Escape room Statek Piratów 2.0

Statek Piratów 2.0

Lockme partner

11

11 reviews

|

8

Olsztyn: 8th place

|

Warmińsko-Mazurskie: 11th place

|

PL 408

Poland: 408th place

|

8.2/10

Żeglarze! Całe Wasze złoto zostało ukradzione!!! Wasz Kapitan został uprowadzony przez Piratów! Lada chwila zostanie stracony!!! Ratujcie go!!! Jesteście że... [więcej]

2-5 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Żeglarze! Całe Wasze złoto zostało ukradzione!!! Wasz Kapitan został uprowadzony przez Piratów! Lada chwila zostanie stracony!!! Ratujcie go!!!

Jesteście żeglarzami, którzy zostali napadnięci przez Piratów. Całe Wasze złoto zostało ukradzione, a Wasz Kapitan został porwany. Za godzinę zostanie powieszony. Włamujecie się na Statek Piratów, aby uwolnić Kapitana i odebrać Wasze złoto. Spieszcie się! Do egzekucji została godzina!

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Only low voltage within the player's range

Available game languages

Polish

Address

Escape Us - Olsztyn

Lubelska 19
10-406 Olsztyn

Other rooms in this place

Price list

99 zł niezależnie od pory dnia, liczby osób oraz dnia tygodnia

Owner’s data

M&M Michał Piasecki
Lubelska 19
10-406 Olsztyn
NIP (tax identification number): 7661840580

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 11 reviews

Overall rating 8.2/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.7/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

11 reviews

Q
Q

Guide
460 pts

299 reviews

#223

6/20/19 | visit date: 3/24/19

Trusted review

Q 299 reviews

Na kilku statkach pirackich już się bujaliśmy, a sam motyw jest dość często wykorzystywany na użytek krajowych escapów. Na olsztyńskim statku, zwracają uwagę przede wszystkim staranne wykończenia. Prawie że pachnie drewnem i jest naprawdę ładnie. W aranżacji brakowało nam odrobinę większej liczby zakamarków, czy schowków, ale to pewnie efekt escapowych podróży innymi statkami pirackimi ;) Nie ma tu rozpraszaczy, a dodanie kilku rekwizytów na użytek 2-3 zagadek więcej, mogłoby jeszcze bardziej wzbogacić wizualnie i zagadkowo całą przestrzeń. Zadania analogowe przeplatają się z manualnymi oraz mechanicznymi i są dobrze sparowane z motywem przewodnim. Oba pokoje Escape Us wypełniają olsztyńską niszę na ER-y dobrej jakości, w których można bezpiecznie i przyjemnie zagrać wspólnie z dziećmi.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Answer of company Escape Us

Bardzo, bardzo dziękujemy!!!! 8/10 od tak doświadczonej grupy!!! I przeogromnie dziękujemy za docenienie i wyeksponowanie kwestii bezpieczeństwa. To dla nas absolutny priorytet. Dziękujemy też za wskazówki odnośnie pokoju, część z nich już wprowadziliśmy w życie. Może przy następnej wizycie sprawdźcie, co znajstrowaliśmy :) Cały czas się uczymy i chcemy doskonalić :) pozdrawiamy i do zobaczenia !!!

niosący_światło
niosący_światło

Navigator
118 pts

68 reviews

#62 Co robi dobry żeglarz mazurski podczas sztormu? Siedzi w tawernie i piwo pije!!! :)

7/7/19 | visit date: 6/12/19

niosący_światło 68 reviews

Kolejnym pokojem, do którego przystąpiliśmy z marszu był Statek piratów (v 2.0). Wygląda raczej jak dobrej jakości portowa tawerna - tak tylko gderam, bo to nie zabiera ER'owi uroku. Bardzo fanie wykończone wnętrze. W bardzo wysokiej jakości. Bardzo mocny plus. Częściej chciałoby się spotykać tak dobrze zrobione wnętrza.
Z satysfakcją stwierdzam, że udało się odtworzyć klimat żeglarskiej knajpy z drewnianego bala. Jest kilka innych atrybutów takiego miejsca (nie będę zdradzał).
Super!

Zagadkowo bardzo mocne wejście. Wyciśnięcie z ekipy wszystkich możliwości!! Współpraca, wymiana informacji, logiczne myślenie. Zapowiada się świetnie (dosyć trudno, ale bez przesady) i z pompą.... a tu nagle zrobiło się bardzo łatwo. Nadrobiliśmy zaległości czasowe. Kilka zagadek zagadek w szybkich ruchach.
Nie stawiam zarzutu, że pokój jest za łatwy. Nie każdy pokój musi być trudny. Większy problem mam z ilością zagadek w pokoju. Kilka elementów bowiem wypadałoby tam zaszyfrować, okłódkować, zakufrować, aby głowy miały nad czym popracować. A tu one leżały na wierzchu. Taki niedosyt.
Zagadki oczywiście w klimacie żeglarskim. Bardzo dobre wykorzystanie materiału.

Pokój jest nowy, a każda nowa konstrukcja tego typu się dociera. Wymaga dozbrojenia w kilka dodatkowych zagadek i ma szansę być świetną produkcją. Może nawet najlepsza w okolicy.
Czekam więc na potwierdzenie zainstalowania wersji 2.1

Obsługa jak zwykle miła i na wysokim poziomie.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Żaneta T. 1
Żaneta T. 1

Wanderer
39 pts

20 reviews

Morska przygoda na najwyższym poziomie! (22)

3/14/19 | visit date: 3/10/19

Żaneta T. 1 20 reviews

Nieco rozczarowani naszym ostatnim pokojem w Olsztynie, postanowiliśmy odpuścić escape roomy do końca wizyty. Niedługo jednak wytrwaliśmy w postanowieniu – już następnego wieczoru głód przygód pchnął nas w kierunku nowej rezerwacji. Tym razem, zupełnie spontanicznie, postanowiliśmy odwiedzić olsztyńską nowość – Escape Us i Statek Piratów 2.0. Szybka rezerwacja, 10 minut przejazdu do siedziby firmy i już staliśmy przed świeżo wyremontowanym budynkiem z ogromnym napisem „Zieniewicz” na elewacji. Czy to tu? Przed wejściem do budynku troszkę zwątpiliśmy, ale już na parterze zobaczyliśmy oklejone drzwi z nazwą firmy. Uff, pierwsza zagadka rozwiązana ;)

Przywitał nas miły i bardzo kontaktowy właściciel, który szybko wyjaśnil zasady gry, a po informacji, że jest to nasz 22 pokój, nazwał nas doświadczonymi! Och, jakże się mylił!

Escape Us jest reaktywacją firmy po kompletnym remoncie budynku. Co za tym idzie pomieszczenia tchną nowością, są zadbane i spełniają najsurowsze normy bezpieczeństwa. My czuliśmy się zarówno w pokoju, jak i w poczekalni zupełnie bezpiecznie i komfortowo. Właściciele firmy stawiają na rozrywkę rodzinną i pilnują, aby miejsce udostępnione przez nich nie tylko sprawiało wrażenie profesjonalnie przygotowanego, ale po prostu takie było. W całym pokoju, w którym daliśmy się zamknąć, nie było ani jednej rzeczy oklejonej taśmą lub znakiem „nie dotykać”. Ani jednej! Już samo to zasługuje na wielkie brawa, bo rozplanowanie pokoju w taki sposób, aby poukrywać wszystkie nie biorące udziału w grze elementy, wymaga wręcz upierdliwej precyzji, inwencji i świadczy o tym, że właściciele poważnie podchodzą do bezpieczeństwa graczy. A gdy dodamy do tego perfekcyjny klimat tworzony przez idealnie wystylizowane wnętrze statku... Wraz z mężem wręcz oczekiwaliśmy, że w pewnym momencie pokład zacznie uciekać nam spod stóp. Wszystkie elementy pokoju były doskonale dobrane, co sprawiło, że wręcz zatopiliśmy się w pirackiej przygodzie. A po grze spędziliśmy jeszcze dobre 40 minut na rozmowie z właścicielem i macaniu wszelkich elementów pokoju oraz wymienianiu naszych uwag i doświadczeń.

Sam pokój, choć o takiej samej tematyce, jak pokój otwarty przez firmę przed remontem, ma podobno zupełnie nowe zagadki. Nie jesteśmy w stanie tego ocenić, ale te, które zastaliśmy w pokoju w wersji 2.0 były świetne. Każda związana była ściśle z tematyką pokoju, a to tworzyło klimat absolutnie spójny z wystrojem. Stylizowane przedmioty, fajna zagadka manualna, trochę gimnastyki dla ciała i umysłu, kilka zadań na spostrzegawczość i zagadki wymuszające pełną współpracę oraz doskonałą komunikację uczestników gry – oto przepis na sukces! Na godzinę można zapomnieć o całym realnym świecie i przenieść się do świata statków, piratów oraz cennych skarbów. Same zagadki nie są trudne, choć można się na nich wyłożyć. Można też dwukrotnie pomylić wpisywanie POPRAWNEGO kodu lub hasła, prawda, mój mężu? Co on by zrobił beze mnie? :)

Pokonaliśmy pokój w 40 minut z jedną podpowiedzią (do najprostszej, moim zdaniem, zagadki – ot i doświadczona grupa!) i tylko we dwoje. Zagadki są na średnim poziomie, z pewnością każdy poradzi sobie z nimi bez problemu, a w razie przestoju obsługa czuwa i służy pomocą. Choć Statek Piratów 2.0 to pokój typowo przygodowy, a my nastawiamy się raczej na thrillery i horrory, z budynku wyszliśmy z bananami na twarzach. Czy to średni poziom naszych olsztyńskich doświadczeń, czy to po prostu dopracowane w każdym calu dzieło Escape Us, grunt, że dostaliśmy dokładnie to, czego oczekujemy po topowych escape roomach – dużą dozę rozrywki z lekką nutą niedosytu. Jedynym minusem, na który oboje z mężem zwróciliśmy uwagę, był brak szafki depozytowej w poczekalni (taki nasz mały fioł ;) ), ale podobno jest już zamówiona. Z pewnością przy następnej wizycie w Olsztynie wpadniemy sprawdzić, czy już stoi :)

Jak wyłączyć światło w pokoju, w którym włącznik/wyłącznik znajduje się pod boazerią? O rozwiązanie tej zagadki możecie zapytać właścicieli przy osobistej wizycie w Escape Us :) Ja szczerze polecam wybranie się tam, nie tylko dla zadania tego i innych pytań, ale też dla przeżycia ucieczki z najlepszego w obecnej chwili pokoju w Olsztynie.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Escape Us

Bardzo, bardzo dziękujemy! To ogromna przyjemność o zaszczyt czytać tak piękne słowa!

Anna Murdzia
Anna Murdzia

Newbie
20 pts

4 reviews

Klimatyczny

5/3/19 | visit date: 5/3/19

Anna Murdzia 4 reviews

Fajny klimat i wystrój. Jedna zagadka była dla nas nie do przejścia (potrzebowaliśmy podpowiedzi), ale ogólne wrażenia w porządku. Mnie nie zachwycił, ale moim kompanom bardzo się podobał

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Escape Us

Bardzo dziękujemy za opinię! Mamy nadzieję, że pokoje, nad którymi teraz pracujemy bardziej przypadną Pani do gustu. Zapraszamy!

Sebastian S. 26
Sebastian S. 26

Wanderer
27 pts

3 reviews

Całkiem całkiem

1/6/19 | visit date: 1/5/19

Trusted review

Sebastian S. 26 3 reviews

Obsługa klienta rewelacyjna, wszystko wytłumaczone tak jak należy. Po wejściu do pokoju wiedzieliśmy że ktoś ma na nas oko, za co należy się kolejny plus.

Co do pokoju
Świetny wystrój, idzie wczuć się w klimat historii. Szkoda że taki mały, ale od czegoś trzeba zacząć

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Escape Us

Bardzo dziękujemy! Kochamy to co robimy i super, że Pan nas docenia :) dziękujemy raz jeszcze i do zobaczenia :)

Damian C. 20
Damian C. 20

Newbie
10 pts

1 review

Prawdziwy piracki statek

2/1/19 | visit date: 1/31/19

Damian C. 20 1 review

Bardzo miła obsługa, świetne wprowadzenie do fabuły i otwierania skomplikowanych kłódek. Wystrój pokoju pozwala poczuć się jak pod pokładem prawdziwego pirackiego statku do tego ciekawe i dobrze przemyślane zagadki. Warto tu zajrzeć :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Escape Us

Bardzo dziękujemy za opinię :) Serducho się raduje, jak czytamy takie opinie :) Czekamy z zabawkami ;)

Jolanta Przybyszewska
Jolanta Przybyszewska

Newbie
18 pts

3 reviews

Statek piratów 2.0

4/24/19 | visit date: 4/12/19

Jolanta Przybyszewska 3 reviews

Jest to pokój który skradł moje serce.
Oddaje swój klimat nie tylko wizualnie ale zapach też robi swoje :)
po wejściu do pokoju jest to podziwianie czego dokonali właściciele - bo naprawdę odwalili kawał roboty.
Każdemu polecam odwiedzenie tego pokoju w szczególności z dziećmi.
Każdy z nas chociaż na 60 min może stać się piratem!
Gdybym mogła odwiedziłabym ten pokój jeszcze raz! :)
Polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Adrianna K. 6
Adrianna K. 6

Wanderer
37 pts

9 reviews

Razem przeciwko piratom!

3/3/19 | visit date: 2/23/19

Adrianna K. 6 9 reviews

Już wcześniej zwiedziłam ten pokój, jeszcze przed remontem. Teraz ciężko znaleźć jakiś wspólny element, wszystko zostało zmienione, dopracowane, ulepszone. Dużo lepszy, ciekawszy niż kilka miesięcy temu. Znakomity wystrój, dźwięki. Zagadki ciekawe, nieoczywiste, wymagają dużo pracy zespołowej, co jest dużym plusem tego pokoju. Polecam dla zgranych ekip - na pewno nie będziecie zawiedzeni. Na plus nowe rozwiązania techniczne - to lubimy ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Escape Us

Bardzo dziękujemy za opinię. Czas, w którym byliśmy zamknięci staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać. I czytając Pani opinię, chyba się udało :) dziękujemy za docenienie

Natalia C. 14
Natalia C. 14

Newbie
14 pts

4 reviews

polecam

2/26/19 | visit date: 2/23/19

Natalia C. 14 4 reviews

Świetna zabawa, poziom dość trudny dla początkujących ale da radę przejść. Polecam raczej przyjść w większą liczbę osób!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company Escape Us

Bardzo dziękujemy za opinię! Statek Piratów to pokój bardzo wymagający współpracy :) A początkującym Gościom wszystko wyjaśnimy i pomożemy :)

kedzior122
kedzior122

Newbie
24 pts

2 reviews

Pokój z ciekawym klimatem

2/13/19 | visit date: 12/27/18

kedzior122 2 reviews

Pokój ma bardzo dobry klimat. Każdy zmysł nasuwa nam skojarzenie do statku piratów :) Polecam dla wszystkich.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Escape Us

Bardzo dziękujemy za opinię! Staraliśmy się, jak umiemy, żeby nasi Goście mieli takie skojarzenia :)

Page 1 of 2

Show next

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world