Escape room Alien: Operation Aurelia

Alien: Operation Aurelia

Lockme partner

Pokój po renowacji i ulepszeniu w czerwcu 2019. Wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nie jest to horror - my określamy go mianem thrillera. Pokój nowej generacj... [więcej]

87

87 reviews

|

22

Poznań: 22nd place

|

Wielkopolskie: 24th place

|

PL 118

Poland: 118th place

|

9.5/10

3-6 people

70' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

Pokój po renowacji i ulepszeniu w czerwcu 2019. Wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nie jest to horror - my określamy go mianem thrillera.

Pokój nowej generacji stworzony z rzadko spotykanym rozmachem.
Wcielacie się w rolę oddziału Colonial Marines wysłanego na misję rozpoznawczą do tajnej placówki badawczej o nazwie Aurelia, z którą urwał się kontakt po otrzymaniu wezwania o pomoc. Zanim ewakuujecie się z obszaru operacyjnego musicie wykonać określone cele misji. Pokój obfituje nietuzinkowymi rozwiązaniami i efektami, a jego klimat odwzorowuje tzw. retro science-fiction znane z pierwszych części filmowej sagi.

Uwaga: W lokalu nie jest dostępna toaleta, prosimy wziąć to pod uwagę przed przybyciem do lokalu.

Book this room

Book this room

Additional information

From 18 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

You can buy Escape Tales here

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

English

Polish

Address

Action Escape - Poznań

Bukowska 32/2a

Other rooms in this place

Owner’s data

Firma Usługowa "Mercury" Tomasz Pajzderski
Newtona 12C/37
60-161 Poznań
NIP (tax identification number): 5571654766

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 87 reviews

Overall rating 9.5/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.7/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

75

60

45

30

15

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

87 reviews

Kacper G. 2
Kacper G. 2

Scout
61 pts

42 reviews

Szperacze

2/8/20 | visit date: 2/5/20

Kacper G. 2 42 reviews

Klimat - naprawdę można było poczuć się jak w jakimś opuszczonym centrum badawczym, brak było elementów, które nie pasowały do tego pokoju.
Zamysł fabularny bardzo ciekawy, wprowadzenie i wytłumaczenie wszystkiego szczegółowe. [Spojler] - ciekawy pomysł, choć przydało by się zaangażować każdą z nich w równym stopniu.
Zagadki - wszelakiego rodzaju, poprowadzone liniowo, wymagające współpracy, wiele szukania, co zdecydowanie mnie uradowało, ponieważ to jedna z moich ulubionych aktywności w escapach. Zdecydowanie w tym przybytku trzeba mieć łeb na karku i nie zapominać o zabieraniu ze sobą wszystkiego, co może się przydać. Także organizacja przede wszystkim.
Pokój polecam raczej ekipom już mającym za sobą kilka podobnych przygód, mimo sporego doświadczenia wyszedłem nieco po godzinie zabawy.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Action Escape

Bardzo dziękujemy za opinie!
Cieszy nas to, że elementy, na które sami najczęściej zwracamy uwagę będąc w escape roomach są w opinii wskazane jako pozytywne :)
Co do rzeczy oznaczonej (automatycznie przez lockme) jako spoiler, domyślamy się o co może chodzić i zapisujemy sobie wszystkie sugestie, aby pokój był tak dobry jak to tylko możliwe.
Pozdrawiamy!

Czarny Ł.
Czarny Ł.

Scout
63 pts

27 reviews

Tajna Misja

4/21/20 | visit date: 2/29/20

Czarny Ł. 27 reviews

Środek nocy, niespodziewane wezwanie ze sztabu głównego. Stawiłem się tak szybko jak mogłem. Sytuacja nie była ciekawa. Odebrano sygnał alarmowy z jednej z placówek badawczych na odległej planecie, niestety nie udało się nawiązać sygnału zwrotnego. Sztab postanowił sformować na szybko oddział rozpoznawczo- ratunkowy, któremu miałem dowodzić, a w skład którego weszli marines z wieloletnim doświadczeniem w misjach galaktycznych, kierownik działu technicznego w sztabie głównym oraz najlepszy medyk, którego udało się ściągnąć. Wyruszyliśmy bezzwłocznie. Odtransportowano nas na docelową planetę, a nasza kapsuła zabrała nas do samej śluzy w bazie. Jak miało się za chwilę okazać, wejście do środka było najmniejszym z naszych problemów. Wnętrze wyglądało jakby grasowała tu zgraja najgorszych międzygalaktycznych szubrawców, a i to byłoby po stokroć lepsze niż to co spotkaliśmy. Buzowały z nas skrajne emocje przy czym strach i panika brały górę. Zespół choć sklecony w kilka minut okazał się jednak bardzo zgraną drużyną i tylko dzięki współpracy udało nam się zrealizować powierzone nam zadania (oczywiście biorąc pod uwagę stan sytuacji zastany na miejscu uległy one nieco modyfikacji).

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i ósmy pasażer Nostromo

3/15/20 | visit date: 1/4/20

Cyrk Kamiennych Braci 307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci został wysłany ze specjalną misją na stację kosmiczną Aurelia, z którą kontakt urwał się wkrótce po otrzymaniu wezwania o pomoc. Wyposażeni w odpowiedni ekwipunek postanowiliśmy zbadać całą sprawę. Gdy udaliśmy się na miejsce, nie zastaliśmy nikogo. Stacja była mocno zdewastowana, a wiele śladów wskazywało na to, że nie jesteśmy tutaj sami. Zrozumieliśmy, że gdzieś w placówce czają się obcy.

Klimat jest bardzo dużym atutem tego ER. Począwszy od dopracowanego i w wielu miejscach sprawiającego autentyczne wrażenie wystrój, a na efektach specjalnych skończywszy. Dużą rolę w budowaniu nastroju miało też tutaj oświetlenie oraz fakt, że każdy z nas przed wejściem otrzymał specjalne stroje oraz ekwipunek, który należało wykorzystać w środku. Dzięki tym zabiegom zdecydowanie łatwiej było wczuć się w rolę i gra sprawiała wrażenie iście filmowej przygody.

Zagadki opierające się w dużej mierze na kwestiach elektroniczno-technicznych, choć do naszych ulubionych nie należą, to trzeba przyznać, że dobrze pasowały do klimatu. Ostatecznie okazało się, że wszystko jest prostsze niż się w pierwszej chwili wydawało, a pokój nie jest bardzo liniowy, dzięki czemu i poziom trudności jest dobrze wyważony.

Obsługa swoje zadanie spełniła należycie. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i dobrym podejściem do klienta.

Obcy: Operacja Aurelia, to bardzo ciekawy scenariusz, przygotowany z dość dużym rozmachem oraz zawierający pokaźną liczbą niespodzianek i innych atrakcji. Jego największym atutem jest klimat, w który dzięki specjalnym zabiegom twórców naprawdę łatwo się wczuć. Polecamy.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Dominik T. 4
Dominik T. 4

Wanderer
41 pts

12 reviews

Warto odwiedzić

11/11/19 | visit date: 11/10/19

Trusted review

Dominik T. 4 12 reviews

Jeżeli klimat jest dla Ciebie ważny to koniecznie odwiedź ten pokój! Jeżeli jesteś fanem filmów to już nie masz żadnych wymówek żeby się tutaj nie pojawić.

Zagadek nie ma tutaj dużo, ale są bardzo fajnie wkomponowane w fabułę. Jeżeli jesteś typem escaperoomowca nastawionym na rozwiązanie jak największej ilości łamigłówek i znalezienie tryliona kluczyków to możesz po wyjściu czuć niedosyt. Ten pokój stoi oprawą i nie ma się co tutaj oszukiwać.

Byłem w pokojach lepszych pod każdym względem od "Obcego", niemniej jednak to właśnie do Obcego najchętniej bym wszedł jeszcze raz. Jeśli kiedyś przejdzie gruntowną przemianę to na pewno skorzystam z tej okazji i dlatego zachęcam gorąco do odwiedzenia.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Asia M. 2
Asia M. 2

Wanderer
28 pts

8 reviews

Klimat, klimat, klimat

1/2/20 | visit date: 1/1/20

Asia M. 2 8 reviews

Pokój bardzo klimatyczny. Bardzo łatwo wkręcić się, że jest się na stacji kosmicznej. Zagadek nie jest wiele, ale ze względu na panujące w pokoju napięcie, trochę czasu się nad nimi spędza. Komunikacja z obsługą pokoju została wprowadzona w realia pokoju w bardzo ciekawy sposób, pozwalający na pozostanie w immersji nawet podczas próśb o podpowiedzi :) Fani Obcego powinni się tu super bawić :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Action Escape

Bardzo dziękujemy za opinie!
Jest nam miło, że doceniacie integracje podpowiedzi w klimat ale musimy też powiedzieć, że grupa, która się wczuwa w klimat od pierwszych sekund zdecydowanie pomaga w imersyjnym prowadzeniu rozgrywki!
Ilość zagadek jest dostosowana do dystansu, który pokonuje się w pokoju co zajmuje trochę czasu oraz wspomnianego napięcia tak aby z pokoju dało się sprawnie wyjść bez nadmiernej ilości podpowiedzi :)

Jakub-theDoorKicker
Jakub-theDoorKicker

Wanderer
44 pts

6 reviews

Raport z misji

2/16/20 | visit date: 2/16/20

Jakub-theDoorKicker 6 reviews

Jest to w mojej opinii jeden z najwybitniejszych escape roomów w jakich do tej pory byłem, a byłem już w niemałej ich ilości. Klimat od początku trzymający w napięciu i ani na moment nie odchodzący od głównego tematu. Interesujące i oryginalne wprowadzenie, jak i sam styl wykonania i poniekąd odwrócenia klasycznej idei escape roomów - do mnie osobiście bardzo przemawia. Wprowadzenie zawiera elementy role-play, więc larpowcy mogą się tu odnaleźć. Cała rozgrywka łączy elementy statyczne i dynamiczne akcje - każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie polecam drużynom, które potrafią wspólnie kooperować i własnymi reakcjami wpływać na przebieg zabawy.

Jeśli chodzi o czysto techniczne refleksje - klimat na najwyższym poziomie, zagadki liniowe, poniekąd łatwe ale ich rozwiązanie w specyficznych warunkach nie jest takie proste. Napięcie narasta z każdą chwilą i trzyma do samego końca. Choć nie znajdziecie tu skomplikowanych kompilacji i mechanizmów, to jednak zastosowane rozwiązania w zupełności wystarczą i wpisują się logicznie w fabułę. Polecam wszystkim, naprawdę warto tutaj zajrzeć nawet na początku swojej przygody z ER.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

betzik / Stynki Runners
betzik / Stynki Runners

Scout
78 pts

23 reviews

Misja zakończona sukcesem! #13

7/20/19 | visit date: 6/29/19

Trusted review

betzik / Stynki Runners 23 reviews

To nie jest zwykły Escape Room - w Operacji Aurelia można poczuć namiastkę udziału w prawdziwej akcji, a obsługa podczas wprowadzenia do zabawy dosłownie tworzy z naszej ekipy oddział Colonial Marines. Cała rozgrywka jest tak dynamiczna, że czasami ciężko się zatrzymać, żeby rozwiązać zadanie. Zagadki doskonale wpisane w fabułę pokoju, niektóre trudne do wykonania bez współpracy wszystkich członków zespołu ratunkowego. Wystrój w którym zadbano o najdrobniejsze szczegóły, efekty wizualne oraz dźwiękowe sprawiają, że klimat jest niepowtarzalny.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Tigrisaki
Tigrisaki

Wanderer
31 pts

6 reviews

Xenomorf zneutralizowany

12/1/19 | visit date: 11/11/19

Tigrisaki 6 reviews

Pokój powinien być priorytetem dla każdego fana serii "obcy". Gwarantuję, że poczujecie się jakbyście przez moment byli częścią uniwersum. Świetny wystrój, fenomenalny pomysł na wprowadzenie i elementy larpu. Zagadki to właściwie problemy z jakimi przyjdzie się zmierzyć grupie marines wysłanych na misję do placówki badawczej.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

dominikabadowska93
dominikabadowska93

Newbie
14 pts

1 review

Bardzo klimatyczna przygoda

1/6/20 | visit date: 1/4/20

Trusted review

dominikabadowska93 1 review

Escape Room bardzo dopracowany, rekwizyty dla drużyny zdecydowanie dodają klimatu. Zagadki w logicznym ciągu, jako bardzo mieszana zaawansowaniem grupa 6 dziewczyn dałyśmy radę dokładnie 24sek przed czasem. :) Było kilka elementów creepy, wielki plus za klimat przez dźwięki zza ścian itp. W kilku momentach potrzebowałyśmy pomocy bo się zakręciłysmy ale MG super, bardzo sympatyczny i pomocny, wskazówki tez nie mówiły wprost co mamy zrobić ale bardzo pomogły. Serdecznie polecamy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Action Escape

Bardzo dziękujemy za pozytywną opinie! Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy się w naszych pozostałych pokojach, pozdrawiamy!

Gosia C. 5
Gosia C. 5

Wanderer
47 pts

45 reviews

Ekipa zwarta i gotowa ruszyła w misję ratunkową

7/18/19 | visit date: 7/17/19

Gosia C. 5 45 reviews

I udało się, wróciliśmy bezpiecznie na Ziemię. Osoba wprowadzająca entuzjastyczna i pomocna (niektórzy piszą, że brak entuzjazmu?). Przygotowanie do rozpoczęcia gry ciekawe, wystrój jak najbardziej na plus, zagadki interesujące. Byliśmy w grupie 4 osobowej i wydaje mi się, że tyle osób jest w sam raz. Kiepsko było słychać podpowiedź, może to wina za zbyt głośną muzykę.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Action Escape

Dziękujemy za ocenę :)
Następnym razem prosimy zgłaszać takie rzeczy od razu, żeby w razie czego następne grupy mogły na takiej uwadze skorzystać! Być może problem był na tyle prosty do rozwiązania, że udałoby się to ogarnąć jeszcze w trakcie gry. Jeżeli dobrze kojarzę, o którą grupę chodzi, to nawet po grze rzuciłem coś w stylu "Jak tam, Jastrząb się sprawdził?" i Pan z grupy odpowiedział, że świetnie i że bez niego byłoby ciężko, stąd obecnie moje delikatne zaskoczenie :D
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za docenienie entuzjazmu :)

Show next

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers