Escape room Statek Piratów

Statek Piratów

Lockme partner

Pech chciał, że na wasz statek napadli piraci. Pomimo tego, że uszliście z życiem i tak nie jest za wesoło... wzięli was w niewolę i wasza przyszłość jest co... [więcej]

379

379 reviews

|

6

Kraków: 6th place

|

Małopolska: 8th place

|

PL 133

Poland: 133rd place

|

9.1/10

2-5 people

60' minutes

Adventure

expierienced

Plot of the room

Pech chciał, że na wasz statek napadli piraci. Pomimo tego, że uszliście z życiem i tak nie jest za wesoło... wzięli was w niewolę i wasza przyszłość jest co najmniej niepewna!! Lecz nadarzyła się okazja, bo piraci świętując po udanym boju trochę przeholowali i tu jest wasza szansa by wykorzystać ich niemoc i wydostać się z ich statku. Będziecie musieli wykazać się różnymi umiejętnościami, bo groźni piraci zabezpieczyli statek zanim poddali się uciechom. Macie godzinę aby ich przechytrzyć i się uwolnić!

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Only low voltage within the player's range

Available game languages

English

Polish

Address

Combinator Kraków - Kraków

ul. Piekarska 9/2
31-067

Other rooms in this place

Price list

2 osoby -120 zł ; 3-140 zł ;4-160 zł ; 5-180zł

Owner’s data

Extreme Piotr Rożek
ul. Piekarska 9/2
31-067 Kraków
NIP (tax identification number): 6762377746

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 379 reviews

Overall rating 9.1/10

325

260

195

130

65

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.3/10

325

260

195

130

65

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.8/10

350

280

210

140

70

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

200

160

120

80

40

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

379 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

339 reviews

Mocno buja!

2/13/17

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Statek piratów to jeden z tych pokoi do których chciałoby się kilka razy wracać i zagrać jeszcze raz.

W środku po pierwsze znajdziecie genialnie odwzorowany klimat morskich przygód. Statek jest statkiem, ster jest sterem a i prawdziwy maszt się znajdzie.

W sferze łamigłówkowej pokój jest bardzo grywalny. Rozgrywka nie jest liniowa, a zagadki nie spowodują frustrujących przestojów. Pokój idealny dla początkujących, śr. zaawansowanych jak i doświadczonych. Każdy będzie się w nim dobrze bawił i będzie chciał więcej.

Combinator stawia poprzeczkę naprawdę wysoko :)

Mocno buja! Mocno buja!

Difficulty: Medium

BarettiTyttö
BarettiTyttö

Wanderer
44 pts

18 reviews

Pełne ręce roboty

7/7/20 | visit date: 7/6/20

Trusted review

BarettiTyttö 18 reviews

Do tego ER wybrałam się z przyjaciółką w zaledwie dwie osoby - to był jej pierwszy ER, mój już któryś z kolei, coś nas naszło przez nagłą zmianę pogody i padło na wizytę na Statku Piratów. Być może sztorm to nie jest najlepszy czas na takie rejsy...

...ale fale nam sprzyjały i dopłynęłyśmy do celu (co prawda trochę po normalnym czasie gry). Na dwie osoby było co prawda trochę dużo roboty - pokój jest dość trudny - ale zagadki były logiczne i różnorodne (co jest wielkim plusem) - ekipa złożona z osób o różnych zdolnościach na pewno znajdzie tu coś dla każdego. Jak zwykle w Combinatorze zachwyca staranność wykonania najmniejszych szczegółów, wielowymiarowość "ekspozycji", co doskonale wpływa na klimat rozgrywki. Pojawiło się parę zagadek, których wcześniej nie spotkałam w innych ER - zaangażowane były niemalże wszystkie zmysły. Jedynym małym minusem była krnąbrność jednej z zagadek - chyba coś się zacięło - natomiast problem szybko został rozwiązany.

Cały efekt jak w grze komputerowej z dzieciństwa :) Być może przydałoby się nieco bardziej klimatyczne wprowadzenie, natomiast dla mnie nigdy to nie było najważniejsze, więc jeśli jest to minus, to bardzo mały - klimat przez duże K mamy w środku pokoju :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Oliwia Paprocka
Oliwia Paprocka

Wanderer
48 pts

45 reviews

Trudna przygoda

3/1/20 | visit date: 2/21/20

Oliwia Paprocka 45 reviews

Mamy mieszane uczucia. Siedząc w poczekalni grupa siedząca obok dyskutowała o pokoju, do którego za chwilkę mieliśmy wejść. Mistrzyni gry bardzo się starała, ale było widać, ze potrzebowałaby pomocy. Niektóre zagadki wydają nam się mało logiczne tzn bez wskazówek o co może chodzić. 2 osoby to zdecydowanie zbyt mało. Różnorodne zagadki, niektóre ciekawe, jedna nam nie zadziałała. Wystrój zdecydowanie na plus. Dziekujemy za dodatkowy czas:)

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Azyn
Azyn

Scout
71 pts

33 reviews

Szkorbut nas nie dopadł!

6/22/20 | visit date: 6/12/20

Azyn 33 reviews

Pokój był bardzo ładnie wykonany, duża dbałość o szczegóły pozwoliła nam się poczuć jak na prawdziwym statku pirackim. Zagadki bardzo fajne, wpasowane w klimat pokoju. Elementy potem wykorzystane w grze były w ciekawy sposób ukryte przed naszym wzrokiem ;)
Kilka elementów utknęło nam w pamięci i zapewne na długo zostaną pozytywnie zapamiętane.
Nie możemy się doczekać kolejnego pokoju od was!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

jszwedzik
jszwedzik

Wanderer
36 pts

7 reviews

Excellent climate straight from Pirates of the Caribbean

12/2/19 | visit date: 12/1/19

Trusted review

jszwedzik 7 reviews

Very well made room in the pirates/ships climate; hard riddles so I personally recommend to go there in 4 people team. Nice music, very friendly staff. Overall very good experience! Also the quality of items was at nice level. One of the best in Krakow.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Grzegorz M. 13
Grzegorz M. 13

Wanderer
25 pts

11 reviews

Świetnie oddany klimat statku

11/17/19 | visit date: 11/17/19

Grzegorz M. 13 11 reviews

Pod względem wystroju pokój jest genialny, czujemy się jak na prawdziwym statku a nastroju dodaje klimatyczna muzyka. Zagadki nieoczywiste, również wymagające sprawności manualnej ...i węchowej (tutaj niestety polegliśmy). Pokój nie jest liniowy, ale zdarzało nam się "zaciąć" gdy wiedzieliśmy teoretycznie co robić ale mechanizmy nie współpracowały idealnie i próbowaliśmy znaleźć inne rozwiązania. Jeśli chodzi o krakowskie pokoje, zdecydowanie top.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Natalia?
Natalia?

Wanderer
37 pts

19 reviews

prawdziwy statek piratów

11/1/19 | visit date: 10/31/19

Natalia? 19 reviews

To mój trzeci pokój Combinatora, podobał mi się tak samo jak poprzednie. Ekipa nie zawiodła☺️
Zagadek jest sporo, są na różnym poziomie trudności. Oryginalne, przyjemne, ciekawe. Pokój w większości nie jest liniowy, przez co polecam grupom już z kilkoma pokojami na koncie. Pojawiają się standardowe rozwiązania, kłódki, klucze a także nowocześniejsza elektronika. Wszystkiego po trochę. Jest to starszy pokój, jednak nie odczuwa się tego prawie wcale.
Metrażowo jest średni, najlepiej wybrać się w dwie/trzy osoby. Wtedy nie będzie ścisku i każdy będzie mógł się bawić tak samo, nikogo nic nie ominie.
Wystrój statku odwzorowany perfekcyjnie, każdy element pasował do tematyki, świetnie zachowany klimat☺️
Bardzo miła, rozmowna obsługa.
Czekam na otwarcie kolejnych ER Combinatora?

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

patrykjucha2
patrykjucha2

Newbie
9 pts

1 review

Nie działa

3/1/20 | visit date: 3/1/20

Trusted review

patrykjucha2 1 review

Pokój klimatyczny, zagadki ciekawe, szkoda tylko, że...nie działają.
10 minut straciliśmy szukając włącznika światła w pomieszczeniu w którym podobno jest czujnik i światło powinno zapalić się samo.
Kolejne 15 minut straciliśmy ponieważ skrytka się nie otworzyła, a elementy potrzebne do jej otwarcia utknęły w środku. Obsługa musiała zdalnie interweniować.
Temat jest znany obsłudze, bo już na wstępie zaznaczają, że jak coś nie zadziała, to trzeba spróbować ponownie. Niestety w naszym przypadku nie było to możliwe.

Pokój jakiś czas temu na pewno był super. Niestety w obecnym stanie technicznym bardziej irytuje niż bawi.

Overall rating: 3/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Swistakk
Swistakk

Guide
338 pts

150 reviews

Do stu osmolonych beczek wędzonych śledzi

8/9/19 | visit date: 8/5/19

Swistakk 150 reviews

Jak to na spontaniczną ekipę przystało z wyjazdu ERowego na Śląsk zrobiliśmy wyjazd na Śląsk i Kraków stwierdzając, że z Katowic do Krakowa w zasadzie dojazd nie jest dłuższy niż pomiędzy tymi wszystkimi śląskimi miasteczkami i postanowiliśmy wyczyścić Combinatora na jeden raz. Pokojem, który ustawiliśmy sobie na ostatni był Statek Piratów i chyba zgodnie stwierdziliśmy, że podobał nam się on najbardziej z odwiedzonych w tej lokacji.

W pokoju jest całkiem dużo do roboty, zdecydowanie jest potencjał do sporego zrównoleglania się, więc zalecałbym pokój raczej większym lub/i doświadczonym grupom. Dwie osoby mogą mieć ciężko z wyrobieniem się w czasie o ile nie będą się nieźle uwijać. My oczywiście taką wysoką nieliniowość bardzo lubimy :). Zagadki ciekawe i logiczne.

Wystrój statku nie da się ukryć, że dobrze oddany. Gra mnie tak porwała, że nawet nie zauważyłem bardzo ładnych fal namalowanych na ścianach, na które mi znajomi zwrócili uwagę dopiero po grze :P.

Do tego bardzo miła pani w obsłudze :).

Na koniec wspomnę, że po wyjściu ku naszej radości dowiedzieliśmy się, że wyszliśmy w 34 minuty i pobiliśmy tym samym o minutę poprzedni rekord. Jednak w trakcie analizy naszej rozgrywki w pokoju dowiedzieliśmy się, że niestety w ramach pewnej usterki otworzyły nam się drzwiczki, które otworzyć się nie powinny i bez tego zdecydowanie nie pobilibyśmy tego rekordu :(. Proszę w takim razie nie uznawać naszego wyniku i dalej mówić, że rekord wynosi 35 minut :P.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

MachaKacha
MachaKacha

Scout
64 pts

15 reviews

Na nieznanych wodach

7/12/19 | visit date: 7/10/19

Trusted review

MachaKacha 15 reviews

Kolejny fantastyczny pokój tej firmy, który nasza ekipa miała przyjemność odwiedzić. Fabuła pokoju sprawiła, że bardzo dobrze się nim bawiłyśmy. Wystrój dopracowany, zagadki pasujące do historii i klimatu. Niektóre zagadki nas bardzo pozytywnie zaskoczyły.
Każdy znajdzie tam coś dla siebie, zdecydowanie polecam :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Page 1 of 38

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends