Escape room The Yellow Sign

The Yellow Sign

Lockme partner

Unikatowy pokój, wykraczający poza jakiekolwiek schematy. Kontrowersyjny i bezkompromisowo łamiący tabu. Mroczny i działający na wyobraźnię. Czy masz odwagę... [więcej]

40

40 reviews

|

7

Poznań: 7th place

|

Wielkopolskie: 7th place

|

PL 21

Poland: 21st place

|

9.9/10

3-4 people

75' minutes

Horror

intermediate

Plot of the room

Unikatowy pokój, wykraczający poza jakiekolwiek schematy. Kontrowersyjny i bezkompromisowo łamiący tabu. Mroczny i działający na wyobraźnię. Czy masz odwagę zajrzeć w najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy?

Pokój niekoniecznie odpowiedni na pierwszą wizytę w escape roomie.

W pokoju NIE mogą zagrać osoby
- z niepełnosprawnością ruchową lub umysłową
- z zaburzeniami zdrowia psychicznego
- z urazami ortopedycznymi
- z chorobami serca
- w podeszłym wieku
- cierpiące na padaczkę
- ze skłonnościami do agresywnych zachowań

Book this room

Book this room

Additional information

From 18 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

You can buy Escape Tales here

Safety measures

Full Monitoring

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

Polish

Address

Action Escape - Poznań

Bukowska 32/2a

Other rooms in this place

Owner’s data

Firma Usługowa "Mercury" Tomasz Pajzderski
Newtona 12C/37
60-161 Poznań
NIP (tax identification number): 5571654766

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 40 reviews

Overall rating 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

40 reviews

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Navigator
115 pts

46 reviews

Coś innego

7/8/20 | visit date: 7/7/20

Trusted review

CzłowiekCałka 46 reviews

Żółty znak to było coś unikalnego jeżeli chodzi o doświadczenia z ER ale ciężko napisać opinie by nie zaspoilerować, dlatego pozwolę sobie aby mój podziw dla pokoju wyraziły oceny punktowe.

Ciężko się do czegoś tutaj przyczepić wszystko było 10/10.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

VooVoo
VooVoo

Guide
471 pts

221 reviews

...

8/22/20 | visit date: 7/14/20

VooVoo 221 reviews

Pokój inny niż wszystkie, a na pewno inny niż wszystkie ER-owe horrory. Napięcie jest budowane w zupełnie nietypowy sposób, a cała gra przypomina bardziej spektakl niż zwykły pokój ucieczki, w którym rozwiązuje się zagadki. Niewiele więcej można napisać, żeby za dużo nie zdradzić. Pokój zdecydowanie wart polecenia.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Q
Q

Guide
496 pts

320 reviews

#321

8/9/20 | visit date: 7/14/20

Q 320 reviews

Jedno z najbardziej osadzonych fabularnie wprowadzeń jakiego doświadczyliśmy. Nie jest przesadą napisać, że już od pierwszych minut gracze wrzuceni są w historię, a ta towarzyszy im do samego końca. Od samego początku dzieje się też dużo, a na pewno więcej niż można by się spodziewać. Każdy etap ma tu swój czas i swoje miejsce, a cała rozgrywka trzyma dobry rytm. Zresztą, to taki pokój, po którym nawet ciężko stwierdzić, czy w ogóle brało się w nim podpowiedź lub czy potrzebowało pomocy. Zagadki – pomimo że są – schodzą w dziwny sposób na drugi plan. To rzadko spotykany zabieg, by z pokoju wyjść, nie tyle rozwiązując finalne zadanie, co domykając ostatni etap historii. Bez dwóch zdań, było to bardzo wciągające i angażujące widowisko. Polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

MEL Force One
MEL Force One

Navigator
126 pts

69 reviews

Dzban odwagi

8/3/20 | visit date: 8/2/20

MEL Force One 69 reviews

Większości naszej grupy się podobało, ale doskonale rozumiemy dlaczego pokój jest kontrowersyjny. Absolutnie nie na pierwszy raz, ani nawet na 10. To bardziej doświadczenie niż escape room (experience room?). Jeśli szukacie naprawdę mocnych wrażeń i czegoś nowego - to jest miejsce dla Was.
W niektórych punktach scenariusza potrzebowaliśmy kilku głębokich wdechów, bo serio, klimat pokoju wjeżdża mocno.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Swistakk
Swistakk

Guide
374 pts

152 reviews

IMMERSJA

9/15/20 | visit date: 9/13/20

Swistakk 152 reviews

Ta opinia z jednej strony może nie mieć zbyt dużego sensu bo jak ją piszę to nikt już nigdy nie będzie miał okazji przyjść do tego pokoju, ale być może dołożę swoją cegiełkę do zbudowania "Żółty Znak's legacy" i skoro mogę sprawić, że komuś kto tu nie był będzie bardziej żal, to czemu nie?

Pewnie można pisać różne rzeczy o tym pokoju. Pewnie mógłbym mu nawystawiać jakieśtam oceny w tej swojej skali ale po co? Jakiś czas mieliśmy, ale jakie to ma znaczenie? Jest on dość umowny w tym pokoju. Jakieśtam podpowiedzi dostaliśmy, ale who cares? Zagadki były, aczkolwiek schodzą one na drugi plan przy tym wszystkim, co dzieje się w tym pokoju.

Pewnie dzięki pałętaniu się po międzynarodowych escapowych grupkach internetowych byłbym w stanie znaleźć dość odpowiednie słowa na określenie tego pokoju i dobrze zaklasyfikować to co tu się dzieje, ale w pewnym sensie już samo to byłoby spoilerem, więc się powstrzymam. Ale jakkolwiek by się to nie nazywało to jest to mocne wejście na światową scenę w tym zakresie (a w zasadzie to już i zejście :<). Lockme w swojej opinii do jednego z moich ulubionych pokoi napisało "Choć nie do końca wiadomo, co to słowo znaczy, to jedno wiemy na pewno - immersji w tym pokoju nie brak!" i mogę to tylko powtórzyć w kontekście Żółtego Znaku, bo immersja jest tu na najwyższym poziomie. Nie ma pokoju w Polsce, który by dorównał temu co tu się dzieje w tym zakresie. Owa immersja jest kreowana przez wiele czynników.
Jednym z nich są niesamowite warunki lokalowe. Przestrzeń jest bardzo dobrze zaaranżowana i świetnie pasuje do klimatu. W niektórych miejscach ściany się dosłownie sypały jak ich dotykałem xD. A w ciut innym zasłużyłem na odznakę kominiarza półświadomie grzebiąc w popiole po czym moja ręką wyglądała jakbym pochodził z najgłębszych odmętów Afryki. Jeden z powodów, dla których ten pokój byłoby ciężko dobrze przenieść w inne miejsce.
Kolejnym czynnikiem jest dobrze przemyślany scenariusz zdarzeń. Lubię dawać znajomym miniwykład o immersji, gdzie zaczynam od przedstawienia doskonale każdemu motywu przewijającego się w 90% escape roomów, że fabuła wygląda w stylu "ktoś was gdzieśtam uwięził z jakichśtam powodów i musicie się wydostać" i po godzinnej serii rozwiązywania zagadek w końcu się wydostajecie, a w trakcie gry tak naprawdę fabuła się prawie w ogóle nie rozwija, a gracze nawet jak się dobrze bawią, to nie czują się wcale jak główni bohaterowie historii. Tutaj mamy do czynienia jednak z dokładnie przeciwnym końcem spektrum, gdzie gracze rzeczywiście stanowią centrum gry i czujemy jak historia się rozwija na naszych oczach i jak przed nami odkrywają się kolejne tajemnice owego miejsca i to jest dokładnie to, czego ja szukam w escape roomach i czym można sobie zaskarbić moje eskejpowe serce. Jednak jak dokładnie jest to realizowane - nie jestem w stanie tutaj rozjaśnić kolejny raz z uwagi na spojlery.

Co do zagadek to jak wspomniałem, nie są one tak w tym wszystkim ważne. Jest ich niedużo i schodzą raczej na drugi plan (nie mam tego na myśli w negatywnym znaczeniu - zaraz rozjaśnię). Przez to może ciężej sobie połechtać zagadkowe ego i w takim rozumieniu przejście tego pokoju nie będzie na tyle satysfakcjonujące jak w przypadku typowego ERu, ale jest to świadomy i sensowny tradeoff w kontekście stworzenia takiego doświadczenia jakie tutaj jest nam prezentowane. Przez to, że schodzą na drugi plan nie mam na myśli tego jakoby zostały potraktowane po macoszemu przez twórców tylko to co gracz odbiera w trakcie gry. Nie chodzi o to, że to pokój horrorowy, więc gracze trzęsą portami cały czas i nie są się w stanie skupić na dodaniu 2+2, bo są zbyt wystraszeni. Z mojego punktu widzenia po prostu gracze świadomie wybierają zanurzenie się w tym doświadczeniu, które nie do końca idzie w parze z wytężaniem mózgu na standardowych obrotach. Same zagadki, nawet jak są nieliczne, to są jak najbardziej świetnie wpasowane w klimat. Pomimo tego, że ten pokój mógł być pokojem z najmniejszą liczbą zagadek spośród tych, które odwiedziłem w długim czasie i wcale nie były one bardzo trudne, to bardzo dawno nie potrzebowałem tylu podpowiedzi xD.

Bardzo przykro, że taka perełka na polskim rynku nie doczekała się nawet swoich pierwszych urodzin. Koniec i bomba, a kto nie był ten trąba.

Żółty Znak jest bardzo trudno sensownie porównać z wszelkimi innymi pokojami. Ale no jest to jasne, że gdzieś w tej topce mocno zawirował, więc czeka mnie przykry lub nie obowiązek konkretnego umiejscowienia go na swojej skali skanapkowanym przez jakieś dwa pokoje, z których jeden implicite uznam za lepszy, a drugi za gorszy, pomimo tego, że tak naprawdę są to ciężko porównywalne walory. Więc skoro już muszę, to Żółty Znak wstawię w swoim rankingu na ciepłą posadkę numer 4 (w Polsce 2), pół szczebelka pod moim TOP3 (w którym jest m.in. praski Poltergeist, z którym bym widział szereg highlevelowych podobieństw), pół szczebelka nad resztą moich ulubionych pokoi.

No i dobra, mówiłem wcześniej, że niby po co, ale wystawię te swoje oceny xD
Wystrój, klimat i production value: 5
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 5
Czy się dobrze bawiłem?: 5

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company Action Escape
Prosimy przestać pisać takie opinie, bo teraz nam jest żal bardziej żal :c

Pozdrawiamy serdecznie :D
blankabieganowska
blankabieganowska

Scout
99 pts

32 reviews

Czy to jeszcze Escape room?

9/1/20 | visit date: 6/28/20

blankabieganowska 32 reviews

Wiecie, co jest najciekawsze? Nie pamiętam ani jednej zagadki, naprawdę chciałabym o nich coś napisać, ale nie pamiętam. I to wcale nie dlatego, że były nijakie, bo nie, to nie tu. Fabuła wciąga tak mocno, że od samego początku czujemy, że jesteśmy w samym jej środku. To już nie jest Escape room, to prawdziwe doświadczenie, które dane jest nam przeżyć. Żółty znak to pierwszy Escape room, w którym byłam, a w którym zastanawiałam się, czy jeszcze z niego wyjdę. Nie chcę pisać zbyt wiele, by nie powiedzieć za dużo, ale moje pierwsze słowa do prowadzących, które wypowiedziałam po zakończeniu to: "jesteście popier*oleni". Kosmos z głowy, polecam najmocniej na świecie, nie wiem, jak to zrobiliście, ale to jeden z moich fav eskejpów.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Agnieszka K. 65
Agnieszka K. 65

Scout
91 pts

29 reviews

Naznaczona

8/16/20 | visit date: 8/15/20

Agnieszka K. 65 29 reviews

Pokój ktory przede wszystkim stawia na klimat, to sie czuje na każdym kroku. Zagadki same w sobie nie są trudne, ale rozumiem dlaczego można mieć z nimi "kłopot". Cieżko porównać ten er do innych, dlatego stworzyliśmy nowa kategorie er :) bedzie to er alternatywny, zeby to wyjaśnić trzeba by posluzyc sie jakims spojlerem, dlatego tez proponuje tam pójść. Jest to jeden z najbardziej klimatycznych er!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

cruelandglorious
cruelandglorious

Scout
95 pts

31 reviews

Ja nie rozumiem.....

9/14/20 | visit date: 9/13/20

cruelandglorious 31 reviews

....co tu się odje****!
Czy to jest jeszcze escape room, a w trakcie myślisz o rozwiązywaniu zagadek, aby się wydostać? Nie. W trakcie zastanawiasz się czy to wciąż fikcja autora czy może nowa rzeczywistość. Wchodzisz i zaczynasz czuć niepokój, jeszcze nie wiesz, że niepokój nie minie, nie oswoisz się z nim. Będzie narastał wraz z lękiem, ale nie strachem. Gdzie są pozostali? Co mogę zrobić? Bo nie zrobię nic wbrew woli kogokolwiek. Nie dziś, nie tu. Coraz bardziej zapominasz o tym w jakim celu tu wszedłeś oraz że tak właściwie to po 75 minutach powinieneś stąd wyjść. Albo w takim razie czym jest to 75 minut? Shhhh, nie odzywaj się, oni słyszą. Szept jest tym co może Ci pomóc, tylko się nie bój. Strach na pewno Ci nie pomoże.

Tak trochę bardziej rzeczowo, wciąż ciężko jest mi ubrać w słowa to co się wydarzyło. Nie jestem w stanie opisać swoich uczuć, które mi towarzyszyły w pokoju, ale z zasady strach to raczej nie był (a mówi to tchórz). Był to ogromny niepokój i niepewność. Pierwszy raz miałam do czynienia z pokojem, w którym nie występują zagadki z fabułą w tle, lecz fabuła z zagadkami w tle i nawet się nie orientujesz, że faktycznie tak jest. Co jest podpowiedzią? Co jest elementem fabuły... któż to wie?! To trzeba było przeżyć. Brakuje mi skali, żeby odpowiednio ocenić klimat czy obsługę.
Los pokoju jest raczej wszystkim znany, jednak nie mogłam sobie pozwolić na to, żeby nie napisać opinii takiemu majstersztykowi. To był wyższy level wszystkiego. Z bólem serca oglądało się też żal właściciela czy pracowników. Widać, że jest to ich perełka i całkowicie słusznie. Mieliśmy przyjemność mieć do czynienia z całą załogą Action Escape w związku z okolicznościami i pragnę tylko powiedzieć... ODWALILIŚCIE KAWAŁ NIESAMOWITEJ ROBOTY.
Na pewno za kilka dni będę jeszcze myślała, że powinnam była napisać jeszcze to czy tamto. Żółty Znak był dokładnie moim pokojem numer 70. I pierwszy raz nie mam wątpliwości, że stał się moim top of the top. Najlepszy z najlepszych i ogromnie ciężko będzie to kiedykolwiek przebić. Podbiliście moje serce i człowiek jedynie ogromnie żałuje, że nie może przeżyć tego jeszcze raz.

Dziękuje Wam za to!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kacper G. 2
Kacper G. 2

Scout
61 pts

45 reviews

45.

2/15/20 | visit date: 2/10/20

Trusted review

Kacper G. 2 45 reviews

Poziom trudności zaznaczyłem jako trudny, mimo iż same zagadki (było ich naprawdę sporo) w większości logiczne i przemyślane, tylko trzeba wpaść na rozwiązanie. A było to utrudnione przez panujący klimat, towarzyszący przez cały czas, którego nie jestem w stanie opisać słowami. Przed pójściem do tego pokoju należy przeczytać uważnie, to co napisane jest zarówno w fabule, jak i na stronie. Fenomenalny wystrój, genialnie poprowadzona historia. Czas mija tu naprawdę szybko, mimo braku wyznaczonego sztywnego limitu. Wielki plus za system podpowiedzi wpasowany w klimat, z którym jeszcze nigdzie się nie spotkałem. Tak jak napisano w fabule, nie jest to odpowiedni pokój na pierwszą wizytę. Mimo sporego doświadczenia, ciągle czułem się zagubiony jak dziecko we mgle. Drugi pokój w tej firmie, drugi który czymś zaskoczył, drugi z zasłużoną 10.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Navigator
100 pts

110 reviews

Znaczek

2/25/20 | visit date: 2/23/20

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 110 reviews

Ten pokój można kochać albo nienawidzić. nie ma półśrodków. my go pokochaliśmy, mroczny, z idealną grą świateł. Zagadki wymagające, trudne i nieliniowe. Obsługa na wysokim poziomie! to przepis na sukces! polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Page 1 of 4

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world