Escape room Jaskinia Hazardu

Jaskinia Hazardu

Lockme partner

!UWAGA! W związku z zaistniałymi obostrzeniami, każda grupa musi mieć swoje maseczki i rękawiczki. Istnieje możliwość zakupu przyłbic na miejscu w niskiej ce... [więcej]

81

81 reviews

|

21

Poznań: 21st place

|

Wielkopolskie: 23rd place

|

PL 113

Poland: 113th place

|

9.2/10

2-6 people

75' minutes

Criminal

intermediate

Plot of the room

!UWAGA!
W związku z zaistniałymi obostrzeniami, każda grupa musi mieć swoje maseczki i rękawiczki. Istnieje możliwość zakupu przyłbic na miejscu w niskiej cenie. Prosimy również by przybywać najwcześniej 5 minut przed rozpoczęciem gry.
Myśleliście kiedyś o tym, jak to jest być prywatnym detektywem? Czy chcielibyście poczuć smak adrenaliny w związku z rozwikłaniem zagadki na własną rękę?
Teraz Nadeszła Twoja chwila! Dwaj właściciele kasyna dopuszczali się oszustw na wielką skalę wobec członków Zamkniętego Kręgu Hazardzistów. Waszym zadaniem będzie odzyskać ukradzione pieniądze, oraz dowiedzieć się, jak doszło do oszustwa! Policja już interesuje się sprawą, będą za 75 minut.
Musicie zdążyć przed ich przyjazdem inaczej, wszystko będzie stracone...

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

Polish

Address

Escape ARENA - Poznań

ul. Krauthofera 55, 60-202 Poznań

Other rooms in this place

Owner’s data

Małgorzata Adamek PUHP "GOJA" - Escape Arena
ul. Krauthofera 55
60-202 Poznań
NIP (tax identification number): 7791462461

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 81 reviews

Overall rating 9.2/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.7/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.3/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

75

60

45

30

15

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

81 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

336 reviews

Napad na bankiet

10/28/19 | visit date: 8/31/19

Review of Lockme

LockMe 336 reviews

W tym pokoju trzeba być bardzo spostrzegawczym i mieć oczy dookoła głowy. Dlaczego? Ponieważ w pierwszej chwili wydaje nam się, że nie wiemy, za co się zabrać, jednak z biegiem czasu i wraz z uruchomieniem zmysłu postrzegania wszystko zaczyna układać się w spójniejszą rozgrywkę. Zarówno fabuła, jak i zagadki eskalują w miarę odkrywania kolejnych sfer scenariusza.

Po uporządkowaniu chaosu i zebraniu niezbędnych faktów następuje zgrabny finał, co do którego po rozgrywce dostaniecie ciekawostkę z nim związaną.

Difficulty: Medium

Włóczykij
Włóczykij

Globetrotter
233 pts

198 reviews

Ten kto nie gra, nie wygra nigdy!

2/3/20 | visit date: 1/25/20

Włóczykij 198 reviews

"(...) spytaj lepiej w co nie grałem. We wszystko, co mi dawało prawdziwego kopa. Z początku wygrywałem. Dużo. Potem zacząłem przegrywać. Pomyślałem, że jeśli jeszcze trochę pogram, wszystko odzyskam..."- tak opowiadał nam jeden z członków Zamkniętego Kręgu Hazardzistów. Jednak jak się później okazało, powodem ciągłych przegranych nie była zła passa. Właściciele kasyna dopuszczali się oszustw na wielką skalę. Nie mogliśmy tego tak zostawić! Jako prywatni detektywi postanowiliśmy odzyskać ukradzione pieniądze i dowiedzieć się, jak doszło do oszustwa.

Pokój na początku wydaje się niepozorny i dość liniowy, z czasem jednak można się podzielić i rozwiązywać kilka zadań jednocześnie. Zagadki bardzo różnorodne zarówno pod względem rodzaju, jak i trudności. Niektóre łamigłówki przysporzyły nam trochę kłopotów, bo w naszym odczuciu były mało intuicyjne i trochę chaotyczne, choć jak najbardziej logiczne.

Przygotowany scenariusz gry momentami zaskakuje. Podobnie jak jeden z elementów wystroju, który zadziwia i którego nie spotkacie w żadnym innym ER (a o którym na koniec zabawy Właściciel z pewnością opowie kilka ciekawostek).

Sławek oczywiście ponownie spisał się na piątkę z plusem, ale żeby znów nie przedłużać (i nie nadużywać cierpliwości czytelników i potencjalnych klientów) to przypomnę krótko, że zaraża On pozytywną escape roomową energią i radością życia.

Jako że to już trzecia (i na razie niestety ostatnia opinia do pokojów tej firmy) to napisze jeszcze tylko, że odwiedziny w Escape Arena to sama radość i chętnie tu wrócimy, bo wiemy, że czekają na nas otwarci, życzliwi ludzie oraz mnóstwo fantastycznej zabawy.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i zlecenie z przestępczego półświatka

3/2/20 | visit date: 1/3/20

Cyrk Kamiennych Braci 307 reviews

Nasze biuro otrzymało zlecenie odnalezienia pieniędzy skradzionych przez dwóch nieuczciwych właścicieli kasyna. Suma była niebagatelna. Z racji tego, że sprawa tyczyła się nie do końca legalnych i oficjalnych kręgów informacje do policji trafiły później niż do nas. Finalnie jednak dotarły, a dla nas zegar zaczął tykać. Musieliśmy się uwijać z przeszukaniem Jaskini Hazardu.

Wystrój pokoju nie prezentuje tak wysokiego poziomu jak pozostałe dwa scenariusze Escape Areny. Nie znaczy to oczywiście, że jest zły. Jest po prostu bardziej zwyczajny i dekoracje nie robią tak dużego wrażenia, ale dalej są wykonane solidnie. Na uwagę zasługuje też pewien rekwizyt, który jest naprawdę unikatowy i będzie zaskoczeniem nawet dla bardzo doświadczonych ekip.

Zagadki zostały przygotowane z pomysłem i dobrze dopasowano je do tematyki pokoju. Rozwiązuje się je przyjemnie, a fakt, że wykorzystują one różne rozwiązania sprawia, że kolejne zadania nie pozwalają się znudzić. Pokój jest średnio trudny.

Obsługa pokazała, że wie jak powinno się prowadzić gry escape room. Do jej pracy nie mamy żadnych zastrzeżeń.

Jaskinia Hazardu to kawał solidnego escape room'u, który choć nie powali na ziemię rozmachem efektów czy niesamowitą fabułą, to jednak potrafi momentami pozytywnie zaskoczyć. W swojej atrakcyjności ustępuje swoim młodszym "współpokojom", wciąż jednak trzymając wysoki poziom.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Oliwia Paprocka
Oliwia Paprocka

Wanderer
48 pts

45 reviews

Kasa, kasa, kasa

11/3/19 | visit date: 11/3/19

Oliwia Paprocka 45 reviews

Genialny pokój, super wystrój i mega zajawka właściciela. Wspaniały człowiek, dawno nam się tak dobrze nie rozmawiało w ER. Przesympatyczni ludzie! A wracając do pokoju to w 100% warto odwiedzić Jaskinie Hazardu. Tematyka bardzo nam się podoba, wiec podwójnie byliśmy nakręceni na wypad do tego ER. Dbałość o bezpieczeństwo jak i ilość zagadek na najwyższym poziomie. Zagraliśmy w 2 osoby i udało nam się wyjść przed czasem, bez problemu dogadaliśmy to telefonicznie. Polecamy z całego serca!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Scout
93 pts

101 reviews

WOW!

10/7/19 | visit date: 10/6/19

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 101 reviews

Ten pokój to jedna wielka petarda! najpierw zaczyna się niewinnie, potem trochę liniowości i ciekawych rozwiązań a na koniec konkretne pierdzielnięcie! Pokój dawkuje emocje, na te ostatnie nikt nie jest przygotowany. Trzeba zobaczyć samemu! Zagadki jak najbardziej logiczne i wymagające! obsługa jak zawsze na najwyższym poziomie, można z nimi dyskutować godzinami !
polecam każdemu, ale raczej nie dla początkujących ekip

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Łukasz (Escape Hunters Szczecin)
Łukasz (Escape Hunters Szczecin)

Globetrotter
230 pts

147 reviews

Jaskinia hazardu

10/6/19 | visit date: 10/6/19

Łukasz (Escape Hunters Szczecin) 147 reviews

Naszym ostatnim pokojem podczas wizyty w Poznaniu była jaskinia hazardu. Szkoda ze wybraliśmy ten pokój na koniec gdyż moglibyśmy rozmawiać z przesympatycznymi właścicielami bez końca. Uwielbiamy takich fascynatów pokojów zagadek. Sam pokój natomiast zaskoczył nas w bardzo wielu kwestiach lecz o większości nie będę wspominał żeby nie psuć zabawy innym. Powiem tylko ze tego pokoju można by było zrobić kilka Escapeow, gdyż jest tak zróżnicowany. Zagadki sprawiają frajdę przy rozwiązywaniu ale i wymagają sporo wysiłku. Czasem można się potknąć na najprostszych rzeczach ;) pamiętajcie o tym. Czekamy z niecierpliwością na kolejne pokoje.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Ruciaczek (Agnieszka)
Ruciaczek (Agnieszka)

Pioneer
205 pts

187 reviews

Jaskinia Hazardu

8/7/19 | visit date: 8/3/19

Ruciaczek (Agnieszka) 187 reviews

Po wcześniejszym pokoju tej ekipy (Galaktyka Tajemnic), poprzeczka ustawiona była bardzo wysoko i się nie zawiodłam. Chociaż początek w porównaniu z galaktyką wydaje się słaby, to kolejne etapy są coraz lepsze. Trzeba być bardzo spostrzegawczym by nie popełnić głupich gaf, co nam się niestety nie udało... :P Jest co robić i wszystko fajnie ze sobą współgra. Zagadki nie są bardzo trudne, ale trzeba myśleć i jeszcze raz powtórzę - trzeba być spostrzegawczym :)
Gorąco pozdrawiam mistrzów gry :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Macirk
Macirk

Scout
55 pts

18 reviews

Mogłoby być lepiej

10/4/19 | visit date: 9/30/19

Macirk 18 reviews

Pokój ma potencjał, ale trochę tu brakuje. Zacznijmy od wprowadzenia, które było przeprowadzone przez osobę, która słabo sklejała ze sobą zdania, to jest do poprawy. Popsuło to trochę klimat. W wystroju dodałbym więcej elementów do podniesienia. Wystrój nie jest zły, nawet wprowadza w nastrój, ale moim zdaniem jest tego trochę za mało. [Spojler] ciasne na więcej niż 4 osoby, a co dopiero 6. Zagadki nie są może jakieś złe, ale mieliśmy problem czasem żeby zrozumieć, co zrobiliśmy, np. rozwiązaliśmy jedną zagadkę nie wiedząc o tym, przez co próbowaliśmy dalej różnych kombinacji marnując czas na tym, co już było zrobione. Tak samo jedną zagadkę rozwiązywaliśmy długo, bo nie zauważyliśmy czegoś, co się odpalało w innej części pokoju. Ostatnim elementem, który zawiódł był [spojler], nie wiem jak się tam znalazł. Ostatecznie mistrz gry musiał wchodzić i otworzyć nam [spojler], co popsuło klimat jeszcze bardziej. Ale bhp i bezpieczeństwo zachowane, wyjścia awaryjne były, do tego się nie przyczepie. Ogólnie, no tak średnio bym powiedział.

Overall rating: 5/10

Customer service: 7/10

Interior: 5/10

Difficulty: Medium

beras77
beras77

Globetrotter
262 pts

209 reviews

Hazard z nutą kryminału:)

8/6/19 | visit date: 8/3/19

beras77 209 reviews

Pokój robi wrażenie gabarytem. Wystrój w porządku. Plus za jasne zaznaczenie co nie uczestniczy w grze, nie tracilismy czasu. Efekt zaskoczenia był, szczególne ekspozyty zdecydowanie na plus. Grywalny er, wyszlismy w 45/75 min. Myślę, że każdy w ekipie miał co robić:) Plus za obsługę i poczekalnię:)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very easy

PiTeR 91
PiTeR 91

Scout
88 pts

77 reviews

Zagrajmy w pokerka

8/23/19 | visit date: 8/11/19

PiTeR 91 77 reviews

gra toczy się o wysoką stawkę

Klimatycznie bardzo nierówno [spojler].
Zagadki fajnie zróżnicowane ale bez większych bajerów, raczej ilość przeszkadzajek i rozpraszaczy sprawia trudność niż same zagadki.
Komunikacja z graczami niedopracowana, mistrz gry wchodzący do pokoju ze stwierdzeniem - tego elementu nie możecie ruszać - i mam takie WTF ?
Sporo lepszych w Poznaniu można trafić ale jeżeli kogoś mocno klimat zaciekawi to warto zobaczyć.

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Show next

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms