Escape room Tajemnica Alchemika

Tajemnica Alchemika

Lockme partner

W XVI wieku na Wawelu pojawił się nieznany dotąd alchemik Twardowski. Szybko zyskał przychylność i łaski króla Zygmunta Augusta, przez co znaczna część szlac... [więcej]

119

119 reviews

|

4

Kraków: 4th place

|

Małopolska: 4th place

|

PL 107

Poland: 107th place

|

9/10

2-5 people

60' minutes

Historical

intermediate

Plot of the room

W XVI wieku na Wawelu pojawił się nieznany dotąd alchemik Twardowski. Szybko zyskał przychylność i łaski króla Zygmunta Augusta, przez co znaczna część szlachty została odsunięta od swych łask u monarchy . Być może, gdyby dowiedzieć się jakim sposobem zyskał tak duży wpływ na króla, uda się odzyskać wpływy na dworze? Czy uda wam się odkryć sekret Twardowskiego?

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

PolandEscape elimination room

From 16 years old

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Only low voltage within the player's range

Available game languages

Polish

Address

Combinator Kraków - Kraków

ul. Piekarska 9/2
31-067

Other rooms in this place

Price list

2 osoby 120 zł
3 osoby 140 zł
4 osoby 160 zł
5 osób 180 zł

Owner’s data

Extreme Piotr Rożek
ul. Piekarska 9/2
31-067 Kraków
NIP (tax identification number): 6762377746

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 119 reviews

Overall rating 9.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.3/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.6/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

100

80

60

40

20

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

119 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

339 reviews

Powiew legendy

5/24/19 | visit date: 5/4/19

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Ten pokój to jedna wielka fabuła, a jej zwieńczenie zawiera pewnego rodzaju morał, co czyni “Alchemika” naprawdę wyjątkową pozycją na mapie Krakowa. Historia, którą odkrywamy od samego wejścia, przez cały czas trwania rozgrywki znajduje się na pierwszym planie i ani na chwilę z niego nie schodzi. W połączeniu z dobranymi zagadkami i doznaniami dźwiękowymi mamy immersję, której nie możemy nie pochwalić.

Same zagadki należą do raczej łatwych, choć jest ich na tyle sporo, że polecamy wybrać się do tego pokoju mając już jakieś doświadczenie w escape roomach. Są miejsca, w których nowicjusze mogliby się wykazać, jednak traficie tu również na takie elementy, nad którymi trzeba się pochylić na dłużej i zastanowić nad rozwiązaniem.

Znajdziecie tu kilka elementów, z którymi bardzo możliwe, że wcześniej się jeszcze nie spotkaliście. Szczególnie dwa z nich są niesamowite i sprawią, że będziecie mówić o tym pokoju jeszcze na długo po opuszczeniu murów Combinatora.

To na koniec jeszcze podsumowanie fabuły, o której powiedzieliśmy na samym początku - jeżeli dobrze przeanalizujecie całą grę pod sam jej koniec, wrażliwsi mogą zrobić “awww!” - jest w tej historii bowiem coś, co można uznać za naprawdę urocze (to serio najodpowiedniejsze słowo).

W chwili obecnej ten pokój jest na pierwszym miejscu w Krakowie i stwierdzamy, że to zupełnie zasłużona pozycja.

Difficulty: Easy

Azyn
Azyn

Scout
71 pts

33 reviews

Kociołek alchemika

6/21/20 | visit date: 6/11/20

Azyn 33 reviews

Będąc w Krakowie zrobiliśmy kilka pokoi, Tajemnica Alchemika była pierwszym z nich. Pokój nas bardzo pozytywnie zaskoczył. Zagadki na zróżnicowanym poziomie trudności. W pokoju spotkaliśmy zarówno kłódki jak i zagadki manualne oraz elektroniczne. Wystrój był bardzo ładny, można było się poczuć jak w sekretnej pracowni. Lokal był idealnie przystosowany do idei pokoju. W pokoju faktycznie nastąpił efekt "wow"/zaskoczenia (wspominane w innych opiniach). Obsługa była bardzo miła, widać było zaangażowanie i pasję. Jak najbardziej polecam wizytę!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

BarettiTyttö
BarettiTyttö

Wanderer
44 pts

18 reviews

Ciężki do oceny

7/18/20 | visit date: 7/12/20

BarettiTyttö 18 reviews

Trochę ciężko mi ocenić ten pokój. Zamysł jest znakomity, wystrój fenomenalny, a historia ciekawa i związana z miastem Krakowem. Klimat również godny pochwały.

Niestety, niektóre zagadki już są mocno zdezelowane, albo działają z mocnym opóźnieniem lub zacinają się. Przez to, że na odpalenie niektórych mechanizmów należy poczekać, wychodzenie trochę się opóźnia. W niektórych miejscach zagadki są też dość nieintuicyjne, i do ich zadziałania potrzebna jest dodatkowa pisemna podpowiedź, która psuje klimat gry. Gdyby nie to, byłoby na pewno coś w okolicy 9-10. Podejrzewam, że jest to związane z dużym obłożeniem, które pokój już przeszedł.

Na najwyższą ocenę zasługuje Mistrzyni Gry - dziewczyna petarda, dobrze przedstawiła opowieść i wprowadzenie i wytłumaczyła na koniec wszystko to, co było niejasne. W porównaniu do innych ER wypada świetnie, bo czasem trafiają się osoby, które wprowadzają kompletnie bez zaangażowania i polotu.

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

G&F
G&F

Scout
69 pts

65 reviews

G&F odkrywa tejemnice

1/29/20 | visit date: 12/11/19

G&F 65 reviews

Nie będziemy dużo pisać, gdyż jak zawsze ER od Combinatora trzyma najwyższy poziom. Bardzo chcieliśmy się zmierzyć z tym pokojem i w końcu się udało. Fabuła super prowadzona przez całą rozgrywkę, a zagadki wywarzone i świetnie dobrane. Nie chcemy nic zdradzać, bo pokoj na mapie Krakowa absolutne must be !!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Daget
Daget

Scout
55 pts

10 reviews

Typowe 7 - miło i bez szału

3/2/20 | visit date: 3/1/20

Daget 10 reviews

Ocena zdecydowanie pozytywna był to miło spędzony czas, ale oczekiwaliśmy czegoś więcej.
Wystrój był świetny i klimatyczny. Bardzo dobre wykorzystanie posiadanego zasobu. . Generalnie zagadki przejrzyste i logiczne, we dwie osoby z doświadczeniem dało się przejść. Jednak od czołówki Krakowa liczyłam na jakieś WOW, niestety nie było.

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

M&M Team
M&M Team

Guide
335 pts

188 reviews

W alchemicznych oparach...

10/22/19 | visit date: 10/20/19

Trusted review

M&M Team 188 reviews

...rozwiązałyśmy zagadkę! Misja wykonana! Nasz tym razem dwuosobowy team musiał naprawdę wznieść się na wyżyny i nie chodzi tutaj o trudność zagadek, no ale po kolei!
Cała fabuła jak i wystrój pokoju mega wciąga. Tu właśnie mówię o naszych wyżynach ponieważ wkreciła nam się faza panikarza i było ciężko... Niespodziewałyśmy się, że coś nas jeszcze w ER zaskoczy a tu się to zdarzyło. Dwa duże WOW z czego jedno już widziałyśmy, ale nie w takiej formie, a drugie to w ogóle sztos!!! Nigdzie jeszcze nie było takiej akcji. Niestety jeżeli mam się czepiać to niestety Combinator ma trochę problem z niechlujstwem i ukrywaniem... Z ukrywaniem kabli, śladów po gorącym kleju, dbałością o zużycie zagadek, niektóre są już nie czytelne po tylu grach, czasem coś sprzęga i dzieje się reakcja bez akcji. To takie zastrzeżenie na przyszłość.
Zagadki na średnim pozimie trudności, jedna zwłaszcza sprawiła nam trudność! Dużo elektroniki, ale są też kłódki, manuale i inne świry do ruszenia głową. Wszystko na topowym poziomie!
Całość oceniam na 10 chociaż za to niechlujstwo Właścicieli powinnam dać niżej, jednak przekonują mnie te WOW. To fakt, że pokoje eliminacyjne Poland Escape to majstresztyki żaden nas jeszcze nie zawiódł!
Obsługa super, miło się gawędziło po rozgrywce.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Łukasz Key
Łukasz Key

Wanderer
41 pts

7 reviews

Technika i elektronika

3/2/20 | visit date: 3/1/20

Łukasz Key 7 reviews

Liczyliśmy na coś więcej. Obsługa była bardzo miła, wprowadzenie i kontakt w trakcie gry bez skazy. Nie mniej jednak pokój miał kilka błędów technicznych, niedostosowań. Pewien element działa tak, że niestety nie jest ergonomiczny dla każdego gracza, co skończyło się uderzeniem w kolano i nie był to przyjemny aspekt gry niezależnie od zamierzeń twórców. Mechanizm w jednej zagadce zadziałał prawidłowo przy pierwszym podejściu, ale niestety musieliśmy go powtórzyć przez jedno niedopatrzenie. Kiedy już wszystko było na miejscu mechanizm nie zadziałał a game master pytał nas czy pewien element jest na swoim miejscu (był i sprawdzaliśmy przed i po tej uwadze), przez co słychać było jak za ścianą jest załączany mechanizm jak przy błędzie technicznym. W grze występuje ekran (to nie jest spojler) gdzie po uruchomieniu nie wyświetla się od razu właściwa treść, a napisy errror, hdmi i inne techniczne zaplecze na niebieskim tle, co psuje klimat czasów Twardowskiego (z jednej strony nie ma wyświetlania czasu, a z drugiej i tak jest ekran, który nawet nie kamufluje cudu techniki XXI w). Zagadki były dość przyjemne bez względu czy sprawiały trudność czy nie.

Overall rating: 6/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

chrno1992
chrno1992

Newbie
19 pts

4 reviews

Alchemik i Komnata Usterek

2/21/20 | visit date: 2/15/20

Trusted review

chrno1992 4 reviews

Bardzo fajny klimat i świetne zagadki... które nie do końca działały. Nie będę oryginalny jeśli napiszę, że pokój ma duże problemy techniczne. Elementy mechanizmów luźne, niezaskakujące prawidłowo. Czasem strach było czegoś dotknąć bo nie wiadomo czy czegoś się nie popsuje. Wszelkie "znaki" i wskazówki pisane przydałoby się wymienić bo te obecne są już mocno sfatygowane i nieczytelne.
Najgorsze jednak były wspomniane problemy techniczne. Przy jednej z z pierwszych zagadek straciliśmy bardzo dużo czasu ponieważ przez usterkę rozwiązanie było inne niż zagadka zakładała.
Ok, uznaliśmy, że to jednorazowa wpadka, idziemy dalej. Niestety, w dalszym etapie zabawę psuły tylko kolejne usterki, które ciężko opisać bez spojlerowania.
Przy jednym z rekwizytów końcowej fazy znowu straciliśmy czas bo jak się okazało uszkodziła go poprzednia grupa. Szkoda tylko, że poinformowano nas o tym po skończeniu pokoju.
Gdy po wyjściu z pokoju poinformowaliśmy obsługę o tym, że wiele rzeczy nie działało, lub zaskakiwało dopiero po kilku próbach usłyszeliśmy "no tak u nas czasem bywa" xD)
Szkoda bo gdyby nie te wszystkie usterki to chętnie dałbym 10/10 bo założenia niektórych zagadek były świetne i stanowiły wyzwanie.

Ode mnie osobiście mały plusik za muzykę z Divinity Original Sin 2. ;)

Overall rating: 4/10

Customer service: 3/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Zajączkowscy Team
Zajączkowscy Team

Wanderer
34 pts

10 reviews

Grobowa wizyta u Alchemika

2/2/20 | visit date: 12/30/19

Zajączkowscy Team 10 reviews

Pokój nieliniowy, cechujący się naprawdę różnorodnymi rekwizytami, których do tej pory nie spotkaliśmy w innych ER. Dobrze zbudowana historia, klimat odzwierciedlający założony czas i miejsce. Polecamy!

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Anna B. 55
Anna B. 55

Wanderer
25 pts

2 reviews

Najlepszy!

6/27/20 | visit date: 6/26/20

Trusted review

Anna B. 55 2 reviews

Moim zdaniem i mojego partnera to najlepszy pokój w jakim mieliśmy okazję być! Wystrój, historia i ciekawe mechanizmy to wszystko sprawiło że klimat był niesamowity. Naprawdę trzyma poziom, zresztą jak wszystkie pokoje Combinatora ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 12

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world