Escape room Midnight Killer MK II

Midnight Killer MK II

Lockme partner

Dzień 25 marca 2016 roku był szczególny w historii Wrocławia - po wielu miesiącach makabrycznych zbrodni i nieopisanej paniki wśród mieszkańców, w jednej z k... [więcej]

187

187 reviews

|

18

Wrocław: 18th place

|

Dolnośląskie: 18th place

|

PL 83

Poland: 83rd place

|

9.6/10

3-5 people

70' minutes

Thriller

expierienced

Plot of the room

Dzień 25 marca 2016 roku był szczególny w historii Wrocławia - po wielu miesiącach makabrycznych zbrodni i nieopisanej paniki wśród mieszkańców, w jednej z kamienic został schwytany groźny, długo poszukiwany złoczyńca, który przez wszystkich Wrocławian znany był pod pseudonimem Midnight Killer. Choć podczas długich przesłuchań ani razu nie przyznał się do żadnego ze swoich krwawych morderstw, w wyniku psychiatrycznej ekspertyzy został zamknięty na 25 lat w więzieniu, z którego nikomu nie udałoby się uciec. Podczas całego trwania śledztwa utrzymywał jednak, że został błędnie oskarżony mimo tego, że zebrane przez biegłych dowody jednoznacznie wskazywały jego winę i bezwzględność podczas mordowania swoich ofiar.
Ostatnimi czasy Wrocław znów nie śpi spokojnie. Rozpoczęła się nowa, krwawa seria zabójstw, które do złudzenia przypominają te, których dopuścił się Midnight Killer...

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

From 18 years old

Not suitable for pregnant women

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety key

Safety button

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

English

Polish

Address

Piwnica Quest - Wrocław

Ul. Tęczowa 7
Wrocław 53-601

Other rooms in this place

Price list

Szalone poniedziałki - ceny:
140 złotych od ekipy , ekipa od 3 do 5 osób - poziom trudności: BARDZO TRUDNY - 70 minut
180 złotych od ekipy , ekipa od 3 do 5 osób - poziom trudności: ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY - 90 minut

Od wtorku do niedzieli obowiązują standardowe ceny:
160 złotych od ekipy , ekipa od 3 do 5 osób - poziom trudności: BARDZO TRUDNY - 70 minut
200 złotych od ekipy , ekipa od 3 do 5 osób - poziom trudności: ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY - 90 minut

Owner’s data

Iryna Podolian Piwnica Quest
Tęczowa 7
53-601 Wrocław
NIP (tax identification number): 8961539796

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 187 reviews

Overall rating 9.6/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.2/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.8/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

150

120

90

60

30

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

187 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

336 reviews

Porachunki z legendą!

2/14/17

Review of Lockme

LockMe 336 reviews

Druga odsłona Midnight Killera musiała sprostać oczekiwaniom graczy jak i zmierzyć się z legendą swojego poprzednika. Twórcy pokoju bardzo długo kazali nam czekać na ten scenariusz - jednak jak już otworzyli nowego MK to nie zawiedli!

Pokój ten jest kontynuacją historii znanej tym, którzy byli w pierwszej części scenariusza. Jednak musicie wiedzieć że zagadki w środku się nie powtarzają, a jedynie możecie znaleźć delikatne nawiązania do poprzedniej wersji.

Twórcy dopracowali całość zarówno w sferze łamigłówkowej jak i audiowizualnej. W środku spędzicie całkiem dużo czasu na główkowaniu i dopasowywaniu elementów historii do siebie. Jednak co ważne pokój nie jest liniowy dzięki czemu nikt z Was nie będzie się nudzić.

Nie jest to scenariusz łatwy. Świetnie odnajdą się w nim drużyny, które mają na koncie już kilkanaście wizyt w Escape Roomach.

Szczerze polecamy wszystkim miłośnikom dobrych thrillerów oraz wymagających pokoi.

Difficulty: Hard

Klaudia K. 57
Klaudia K. 57

Scout
53 pts

5 reviews

Był dreszczyk

3/3/20 | visit date: 2/29/20

Trusted review

Klaudia K. 57 5 reviews

Pokój nie należy do najnowszych, mając więc doświadczenie zdecydowaliśmy się na trudniejszą wersję, co prawda nasza spostrzegawczość tego dnia leżała i kwiczała, ale kurczę faktycznie było ciężko. Tym razem bez podpowiedzi się nie obyło. Fabuła płynie żwawo, trzeba dobrze łączyć fakty i nie próbować rozwiązywać nie pełnych zagadek, tylko cierpliwie kombinować. A trzeba przyznać , że kilka zagadek naprawdę przyjemnie nas zaskoczyło. Obsługa bardzo miła, podyskutowaliśmy i pośmialiśmy się zarówno przed, jak i po zabawie, podpowiedzi też był bardzo subtelne i wyważone. Tym którzy wciąż się zastanawiają, bardzo polecamy się wybrać.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Nikano
Nikano

Wanderer
36 pts

11 reviews

Obowiązkowa pozycja we Wrocławiu

6/13/20 | visit date: 6/13/20

Nikano 11 reviews

Bardzo dobry pokój i moja drużyna czeka na trzecią odsłonę ❤️
Obsługa super, poleciła nam inne pokoje, obgadała obecny itp
Zagadki fajne, nieliniowe, a satysfakcja z rozwiązania extra zagadki była spora ;)
Polecam bardziej zaawansowanym graczom, ale tacy z kilkoma pokojami na koncie też powinni dać radę bez większej ilości wskazówek

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

giakeap
giakeap

Scout
72 pts

41 reviews

#146

10/29/19 | visit date: 10/26/19

giakeap 41 reviews

świetny przykład pokoju, w którym sam nastrój, muzyka i wystrój może przyprawić o mikrozawał i paranoję. a do tego twórcy dołożyli fenomenalne i wieloetapowe zagadki, które nie należą do najłatwiejszych. dla mnie pokój to osobiste top 5.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

PiTeR 91
PiTeR 91

Scout
88 pts

77 reviews

W poszukiwaniu mordercy

10/29/19 | visit date: 10/19/19

PiTeR 91 77 reviews

wyruszamy wyjaśnić sprawę tajemniczych morderstw.

Klimat pokoju bardzo mocno wyczuwalny, rekwizyty, efekty dźwiękowe i wprowadzenie do gry daje nam poczuć atmosferę niepokoju.

Zagadki przyjemnie wplecione w tematykę pokoju, sporo innowacyjnych rozwiązań. Ciekawe rozwiązany element współpracy graczy. Kilka zagadek potrafiło nam zagrzać zwoje mózgowe.

Niestety całość trochę zepsuła pani z obsług, która od początku była obrażona na wszystko ponieważ " poprzednie grupy dzisiaj nie potrafiły się zachować' - serio ? :)

Pokój polecam, jak traficie na kogoś innego z obsługi to będziecie się świetnie bawić.

Overall rating: 8/10

Customer service: 2/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 pts

144 reviews

Legenda Emkejtu

9/7/19 | visit date: 8/14/19

Swistakk 144 reviews

Pokój już trochę obrósł legendą, więc wiedzieliśmy, że będzie to mocny punkt naszej wycieczki do Wrocławia. I się nie pomyliliśmy.

Gra jest rzeczywiście ciekawa i stawia nie byle jakie wyzwanie. Podoba mi się nazwijmy to motyw przewodni, cała historia i klimat, w którym pokój jest utrzymany, któremu pomaga też dobry wystrój. Do tego ciekawie zaplanowana gra, bynajmniej nie jest tak że jesteśmy wszyscy stawiani w jednym pokoju i sobie beztrosko po kolei rozwiązujemy zagadeczki.

Poziom trudności rzeczywiście jest dość wysoki, ale nie powiedziałbym, że bardzo wysoki. Nam się udało wyjść w 61 minut, ale nie obyło się bez dwóch podpowiedzi co do elementów, na których trochę utknęliśmy. Pokój jest nieliniowy, co jest oczywiście zaletą.

I swoją drogą, fajne odmierzanie czasu :).

Podsumowując pokój jest bardzo fajny, co jest jeszcze bardziej zachwycające biorąc pod uwagę jego wiek i zdecydowanie jestem w stanie go polecić, czekamy na kolejne edycje!

Poza samym pokojem jako taki highlight z wizyty w mojej głowie pozostanie pani z obsługi. Po przyjściu usłyszeliśmy, że jesteśmy trochę późno i w zasadzie to za 2 minuty powinniśmy wejść do pokoju. Po takiej informacji ekspresowo pochowaliśmy swoje rzeczy, zrobiliśmy psi psi itd. aby nie marnować cennego czasu. Z racji tego czasu, jako że byliśmy doświadczoną grupą to spodziewałem się też pewnie dość prędkiego wprowadzenia bez zbędnych informacji. Zamiast tego zostaliśmy użyczeni 5-10 minutową serią zupełnie oczywistych uwag w stylu "Nogi są do tego aby chodzić nimi po podłodze" "Tam jest gaśnica i ja wam obiecuję że jak jej użyjecie bez potrzeby to dam wam ścierki i wy to potem będziecie sprzątać" czy przenajróżniejszymi historyjkami o tym co nawyrabiali różni klienci "Nie skrobiemy paznokciami w ścianach. Kiedyś pewna pani bardzo zaciekle skrobała i nie wiem jak to zrobiła, ale o tutaj mamy pamiątkową cegłę, która wyskrobała, popatrzcie sobie" xD. Ale wszystko to przynajmniej w dość humorystycznej formie, zapewne bardziej wynikającej z frustracji tego do czego niektórzy z poprzednich klientów się posunęli, aniżeli tego że każdy tutaj na wejściu jest brany za ćwierćinteligenta. Pomyślałem sobie wtedy "no dobra, może pracuje tu od miesiąca, jestem w stanie wybaczyć". Jakież było moje zdziwienie, gdy w rozmowie po grze się okazało, że owa wielce uhahana i zapewne świeża w tym biznesie Mistrzyni Gry jest współautorką tego mrocznego thrillera jak i także jego pierwszej wersji, która swego czasu dzierżyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu i zarazem współwłaścicielką o ile dobrze pamiętam pierwszej z jeszcze funkcjonujących firm, która pojawiła się na lockme :D. Jak to się mówi, nie oceniaj książki po okładce :D. A po grze całkiem długa i sympatyczna rozmowa, na pewno mile wspominamy wizytę, pozdrawiamy :).

I jeszcze z takich ciekawostek, to w trakcie szukania miejsca z takiej tablicy informacyjnej dowiedzieliśmy się w tym samym budynku siedzibę ma jedyne w swoim rodzaju lockme :D.

Legenda Emkejtu Legenda Emkejtu

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

lukwych l.
lukwych l.

Guide
430 pts

266 reviews

Pokój Legenda

10/5/19 | visit date: 7/14/19

Trusted review

lukwych l. 266 reviews

Wizyta w legendarnym Midnight Killerze to obowiązek każdego wielbiciela ER, dlatego też to od tego pokoju zaczęliśmy rezerwowanie i planowanie wyjazdu do Wrocławia. Wystrój pokoju dopracowany jest w najmniejszych szczegółach, a jednocześnie nie ma tu przerostu formy nad treścią. Klimat budują zarówno ciekawie poprowadzona fabuła, jak i świetnie wkomponowane zagadki. Otoczenie reaguje na nasze poczynania co zwiększa immersję i pozwala zapomnieć, że to tylko zabawa. Same łamigłówki są nieliniowe oraz mega klimatyczne. Obsługa choć na początku nie sprawiła dobrego wrażenia okazała się przesympatyczna, ciekawie wprowadziła i świetnie podpowiadała. Generalnie jak na pokój który ma już parę lat i sporą liczbę odwiedzin to po prostu WOW. Polecam!!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Gripp
Gripp

Navigator
127 pts

44 reviews

Nigdy nie wiesz kto jest twoim sąsiadem…

11/13/19 | visit date: 8/17/19

Gripp 44 reviews

Człowiek ten wyglądał dosyć zwyczajnie. Naprawdę nie pamiętam, żeby zachowywał się dziwnie. Taki zwykły sąsiad. To co się tutaj wydarzyło to coś potwornego. Jak to się mogło wydarzyć? Przecież to była taka spokojna osoba. Zawsze uśmiechnięta, zawsze pomocna. A i dzień dobry mówił. Nie pamiętam co prawda, czy miał jakąś rodzinę, czy ktoś go odwiedzał. Raczej typ samotnika. To taka spokojna okolica była…nikt nie spodziewał się, co zostanie odnalezione w środku jego mieszkania…Nikt nie mógł tego przewidzidzieć.

Midnight Killer II to pokój bardzo dobry w swoim gatunku. Kawał solidnego thrillera. Jest mroczno, tajemniczo i….krwiście ;) Dla osób wrażliwych może być trochę za dużo wrażeń, ale jak się ma na uwadze, że to tylko gra…Pytanie tylko kto kim tutaj gra…Kto jest graczem, a kto pionkiem ;)

Super historia z bardzo dobrymi zagadkami. Świetne pomysły na zastosowanie różnych mechanizmów. I mega ciekawe wejście w grę. Trzeba przyznać, że niełatwo rozpocząć zabawę… A potem jest jeszcze lepiej i jeszcze trudniej.
I tajemnica, która kryje się za tymi zwykłymi drzwiami. Niby wszystko jest na wyciągnięcie ręki…ale trzeba uważać ,gdzie tą rękę się wyciąga. Tak na pierwszy rzut oka niewiele można dostrzec…ale jeśli uwierzycie tylko własnym oczom, tu ujrzycie…bardzo wiele ujrzycie :)
Zatem czy będziecie mieć na tyle odwagi, by wyruszyć na spotkanie seryjnemu zabójcy, psychopacie, socjopacie, czy jak to by go tam nie zwał…?

Dla mnie pokój bardzo dobry i szczerze polecam. Trochę na uboczu względem większości ER’ów we Wrocławiu, ale warto się przejść.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

89 reviews

Koszmar z ulicy Północnej

8/15/19 | visit date: 8/15/19

Piotr R. 19 89 reviews

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto jest bez grzechu. A grzesznik niech się schowa, bo nie ma dla niego tu litości. Nieschwytany, szalony i co najgorsze, krwawy morderca jest wśród nas i możemy wyczuć jego oddech na każdym naszym kroku... oczywiście teoretycznie. Pokój jest bardzo dopracowany. Zagadki są niezwykle logiczne i trzeba być przy nich niezwykle dokładnym i cierpliwym. Wystrój jest niezwykle klimatyczny i przenosi nas w świat gry. Pokój trzyma dreszczyk emocji, jednak sam w sobie nie jest straszny - dobry, klimatyczny thriller. Muzyka doskonale pasuje do świata, w którym się znaleźliśmy. Na podkreślenie zasługuje efektowne zasygnalizowanie rozwiązania zagadki. Od razu wiemy, że coś rozwiązaliśmy, gdzie znajduje się nasze rozwiązanie i dzięki temu unikamy zbędnych pytań "Co dalej?".
Finał rozgrywki zasługuje na osobne podsumowanie. Czegoś takiego nie spodziewaliśmy się nawet w snach. Czeka tu ostra jazda bez trzymanki (albo z trzymanką, jak kto woli). Jest naprawdę efektownie, widowiskowo i oryginalnie.
Dziękujemy obsłudze za grę, jedną gwiazdkę odejmujemy za pobieżne wprowadzenie nas w fabułę, która jednak odgrywa kluczową rolę.

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Włóczykij
Włóczykij

Globetrotter
233 pts

198 reviews

Na tropie mordercy

11/14/19 | visit date: 8/16/19

Włóczykij 198 reviews

16 sierpnia 2019 roku wezwano nas do Wrocławia, ponieważ doszło do serii brutalnych zabójstw w mieście. Czyżby Midnight Killer wrócił? Nie... Przecież on został aresztowany w 2016 roku i przebywa w więzieniu, z którego do tej pory jeszcze nikomu nie udało się uciec. A jednak makabryczne zbrodnie znów mają miejsce...
Przekazano nam najważniejsze informacje, a następnie udaliśmy się do kryjówki psychopaty...

Nikt nic nie mówi, a jednak niepewnie spoglądamy na siebie...
Rozglądamy się dookoła próbując znaleźć jakiś punkt zaczepienia. Efekty świetlne i dźwiękowe oraz wystrój sprawia, że momentami możemy poczuć dreszczyk. Nie jest tam bardzo strasznie, a jednak fabuła i scenografia trzymają w napięciu.

Zagadki rewelacja- bije od nich różnorodność, oryginalność i pomysłowość. Niektóre są czasochłonne i nieoczywiste (choć w pełni logiczne), ale dzięki temu ich rozwiązanie daje satysfakcję.

Wybraliśmy wersję dla doświadczonych i było naprawdę trudno. Muszę przyznać, że pokój nas pokonał i bez pomocy odpowiednich służb pewnie nie wyszlibyśmy z tej akcji żywi.

Na koniec podziękowania dla sympatycznych i profesjonalnych Właścicieli, którzy pomimo naszego małego spóźnienia, nie ucięli nam minut z gry, wręcz przeciwnie- nawet kilka dodali, pozwalając dokończyć zabawę.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players