Escape room Szum

Szum

Lockme partner

76

76 reviews

|

9

Poznań: 9th place

|

Wielkopolskie: 9th place

|

PL 25

Poland: 25th place

|

9.7/10

W maju, 2015 roku, użytkownik jednego z forów internetowych znalazł na ławce w parku tajemniczą płytę CD. Nagrany na niej plik wideo przedstawiający zamaskow... [więcej]

2-5 people

75' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

W maju, 2015 roku, użytkownik jednego z forów internetowych znalazł na ławce w parku tajemniczą płytę CD. Nagrany na niej plik wideo przedstawiający zamaskowaną postać, okazał się na tyle niepokojący, że postanowił on opublikować go w internecie.
To rozpoczęło ogólnoświatową burzę a sprawa dopiero nabrała rozpędu, gdy internauci odkryli szereg ukrytych w nim przekazów i zaszyfrowanych wiadomości, między innymi fotografie torturowanych ludzi, zdanie „Macie jeden rok lub mniej”, adres Białego Domu czy dłuższą wiadomość o treści:

„Tworzy się nowy porządek. Dołączysz lub upadniesz. Wirus rozprzestrzenił się zbyt daleko; musi zostać powstrzymany. Trzeba go wyrwać z korzeniami.”

Z biegiem czasu ustalono nawet dokładne miejsce, w którym materiał został nagrany. Okazał się nim opuszczony budynek w jednej z małych, polskich miejscowości…

Podczas gdy internauci na całym świecie codziennie znajdowali kolejne coraz bardziej przerażające informacje, my dokonaliśmy jeszcze bardziej przełomowego odkrycia. Udało nam się odszukać miejsce przebywania autora niepokojącego filmu. Zdając się na Waszą przebiegłość i umiejętność radzenia sobie z najtrudniejszymi zagadkami, poprosiliśmy Was o pomoc w dotarciu do sedna sprawy i rozwiązania raz na zawsze tajemnicy nagrania sprzed kilku lat…

Czy będziecie mieli na tyle odwagi by odkryć sekret mrocznego filmu? Jedni mówią, że to tylko internetowe bujdy. Inni, że prawda o nagraniu mogłaby przerazić cały świat...

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

Polish

Address

Continuum - Poznań

ul. Święty Marcin 43, w podwórzu
Poznań

Other rooms in this place

Owner’s data

Polska Agencja Edukacyjna Michał Kopeć
ul. Zakręt 18
60-351 Poznań
NIP (tax identification number): 7841625305

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 76 reviews

Overall rating 9.7/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

76 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

339 reviews

Coś przerywa

10/28/19 | visit date: 8/31/19

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

To bardzo trudny temat i ujęcie go w escape roomie wcale nie ułatwia zadania, jednak jego realizacja jest na poziomie mistrzowskim. Tu wszystko trzyma się pierwotnej fabuły, pokój prowadzi graczy przez historię w bardzo płynny sposób.

Sami nie wiemy, co w tym pokoju jest lepsze - klimat czy zagadki. Jedno jest pewne - oba aspekty to wyższa klasa. Wbrew pozorom pokój nie jest taki trudny i choć nam zajął on 30 minut z przewidzianych 75, zdecydowaliśmy się oznaczyć poziom trudności jako średni mimo tego, że sam temat jest - jak już wspomnieliśmy - trudny. A to dlatego, że zagadki są świetne i niektóre wręcz nieoczywiste, dlatego trzeba przy nich zmienić sposób myślenia. Przekroczyć granice interpretacji zagadek i ich rozwiązywania, pomyśleć trochę inaczej, nieszablonowo. I o to właśnie chodzi w escape roomach. Dlatego też warto zaczekać z odwiedzinami w tym pokoju, dopóki nie nabierze się doświadczenia.
W tym scenariuszu nie towarzyszy nam paraliżujący strach, a wszechobecny niepokój definiujący dobry thriller. Oczywiście osoby bardzo bojaźliwe będa w stanie się mocniej nakręcić, jednak w naszej ocenie ten wspomniany niepokój nie przeszkadza zbytnio w skupieniu się na zagadkach. Ale swoje piętno zostawia i dlatego warto jeszcze raz podkreślić, że klimat jest rewelacyjny.

Nie pytajcie, czy warto. Po prostu tam idźcie, bo jakość całego szumnego doświadczenia w chwili obecnej wychodzi poza skalę.

Difficulty: Medium

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
290 pts

284 reviews

Zaszumiało...

8/8/20 | visit date: 6/26/20

Adashi (dezERterzy) 284 reviews

Poznańskie Escape Roomy muszę przyznać szczerze, że odwiedzamy niestety dość rzadko. Głównie przez to, że tych których nie zaliczyliśmy zostało niewiele więc bardziej kuszące dla takich maniaków jak my są wyjazdy poza Poznań, w których to czasami idzie ogarnąć 8-9 pokoi jednego dnia (wiem to nie jest normalne ;p ) no ale czasami też się zdarza wolny wieczór w tygodniu i wtedy dezERterzy szukają czegoś "u siebie". No i tym razem padło na długo przez nas oczekiwany i w sumie długo już po otwarciu nie odwiedzany nowy scenariusz od Continuum.
W Murder House bawiliśmy się genialnie, w końcu horrory to dla 3/4 naszej ekipy chyba ulubiona kategoria pokoi. Szum został oznaczony jako thriller i nasze oczekiwania były dość wygórowane i moim zdaniem poznańska firma im sprostała. Dużym plusem tego ER jest fabuła, która po prostu wciąga. Od samego wprowadzenia do zakończenia czuć zaciekawienie i pewnego rodzaju niepokój, który narasta wraz z odkrywaniem kolejnych etapów gry. Na plus także super wykorzystanie przestrzeni, ciekawe zagadki i dość mroczny choć wcale nie straszny klimat.
Dla mnie osobiście Murder House był lepszy od Szumu choć to pewnie kwestia gustu, bowiem tak naprawdę nie mam nic do zarzucenia "młodszemu" scenariuszowi.
No i nie mogę się już doczekać odwiedzin w Osobowości, którą to tak wiele osób już mi polecało, że to zdecydowanie najlepszy pokój od Continuum no i oczywiście spotkania twarzą w twarz z Nieznajomymi bo to w końcu horror czyli to co lubimy najbardziej :D (3/4 z nas :p )
Zaszumiało... Zaszumiało...

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Waleczne Kotlety
Waleczne Kotlety

Globetrotter
291 pts

106 reviews

Szum

6/18/20 | visit date: 6/15/20

Trusted review

Waleczne Kotlety 106 reviews

Powrót do eskejpów po pandemicznej przerwie zaczęliśmy od Szumu, opartego na krążących kilka lat temu po internecie dziwacznych filmikach i teoriach spiskowych na ich bazie. Mistrzyni gry zarysowała niepokojącą historię, której tło mieliśmy też okazję obejrzeć przed rozpoczęciem rozgrywki... no i się zaczęło!

Nasze zadanie dotyczyło odkrycia sekretów twórcy filmu w jego kryjówce... no cóż, jak i ucieczka, bo oczywiście zostaliśmy przydybani na myszkowaniu po zakamarków mrocznego budynku. Każdy kolejny element układanki składał się szybko w spójną całość, a nam udało się dopiąć celu... choć czy sposób na to spodobał się wszystkim... raczej nie ;)

Sposób budowania grozy był doskonale wyważony, creepy momenty oczywiście się przewijały, ale mieliśmy też w tym wszystkim spokojny czas na rozwiązywanie zagadek. Fantastyczny wystrój, nie chcę spojlerowac, więc nie wspomnę dokładniej o pewnych jego elementach, ale na pewno warto zobaczyć i przeżyć to na własnej skórze :) Klimat w każdym razie jest tym, w czym Continuum jest specjalistą :)

Zagadki do najtrudniejszych nie należały, ale musieliśmy "wytężyć" spostrzegawczość, która po dłuższej przerwie momentami jeszcze szwankowała ;)

Jesteśmy bardzo na tak i gorąco polecamy :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

94 reviews

Poznań is the new Wuhan

7/29/20 | visit date: 7/11/20

Piotr R. 19 94 reviews

ZAGŁADA. To słowo towarzyszy ludzkości od dawna. Każdy planował, przepowiadał lub chciał uniknąć czy też ochronić świat przed zagładą. Teraz to chyba jednak nie są żarty. Na świecie panuje chaos, ludzie cierpią, a wirus ma się dobrze. Chyba nawet zaczęliśmy nosić maseczki w miejscach publicznych i odkażać ręce. Czy coś takiego.
W tym wszystkim znaleźliśmy się my, z jednym prostym zadaniem - rozwiązania tajemnicy. Czym jest wirus? Jaki jest jego cel i co najważniejsze, co dalej? No to zaczynamy. Zadania postawione przed nami są różnorodne i przy tym bardzo logiczne, wymagające współpracy. Wystrój pokoju, gra świateł i oprawa dźwiękowa doskonale pasują do fabuły i budują klimat. To właśnie ta fabuła gra pierwsze skrzypce w tym pokoju.
A wy na co czekacie? Do boju. Losy świata są w waszych, mam nadzieję mytych regularnie, rękach.
Dziękujemy Krzysztofowi za wspólną rozgrywkę i oczekiwanie na dalsze losy naszego świata.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Oliwia Paprocka
Oliwia Paprocka

Wanderer
48 pts

45 reviews

Strach się bać

7/9/20 | visit date: 7/8/20

Oliwia Paprocka 45 reviews

Super zagadki, ciekawe rozwiązania, świetny klimat. Od wejścia czuć dreszczyk na plecach. Należę do strachliwych, więc strach oceniam na 6/10. W 5 osób udało nam się wyjść kilka sekund przed końcem czasu, ale wydaje mi się, ze lekko zjadł nas stres (przynajmniej damska część:).

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Zuzanna Q
Zuzanna Q

Navigator
102 pts

21 reviews

#21 Szumi w głowie

8/18/20 | visit date: 8/8/20

Zuzanna Q 21 reviews

Przygoda i klimat zaczynają sie juz przed wejściem do lokalu, a wszystko dzięki fantastycznej obsłudze. Widać, ze Mistrz Gry lubi to co robi i nie jest tam jak za karę.

Pokój sam w sobie dość trudny. Byliśmy w grupie 4osobowej. Jedna osoba doświadczona i 3 początkujące. Nie udało nam się zmieścić w czasie, oczywiście pozwolono nam dokończyć grę z dodatkowym czasem. Musieliśmy wziąć kilka podpowiedzi. Dla takiej grupy jak naszej było dość ciężko. Jest bardzo dużo roboty, pokój nie jest liniowy więc najlepiej sie trochę przegrupowac, żeby zdążyć.

Trochę szwankował system podpowiedzi, dużo zakłóceń i ciężko było cokolwiek zrozumieć.

Mimo wszystko pokój polecam! Jest to świetne doświadczenie. Fenomenalny wystrój, ciekawe zagadki, których jeszcze nie spotkaliśmy w innych pokojach.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

rybarczyk2000
rybarczyk2000

Newbie
10 pts

7 reviews

Trzymający w napięciu

9/20/20 | visit date: 7/25/20

Trusted review

rybarczyk2000 7 reviews

Pokój i obsługa na topowym poziomie, zagadki zaskakują pomysłowością i jakością wykonania. Nic dodać nic ująć, trzeba przeżyć to na własnej skórze do czego gorąco zachęcam, gwarancja zadowolenia!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kluski i Klopsiki
Kluski i Klopsiki

Wanderer
37 pts

26 reviews

Co autor miał na myśli...

8/17/20 | visit date: 7/4/20

Kluski i Klopsiki 26 reviews

Pokój, w którym nie trzeba się zastanawiać co lepsze – atmosfera czy zagadki. Obydwa aspekty to naprawdę wysoka półka.

Co do poziomu strachu – no jest go trochę, nie da się ukryć :). Jak to w dobrym thrillerze – początek gry nastawia klimat – a w Continuum wszystko zaczyna się jeszcze przed wejściem do pokoju. Tym bardziej strachliwym polecamy jednak wziąć głęboki wdech i jakoś „przebrnąć”, bo trud zostaje wynagrodzony dużą ilością świetnych zagadek. A kiedy musimy naprawdę się za nie zabrać robi się już lżej…

Tego dnia przyjemnie nam się grało i udało się przejść pokój z bardzo dobrym wynikiem – w dużej mierze przyczynił się do tego fakt, że w pokoju nie ma za dużo szukania. Oczywiście pewne rzeczy są konieczne do znalezienia i spostrzeżenia, ale raczej nie ma miejsc do typowego „zgapienia” :).
Same zagadki z kolei bardzo przypadły nam do gustu. Nieliniowe, trochę łatwiejszych, trochę trudniejszych, kilka manualnych, kilka na współpracę. Wszystkie pasowały do scenariusza i współgrały z wystrojem, czy wręcz były jego częścią.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w Szumie nauczysz się czegoś o sobie samym i swojej grupie (a nie chodzi ani o strach, ani o zagadki)… Czego? Trzeba iść i sprawdzić ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Jakub-theDoorKicker
Jakub-theDoorKicker

Wanderer
46 pts

8 reviews

Krew z żyły dla zmyły

8/28/20 | visit date: 8/9/20

Trusted review

Jakub-theDoorKicker 8 reviews

Najpierw wężem korytarze, potem ciemność, wasze twarze, potem pudła pakowanie i zaczyna się konanie. Kto wyzionie pierwszy ducha, Szumu szeptu nie posłucha, mętlik w głowie, w dłoni szczypce - ból na skroni depcze lice. Wierność w szyku, szyk prze w mrok - CZUWAJ bo coś jest o krok. Gdy wezwanie słyszysz, woła - egzystencja to niedola. A kto szumu nie posłucha - skończy będąc cieniem ducha.

Pokój przerósł nasze oczekiwania. W tym jakże klimatycznie urządzonym i poprowadzonym pokoju, z wartką fabułą, cały czas czuliśmy na sobie wzrok nadciągającej plagi. Zagadki na wysokim poziomie, wymagające pewnego doświadczenia. Fabularnie przygotowane zestawienie wszystkich aspektów pokoju idealnie komponuje się z wprowadzeniem oraz zakończeniem akcji. Są innowacyjne rozwiązania, których nigdzie wcześniej nie spotkaliśmy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - dreszczyk emocji, zagadki logiczne oraz zręcznościowe. Mniej przeszukiwania, choć i tutaj spostrzegawczość jest istotną cechą bo nigdy nie wiesz, że to, czego szukasz jest tym, co już widzisz. Niesamowita obsługa, fenomenalne zwroty akcji, niebagatelne [spojler] a to wszystko okraszone mrocznym klimatem niczym w nawiedzonych i zapomnianych przez wieki miejscach. Strzeżcie się, bo to co was otacza oddziałuje na waszą psychikę. Wasza odwaga na nic się zda, a na próbę zostanie wystawione wasze człowieczeństwo. Gotowi jesteście podjąć się wyzwania, którego rozwiązanie wcale nie jest zero-jedynkowe ?
Obowiązkowy punkt na liście, jeśli lubicie łączyć trzymającą w napięciu przygodę z odrobiną strachu... a może i nie taką odrobiną. Gorąco polecam.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Navigator
115 pts

46 reviews

Super pokój

12/28/19 | visit date: 12/28/19

Trusted review

CzłowiekCałka 46 reviews

Szum to świetny pokój pod każdym możliwym względem.

Zagadki, wystrój, klimat, storyline, [spojler] wszystko było dokładnie tak jak powinno być.

Byliśmy w 2 osoby i pracy było sporo, zagadki niebanalne i pomimo odwiedzenia już 50 ERów potrafiły zaskakiwać!

Był efekt wow, a więc 10/10 z czystym sercem

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Page 1 of 8

Show next

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world