. Wspaniale zbudowany klimat i dopracowany w szczegółach wystrój sprawiają, że zabawa jest przednia. Zagadki może nie należą do najtrudniejszych, ale są świetnie dopasowane do fabuły i jest ich całkiem sporo. Obsługa pokoju także na najwyższym poziomie.
Jeśli lubicie dreszczyk emocji będziecie zachwyceni. Gorąco polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Navigator
138 pts

115 reviews

Kiedy obraz wychodzi z ram...

7/1/20 | visit date: 7/1/20

Szalony Kapelusznik 115 reviews

... a escape room ze swojej konwencji, to dzieją się Rzeczy Dziwne.

Tu gra strach, który trzeba rozbroić humorem, tu zablokowanie się jest Twoim wrogiem, tu... no... niby nikt Ci nie da w mordę, a jednak immersja każe się angażować... no w każdy, razie, lepiej włożyć skumulowaną energię w zagadki ;)

W Szkole jest co robić, ale nie da się o tym pisać bez spoilerów. W ogóle...nie da się o tym pisać bez spoilerów. W ogóle, to co to w ogóle było, że w ogóle brakuje słów! [tak, stylistyka celowa, bo i rozumu małpiego idzie w środku dostać z wrażenia, a tu przecież myśleć trzeba!]

To jest Pokój [inter]Akcji. W zasadzie nie było w nim jakichś nowych zagadek, ale powiedzieć to, to jak powiedzieć o potworze nie z tej ziemi, że oczy to miał w sumie takie zwykłe... Tyle, że miał ich na przykład dwieście par i osadzone w dziwnych miejscach.

To jest kwintesencja American: osadzenie. Osadzone są zagadki i osadzeni jesteście w pewnym momencie Wy... Powodzenia!


P.S. Trudny przez te n-n-n-e-r-r-w-w-y.

Kiedy obraz wychodzi z ram... Kiedy obraz wychodzi z ram...

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

VooVoo
VooVoo

Guide
405 pts

218 reviews

...

5/13/20 | visit date: 2/13/20

VooVoo 218 reviews

Pewnie nie ma gracza, który po opisie fabuły przewidzi co czeka go w trakcie gry. Każdy etap jest tu coraz mniej przewidywalny a finał to już kompletne zaskoczenie. Bardzo unikatowa rozgrywka, inna od wszystkiego co widziało się już w ER. Dla dwóch osób pokaźna liczba zagadek do rozwiązania. Bardzo polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Baraneq
Baraneq

Scout
75 pts

15 reviews

Najlepszy

2/19/20 | visit date: 2/14/20

Trusted review

Baraneq 15 reviews

Najlepszy pokój, w jakim byliśmy do tej pory! Absolutnie wyjątkowy, interakcja z graczami na zupełnie innym poziomie, nawet jeszcze wyższym niż to, czego mogłam się spodziewać po przeczytaniu innych opinii... Może to troszkę "zbić z tropu" na początku rozgrywki, ale zabawa jest przednia. Oprócz początkowego zaskoczenia i związanych z tym trudności z myśleniem, trudność zagadek jest idealnie wyważona i myślę, że średni poziom jest sprawiedliwą oceną. Historia jest bardzo spójna, wciągająca i wywołuje wiele skrajnych emocji, od strachu, przez zaskoczenie, po śmiech. Wystrój pokoju jest tak dopracowany, że faktycznie można poczuć się jak w latach 80. Zdecydowanie polecam - pokój nie jest liniowy, więc nawet duże grupy będą miały co robić.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pioneer
172 pts

39 reviews

No po prostu mega bomba

12/22/19 | visit date: 12/22/19

Trusted review

tbednarczuk74 39 reviews

Po odwiedzeniu ponad 50 polskich pokoi stwierdzamy, że w żadnym nie było tyle interakcji z uczestnikami! We wszystkich innych za te efekty trzeba dodatkowo zapłacić a tu mamy to w cenie i to w naprawdę dużej ilości. Nowa lokalizacja pokoju pozwala na zagospodarowanie dużej przestrzeni dla uczestników w bardzo ciekawy sposób. Ze względu na niesamowitą wyjątkowość tego pokoju po prostu trzeba go odwiedzić i to nie tyczy się tylko ludzi z Wroclawia ale również i z Polski. To miłe, że ten pokój będą odwiedzać ludzie, którzy odwiedzili m in gliwicką Lokalizację czy katowickie Moriariti. Czekamy na kolejne pokoje z Waszej firmy. Serdecznie dziękujemy za półtora godzinny świetnej zabawy w Waszym pokoju, chyba w żadnym z dotychczas odwiedzinych tak dobrze się nie bawiliśmy.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle