Escape room Koneser

Koneser

Zostajecie zrekrutowani jako grupa agentów do zadań specjalnych i otrzymujecie zlecenie . Celem jest odzyskanie wyjątkowo cennego obrazu i zdobycie dowodów n... [więcej]

177

177 reviews

|

5

Poznań: 5th place

|

Wielkopolskie: 5th place

|

PL 19

Poland: 19th place

|

9.8/10

2-5 people

75' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Zostajecie zrekrutowani jako grupa agentów do zadań specjalnych i otrzymujecie zlecenie . Celem jest odzyskanie wyjątkowo cennego obrazu i zdobycie dowodów na przekręty pewnego człowieka.
Właściciel domu aukcyjnego i wielki autorytet w środowisku kolekcjonerów sztuki podstępnie zaniża ceny licytowanych dzieł, a jego wspólnik wykupuje je za bezcen . Nasze źródła donoszą, że kilka dni temu na jego aukcji sprzedany został niezwykle cenny obraz, który obecnie znajduje się w jego kolekcji. Zdobądźcie go.
Nie będzie łatwo - uważajcie na zabezpieczenia, nie włączcie alarmów i nie dajcie się złapać. Czy dacie radę przechytrzyć Konesera?

*Prosimy o nieprzychodzenie w butach na obcasach - prawdziwi agenci potrzebują wygodnego obuwia :)

*W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba

Additional information

Air-conditioned room

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Disinfected rooms

Available game languages

Polish

Address

DreamScape - Poznań II

ul. Święty Marcin 43 ( w bramie, budynek naprzeciwko, schodkami w górę)
3 piętro

Other rooms in this place

Urok

Urok

from PLN140.00 for 75 minutes of game

Adventure

2 - 5 people

intermediate

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 177 reviews

Overall rating 9.8/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.7/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

125

100

75

50

25

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

177 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

339 reviews

Sztukmistrz z Poznania

10/28/19 | visit date: 8/30/19

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

W Koneserze - mimo czasu, który upłynął od jego otwarcia - można spotkać się z bardzo ciekawymi zagadkami, które są po prostu dobre same w sobie, a dodatkowo bardzo zgrabnie wplecione w fabułę. A raczej w misję, którą jako tajni agenci musimy wykonać. Rozwiązania technologiczne, które tutaj zastosowano, miały prawo robić furorę już kilka lat temu, a mimo to nawet dziś daje im się zaskoczyć graczy.

W całości scenariusza widoczna jest wyraźna eskalacja emocji i nie tylko, co zasługuje na dodatkowe uznanie. Polecamy osobom, które pierwsze kroki w escape roomach mają już za sobą.

Difficulty: Medium

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Scout
93 pts

105 reviews

Koneser

2/23/20 | visit date: 2/22/20

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 105 reviews

Koneser... ostatnio nie udało nam się do niego dostać, ze względu na przeprowadzkę ale wreszcie się udało. Pokój zrobiony z wielkim rozmachem, wnętrze wygląda przepięknie. Krzywdą było by dać mu oceną mniejszą niż 10 zarówno za wystrój jak i ogólną ocenę za pokój. Sam w sobie jest bardzo rozbudowany, z wieloma różnymi, nieliniowymi zagadkami. Niektóre wywoływały efekt wow i sprawiały na prawdę wielką frajdę z rozwiązywania. ocena - 2 za obsługę i 2 błędy z ich strony, mam nadzieje, że takie nie pojawią się już w przyszłości. Ogólnie pokój oceniamy na 10, z czystym sumieniem.

Overall rating: 10/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Łukasz (Escape Hunters Szczecin)
Łukasz (Escape Hunters Szczecin)

Globetrotter
230 pts

155 reviews

Koneser

2/23/20 | visit date: 2/22/20

Łukasz (Escape Hunters Szczecin) 155 reviews

Po odwiedzeniu dwóch wcześniejszych pokoi tej firmy przyszedł czas na Konesera. Jest on dopracowany w każdym szczególe i wykonany ze sporym rozmachem. Zagadki są logicznie ze sobą powiązane. Szkoda, że Pan z obsługi zapomniał umieścić w pokoju jednego elementu, a jeden nie działał poprawnie. Przez to straciliśmy około 15min rozgrywki i mieliśmy mały niesmak po wyjściu z pokoju.

Overall rating: 9/10

Customer service: 6/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Scout
86 pts

34 reviews

Zadanie Specjalne

2/12/20 | visit date: 2/7/20

Pomeranian Runaways 34 reviews

Zaraz po "Uroku" na tapet trafił "Koneser". Tutaj staliśmy się drużyną od zadań specjalnych, wyspecjalizowaną w sztuce i fałszerstwach. Do mieszkania dostaliśmy się łatwo, żeby wejść do biura musieliśmy już trochę ruszyć głową, a to był dopiero początek…

Biuro, jak na urządzone przez znawcę sztuki przystało, zostało pięknie wystrojone. Nie było ani cienia wątpliwości, gdzie się znajdowaliśmy. Pełne dzieł sztuki, przypominało nam o tym, że on może wrócić lada chwila. Czy zdążymy przed końcem licytacji? To pytanie chodziło cały czas po głowach.

Wszelkie zabezpieczenia, zagadki i przejścia również robiły wrażenie. Nie zabrakło miejsca na kilka ciekawych zagadek zręcznościowych. Sam pokój natomiast zdecydowanie skupiał się na tych logicznych, które do najprostszych nie należały. Zresztą cały pokój jest zbudowany pod zagadki, klimat i fabuła są tutaj jedynie tłem. Osobiście wolę, jak jest odwrotnie, ale cóż, de gustibus non est disputandum.

Obsługa oczywiście wspaniała, świetni mistrzowie, z którymi można było rozmawiać po pokojach wieczność.

Podsumowując, jeżeli lubicie pokoje skupione na zagadkach, które dają nie jakieś ogromne, ale też nie najmniejsze wyzwanie, to pokój dla Was. Będzie to na pewno świetna zabawa dla średnio zaawansowanych drużyn. Dziękujemy za zabawę i, powtarzając się trochę, czekamy na następny pokój.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

kasiakasia
kasiakasia

Navigator
143 pts

106 reviews

Misja Specjalna

2/3/20 | visit date: 2/2/20

kasiakasia 106 reviews

Bardzo dobry pokój w przygodowym klimacie. Twórcy mieli świetny pomysł, który ubrali w wiele ciekawych zagadek i efektów specjalnych <za te efekty jedno oczko wyżej ;) >. Spójna fabuła powoduje, że nawet się nie obejrzałam, a misja została zakończona sukcesem :) Pokój na średnim poziomie trudności, polecam dla grup, które kilka pokoi mają za sobą. Warto odwiedzić :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Włóczykij
Włóczykij

Guide
308 pts

212 reviews

Agenci do zadań specjalnych w akcji

3/2/20 | visit date: 1/26/20

Włóczykij 212 reviews

Jako agenci do zadań specjalnych otrzymaliśmy nietypowe zlecenie. Mieliśmy odzyskać drogocenny obraz i zdobyć dowody na przekręty pewnego szanowanego i poważanego człowieka.
Zadanie na najbliższe 75 minut było zatem łatwe: wchodzimy do mieszkania Konesera, zabieramy obraz i wychodzimy. Proste, nie?

No, nie zupełnie...

Oczywiście poradziliśmy sobie i z tym zadaniem, jednak tym razem nie wszystko szło tak gładko, jak można było się spodziewać, ponieważ Koneser to wielki autorytet w środowisku kolekcjonerów, a do tego bardzo inteligentny i podstępny człowiek.

Więc jeśli Wy też będziecie chcieli się z nim zmierzyć, to pamiętajcie, że warto skupić się na szczegółach i kojarzyć poszczególne elementy gry. Bądźcie bardzo ostrożni, by nie włączyć alarmów, ominąć wszelkie zabezpieczenia i przede wszystkim nie dać się złapać.

Dla wielbicieli elektroniki będzie to prawdziwa gratka i pozytywne zaskoczenie niektórymi rozwiązaniami, ale w mieszkaniu Konesera znajdą się również inne zagadki logiczne i zadania manualne. Na pewno każdy znajdzie tam zajęcie dla siebie.

Oprócz bardzo solidnego, dopracowanego wystroju i klimatu, duży plus za fabułę, która przewija się w czasie całej gry.

Kontakt z obsługą to sama radość, można tam siedzieć godzinami i czuć się jak u siebie w domu :)
Na pewno wrócimy jeszcze do DreamScape!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Edith
Edith

Navigator
109 pts

24 reviews

Z wizytą u Konesera sztuki

7/19/20 | visit date: 7/11/20

Edith 24 reviews

Bardzo dobry pokój i ciekawe, różnorodne zagadki.
Trzeba wysilić wzrok, szare komórki i mięśnie. :)
Widać ogrom pracy i serce włożone w przygotowanie tego ER. DOCENIAM!
Dzięki za fajną zabawę ;)

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Scorpio
Scorpio

Navigator
109 pts

22 reviews

W domu Konesera

1/27/20 | visit date: 1/22/20

Scorpio 22 reviews

Konesera odwiedziliśmy zaraz po Uroku. Jest to pokój o zupełnie innej tematyce, ale oferuje równie świetną zabawę. Tu również włożono sporo wysiłku, aby wystrój i zagadki pasowały do fabuły - i było warto, bo efekt jest znakomity. Zagadki udało na się rozwiązać płynnie i bez przestojów, choć niektóre z nich mogą sprawić nieco problemów mniej doświadczonym graczom. Zadbano także o ciekawe efekty specjalne.
Koneser to świetny pokój, który warto odwiedzić - polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Sonia
Sonia

Navigator
114 pts

26 reviews

Co tu dużo mówić - świetny pokój

3/16/20 | visit date: 3/14/20

Sonia 26 reviews

Na Konesera czaiłam się już bardzo długo, z różnych względów okazję na wybranie się miałam dopiero teraz. Pokój odwiedzony został w drużynie dwuosobowej.

Zagadki nie należą do najtrudniejszych, ale trzeba mieć z pewnością doświadczenie w rozwiązywaniu pokoi zmechanizowanych i skomputeryzowanych. Jest ich całkiem sporo i mniej doświadczone teamy dwuosobowe mogą mieć problem. Pokój jest optymalny do odwiedzenia w 3-4 osoby.

Zastosowane mechanizmy działają bardzo dobrze i bez zarzutu, wystrój jest bardzo klimatyczny i wpasowany w fabułę. Wspaniale zmienia się klimat gry w drugiej części rozgrywki, z pewnością wiele osób będzie miało "efekt wow" :D

Obsługa na najwyższym poziomie, przyjmująca nas Pani spełniła oczekiwania w 200%, fajne wprowadzenie.

Koneser jest wszystkim tym, czego się oczekuje od Escape Roomu - fajna historia, nieszablonowe zagadki, zachwycające mechanizmy i 75minut świetnej zabawy

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kluski i Klopsiki
Kluski i Klopsiki

Newbie
23 pts

18 reviews

Przechytrzyć konesera

3/3/20 | visit date: 1/26/20

Kluski i Klopsiki 18 reviews

Koneser to fantastyczny pokój, póki co w Poznaniu jeden z naszych ulubionych.

To co zwraca uwagę w pierwszym momencie to fakt, że pokój jest po prostu przepiękny – idealnie dopieszczony. Wystrój, dekoracje, ogromna dbałość o szczegóły, do tego kolory i sztuka, które otaczają nas zgodnie z tematyką – wszystko to robi niewiarygodne wrażenie i sprawia, że przebywanie w tym ER to czysta przyjemność.

Już na wprowadzeniu można dobrze wczuć się w role, jakie zostają nam narzucone do wykonania zadania, a wraz z rozwojem fabuły odczucie to potęguje się i to bardzo ;)

Zagadek jest sporo, ich poziom można określić jako średni, ciekawe mechanizmy i kilka prawdziwych zaskoczeń. Jako dwuosobowa grupa mieliśmy za sobą jedynie kilka ERów – tutaj udało się wykonać zadanie w czasie, ale z kilkoma podpowiedziami.

Ogólnie jak najbardziej polecamy – świetna zabawa, pokój na naprawdę wysokim poziomie.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 18

Show next

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms