Escape room Osobowość

Osobowość

Lockme partner

56

56 reviews

|

1

Poznań: 1st place

|

Wielkopolskie: 1st place

|

PL 8

Poland: 8th place

|

9.9/10

W mitologii Indian, Wendigo zamieszkuje rzekomo lasy Quebeku. Wysoka na cztery metry przerażająca bestia z rogami jelenia była kiedyś człowiekiem, którego od... [więcej]

2-4 people

75' minutes

Criminal

expierienced

Plot of the room

W mitologii Indian, Wendigo zamieszkuje rzekomo lasy Quebeku. Wysoka na cztery metry przerażająca bestia z rogami jelenia była kiedyś człowiekiem, którego odrzucono przez ukochaną osobę. Za dnia przybiera ludzką postać i wyrywa serca wszystkim, którzy staną na jego drodze.
Istnieje również zaburzenie psychiczne, zwane „psychozą Wendigo”, polegające na popadaniu w depresję w okresie zimy przez rdzennych Indian, która z czasem nasila się i prowadzi do tendencji do odosobnienia, silnego lęku, a także wiary, że chory stał się bestią skłonną do zabicia swojej rodziny i zjedzenia ich…

Kanada, rok 1879
Pewien Indianin z plemienia Algonkinów zostaje skazany za zamordowanie i zjedzenie swojej matki, żony, brata i sześcioro dzieci. Podczas rozprawy sądowej nie przyznaje się do winy i zostaje skazany na karę śmierci. Jednak tuż przed wykonaniem wyroku, wyznał księdzu, że spotkał Wendigo, który go opętał i to za jego sprawą dopuścił się mordu.

Polska, rok 2020
Cierpiący na zaburzenia osobowości pacjent, poddaje się terapii psychiatrycznej u jednego ze słynnych, poznańskich lekarzy. Podczas kilku sesji, chory przedstawia się jako Indianin Cree i wierzy, że jest opętany przez stworzenie znane jako Wendigo.
W tym samym czasie, w mieście dochodzi do serii brutalnych morderstw. Ofiary zostają pozbawione serc, śledczy doszukują się w nich nawet aktów kanibalizmu…

Book this room

Book this room

Additional information

From 16 years old

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Limited contact with other groups

Available game languages

Polish

Address

Continuum - Poznań

ul. Święty Marcin 43, w podwórzu
Poznań

Other rooms in this place

Owner’s data

Polska Agencja Edukacyjna Michał Kopeć
ul. Zakręt 18
60-351 Poznań
NIP (tax identification number): 7841625305

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 56 reviews

Overall rating 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

56 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

339 reviews

Bez serca

8/3/20 | visit date: 7/19/20

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

Osobowość jest kolejnym pokojem Continuum z klimatem pełnym niepokoju, opartym głównie na domysłach i psychologicznym ujęciu tematu. Nieszablonowe wprowadzenie sprawia, że immersja jest tutaj bardzo mocnym punktem, który nie odpuszcza ani na chwilę przez całą rozgrywkę.

Ważna rolę w całym doświadczeniu odgrywa fabuła - odkrywana kawałek po kawałku, prowadzi za rękę i definiuje emocje. To taka mieszanka gatunków: trochę thriller, trochę kryminał, trochę fabularny z mocnym akcentem psychologicznym.

Polecamy spróbować - na pewno wyjdziecie zadowoleni. O ile wyjdziecie...

Difficulty: Medium

Waleczne Kotlety
Waleczne Kotlety

Globetrotter
291 pts

106 reviews

Wendigo

6/18/20 | visit date: 6/15/20

Trusted review

Waleczne Kotlety 106 reviews

Tym razem Waleczne Kotlety zostały wynajęte do odkrycia tożsamości tajemniczego mordercy, rzekomo opętanego przez tajemniczą bestię... to oczywiste, że zaczęliśmy poszukiwania od psychiatry ;)

Wprowadzenie... ach, tak bardzo chciałoby się napisać o nim więcej, ale nie można innym psuć zabawy, która była zaskoczeniem już na wstępie. Jest to przykład na to, jak się tworzy najlepszą immersję i fabułę w pokojach, pełen zachwyt! I tu, również ogromną rolę odegrał klimat - wizualny efekt i dopasowana muzyka tworzyły zgraną całość. Tu zagadki już momentami nieco trudniejsze, niż w innych pokojach, ale znowuż uderzamy do tego naszego przeszukiwania, które często kończy się przegapieniem pewnych oczywistości, ale staramy się poprawić ;) Historia i plot twist na końcu - otworzyliśmy w pewnym momencie usta ze zdumienia!

Podsumowując - to chyba najlepszy do tej pory pokój ekipy Continuum, z każdym kolejnym zaskakują coraz bardziej, więc już nie możemy doczekać się kolejnych!
Wendigo Wendigo

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Edith
Edith

Pioneer
150 pts

24 reviews

Niepowtarzalny, OSOBLIWY, z dreszczykiem...

7/19/20 | visit date: 7/11/20

Trusted review

Edith 24 reviews

Unikatowy, zaskakujący klimat historii z kryminalnym wątkiem, który momentami delikatnie zahacza o psychologiczny thriller.
Przemyślana fabuła, poprowadzona bardzo spójnie od pierwszej do ostatniej minuty.
Zróżnicowane zagadki, absolutnie wyjątkowa atmosfera i ten wystrój... :)
To było niezapomniane przeżycie.
Bardzo bardzo dobra propozycja od Continuum. Gorąco polecam :)

Osobowość trafia do mojej "TOP piątki".
Niepowtarzalny, OSOBLIWY, z dreszczykiem... Niepowtarzalny, OSOBLIWY, z dreszczykiem...

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Dayman
Dayman

Navigator
120 pts

81 reviews

Walczące dżiny w tym obrazku widzę....

8/30/20 | visit date: 6/13/20

Dayman 81 reviews

Ostatni dzień wyjazdu do Poznania poświęciliśmy Mistrzom Grozy (oraz ich sąsiadom piętro wyżej). Najpierw odwiedziliśmy Szum, który zakończył się dość... szumnie! Następnie przyszła kolej na Osobowość, która jak torpeda wskoczyła na pierwsze miejsce w moim osobistym rankingu escape roomów w Polsce. Całym sercem uwielbiam takie pokoje jak ten, które grają trochę z naszą psychiką i stawiają na interaktywność i pojadę w poszukiwaniu takich perełek na koniec Polski.

Ale ale! Zacznijmy od początku! Na wstępie zostaliśmy wyproszeni z lokalu... bo to co się dzieje w Osobowości to prawdziwy performance! Wprowadzenie jest nietypowe, a później jest już tylko lepiej. Bartek stanął na wyżynach mistrzowania, takiego mistrza gry życzę Wam w każdym escape roomie. Było miło, przyjemnie, była [spojler], chwila pogawędki... ;) No bajka! Cała ekipa Continuum to świry, które każdą grę podtrzymają w napięciu i sprawią, że gracze poczują się wyjątkowo. Widać, że escape roomy to ich pasja i bardzo to szanuję. Jakby się nad tym zastanowić to każda jedna gra przebiegnie trochę inaczej i wiele zależy od nastawienia samych graczy.

Zagadki w pokoju są różnorodne, znajdzie się coś w przymrużeniem oka (Kamil wsadź tu rękę, bo ja chyba mam omamy dotykowe... - Elwira 2020), coś dla fanów typowych zagadek logicznych, trochę kminienia, zręcznościówek, jednym zdaniem - dla każdego coś dobrego. Są też zagadki, które sprawią, że pomyślicie, że chyba jednak jest coś z Wami nie tak, a jak to nie zadziała, to Wasz zespół nie zapomni Wam tego do końca życia... Przyda się też spostrzegawczość, praca zespołowa i odrobina zapamiętywania. Ale przede wszystkim, żeby dobrze bawić się w tym pokoju trzeba dać się porwać fabule, klimatowi i po prostu stać się częścią tej zagmatwanej historii.

Jeżeli jesteś fanem gier, filmów, seriali itp. to dodatkową zabawą w pokoju jest znajdowanie nawiązań do różnych dzieł i jaranie się faktem, że udało się odkryć ich aż tyle #polecam. Ciekawy skąd te inspiracje? Tego można dowiedzieć się np. na instargramie Continuum! Polecam, fajnie jest to wszystko przekminić jeszcze raz na spokojnie, po grze.

Dekoracyjnie Osobowość powala. A przynajmniej powaliła mnie, szczególnie tym jednym elementem, na którego nie mogłam się napatrzeć i przez połowę powrotu do Warszawy zastanawiałam się skąd wzięliście wariata, który Wam takie rzeczy robi :o Szanuję mocno! Skoro dekoracje sprawiły, że musiałam zbierać szczękę z podłogi, to łatwo uwierzyć, że klimat był na równie wysokim poziomie. Ten pokój żyje i wszystko co w nim znajdziecie wygląda w 100% realistycznie.

Żałowałam jedynie, że nie był to nasz ostatni pokój tego dnia, żebyśmy mogli zostać na dłużej i dalej jarać się każdym elementem wystroju. Poza tym byłoby to doskonałe zwieńczenie naszego wyjazdu do Poznania.

Teraz pozostaje nam już tylko czekać na dwa kolejne cudeńka spod rąk tych szaleńców i planować powrót do miasta doznań. Ja już teraz mogłabym jechać poznawać Nieznajomych, ale logika każe cierpliwie zaczekać i podarować sobie trzy pokoje jednego dnia <3

Polecam wszystkim, to po prostu trzeba przeżyć na własnej skórze!
Walczące dżiny w tym obrazku widzę.... Walczące dżiny w tym obrazku widzę....

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Alan D.
Alan D.

Navigator
102 pts

18 reviews

Wizyta u lekarza

6/7/20 | visit date: 6/6/20

Trusted review

Alan D. 18 reviews

Po odwiedzeniu dwóch pierwszych pokoi w Continuum, byłem pewien że Osobowość będzie na wysokim poziomie... jednak myliłem się, rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. Było znacznie lepiej, niż sobie wyobrażałem.
Rozgrywka rozpoczęła się szybciej, niż się spodziewałem. Na miejscu czekał na mnie i moją drużynę wystrój, który był wykonany z niesamowitą dbałością o szczegóły. Samo wprowadzenie było genialne. Chciałoby się móc powiedzieć coś więcej, ale wtedy mógłbym zepsuć zabawę.
Serdecznie polecam to miejsce, gdybym mógł wymazać sobie pamięć, na pewno wybrałbym się tu jeszcze raz.
Teraz czekam na kolejne projekty, które mam nadzieję, będą równie dobre.
Aha, uważajcie na siebie!
Wizyta u lekarza Wizyta u lekarza

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

VooVoo
VooVoo

Guide
471 pts

221 reviews

...

8/22/20 | visit date: 7/16/20

VooVoo 221 reviews

Bardzo dobry pokój, mocno przewyższający oczekiwania. Pomysłowa i ponadprzeciętna realizacja z ciekawą fabułą, wystrojem na wysokim poziomie i unikatowym klimatem gry. Zagadki logiczne i nie monotonne. Od początku do końca nie brakuje zaskoczeń. Bardzo polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Viking
Viking

Navigator
109 pts

28 reviews

MeGusta

7/18/20 | visit date: 7/4/20

Viking 28 reviews

Zdecydowanie polecam ten pokój oraz Continuum. Byliśmy we wszystkich ich dotychczasowych pokojach. Świetne zagadki, świetny wystrój i klimat. Szczegóły dopracowane. Mistrzowie gry na najwyższym stopniu zaangażowania i profesjonalizmu, a na końcu fajna gadka z humorem. Pozdrawiamy! Do następnego!
MeGusta MeGusta

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Sonia
Sonia

Pioneer
150 pts

26 reviews

Najlepszy pokój Continuum

7/2/20 | visit date: 7/1/20

Trusted review

Sonia 26 reviews

Odwiedziliśmy Osobowość w skromnej, dwuosobowej ekipie.
Zachwyciło nas wszystko, począwszy od wprowadzenia i [spojler], przez wystrój, zagadki i na fabule kończąc.

Wszystko jest spójne i wynika z siebie logicznie, w pokoju znajdziemy rozwiązania, których nie widziałam nigdzie indziej. Zagadki są różnorodne, ciekawe i dopasowane do klimatu. Poziom oceniam jako trudny, z pewnością nie jest to pokój nadający się dla początkujących Uciekinierów. Wydaje mi się także, że optymalna ilość graczy to 3-4 osoby, we dwoje jest dość ciężko i mieliśmy ręce pełne roboty.

Miałam okazję odwiedzić wcześniej tak Szum jak i Murder House, uważam Osobowość za najlepszy pokój tej ekipy, jest to obowiązkowa pozycja do zaliczenia w Poznaniu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pokoje, szczególnie na premierę nadchodzącego horroru!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Navigator
100 pts

110 reviews

Co jest doktorku?

7/13/20 | visit date: 7/11/20

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 110 reviews

Tutaj nie bardzo jest co napisać, żeby nie spoilerować - po prostu trzeba ten pokój odwiedzić!!! Będziecie zachwyceni i na pewno tego nie pożałujecie. Jednak ze względu na dość wymagające zagadki pokój raczej dla bardziej doświadczonych grup

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Q
Q

Guide
496 pts

320 reviews

#330

8/17/20 | visit date: 7/16/20

Q 320 reviews

Dużo dobrego można by napisać o Osobowości, ale w większości byłyby to niestety spoilery, a lepiej nie zaspoilerować sobie tego pokoju przed faktyczną grą. Klimat jest fantastyczny – i to z wielu powodów. Ten, o którym można bezpiecznie wspomnieć to dekoracje i oświetlenie. Nie wiem czy to możliwe, ale wyobrażam sobie, jak pokój jeszcze bardziej zyskuje w odbiorze czy na klimacie, gdy z rezerwacją trafi się w jakiś późnojesienny, deszczowy wieczór… Niezależnie jednak od pory dnia, na poziom immersji nikt narzekać nie będzie. Uwaga dla osób unikających escapowych horrorów czy thrillerów, zgodnie z kategorią na LM – jest to kryminał, więc bez obaw. Zagadki są zawsze bardzo mocną stroną pokoi Continuum – logiczne, oryginalne, ale przede wszystkim świetnie ułożone. Pisałem już to po grze w Szumie, ale mógłbym powtórzyć i w tej opinii – prócz różnych bodźców wokół, zagadki i tak pozostają na pierwszym planie, a do ich planowania i wymyślania, ewidentnie ma tu ktoś bardzo dobrą rękę. Jeden z najlepszych ERów w jakich do tej pory graliśmy. Bardzo polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 6

Show next

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends