Escape room Galaktyka Tajemnic

Galaktyka Tajemnic

Lockme partner

Are You ready for adventurous space journey, full of challenges and fun? Will You find the courage to complete the task and save entire galactic? We have ma... [więcej]

90

90 reviews

|

10

Poznań: 10th place

|

Wielkopolskie: 10th place

|

PL 26

Poland: 26th place

|

9.8/10

2-5 people

75' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Are You ready for adventurous space journey, full of challenges and fun? Will You find the courage to complete the task and save entire galactic?
We have managed to intercept Imperium intels which informed Us about final attack on resistance forces. Unfortunately We don’t know how they are planning to invade the planet. You are Our last hope to save the rebel! Your task won’t be easy though, You will have to escape from the cruiser , find the way to Jabba palace and always watch for many traps among your way.
Hurry up, use your wisdom and capableness, deliver the specific intels to our agent! There is only 75 minutes left! MAY THE FORCE BE WITH YOU!!!

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Air-conditioned room

Card payment on visit

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

Polish

Address

Escape ARENA - Poznań

ul. Krauthofera 55, 60-202 Poznań

Other rooms in this place

Owner’s data

Małgorzata Adamek PUHP "GOJA" - Escape Arena
ul. Krauthofera 55
60-202 Poznań
NIP (tax identification number): 7791462461

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 90 reviews

Overall rating 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

75

60

45

30

15

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

90 reviews

LockMe
LockMe

Guide
516 pts

339 reviews

May the lock be with you

10/28/19 | visit date: 8/31/19

Review of Lockme

LockMe 339 reviews

To naprawdę porządna przygodówka, inspirowana uniwersum klasyka i przez to mocno naszpikowana nim fabularnie. Wystrój bardzo ładny, zachwyca już od pierwszych minut gry. Zagadki nie są w naszym odczuciu ani łatwe, ani trudne - można rzec, że są świetnie zbalansowane, dzięki czemu pokój nada się dla osób z zaledwie kilkoma pokojami na koncie (choć raczej nie na pierwszy raz). Co równie ważne - tychże zagadek jest sporo, a ich wachlarz bardzo rozpięty, ponieważ różne rozwiązania lepiej dopasują się do równie różnorodnych preferencji graczy.

Ewentualna nieznajomość uniwersum nie przeszkadza w grze, aczkolwiek nie ma nic lepszego niż dostrzeganie smaczków, nie tylko w tym pokoju. Zabawa jest bardzo dobra, a to najważniejsze.

Difficulty: Medium

blankabieganowska
blankabieganowska

Scout
99 pts

32 reviews

Niech moc będzie z wamI!

9/1/20 | visit date: 6/28/20

blankabieganowska 32 reviews

I jest. Naprawdę jest. Ten pokój to majstersztyk od początku do końca, więc polecam nie tylko fanom Gwiezdnych Wojen, a jeśli już nim jesteś, to zobaczysz w środku nie lada smaczki. Obsługa - już pisałam, że was kochamy, wystrój - jeśli myślicie, że widzieliście eskejpy na sztosie, to przyjdźcie tutaj i dopiero to powiedzcie, zagadki - petarda, klimat - mmmmmmmmm. 11/10 (again).

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

94 reviews

Przebudzenie mocy

2/16/20 | visit date: 2/15/20

Piotr R. 19 94 reviews

Moc naprawdę była z nami. Zresztą nie mogło być inaczej. Tak ważne zadanie nam powierzone mogło zakończyć się tylko i wyłącznie sukcesem. No to może co stało za tym sukcesem.
Po pierwsze - cudowne wprowadzenie przez fantastyczną Mistrzynię gry - Gosię. Już od początku nie znajdowaliśmy się w escape roomie w Poznaniu, tylko w czasie tajnej misji w galaktyce. I w tej konwencji Gosia też opisywała nam nasze zadania, co doskonale budowało klimat.
Po drugie - zagadki. Proste, przyjemne, różnorodne. Każdy znajdzie coś, w czym się odnajdzie. Zachowany jest balans między elektroniką, a kłódkami, co świetnie pasuje do pokoju.
Po trzecie - klimat. Wystrój jest po prostu piękny. Naprawdę jest na czym zawiesić oko. Fani Gwiezdnych wojen będą zachwyceni, a osoby, które nigdy się z serią nie zaznajomiły nie będą zawiedzione, bo wystrój idealnie pasuje do fabuły i jest jej uzupełnieniem.
Po czwarte - dźwięk. Nie zagłusza w ogóle komunikacji między graczami, a świetnie pasuje do miejsca, w którym się znajdujemy. Od nas trzy razy tak.
Punkt piąty - fabuła. Wciągająca, spójna i logiczna. Zupełnie bez zarzutu i nie ma się do czego przyczepić. Za to można się cieszyć tak świetnym pokojem.
Przedostatnie - elementy wow. Było ich kilka i naprawdę zasługują na osobny akapit, tylko, niestety, ciężko je opisać bez spoilerów. Więc to drobna sugestia, że Galaktykę Tajemnic trzeba odwiedzić.
Ostatnie - Mistrzyni gry. Dziękujemy bardzo Gosi za wprowadzenie nas, wspaniałą grę oraz poświęcony nam czas i rozmowę przed i po grze. Z wypiekami na twarzy czekamy na kolejne pokoje Escape Areny. Pozdrawiamy Sławka i sto lat dla Krzysia.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Iwona M. 8
Iwona M. 8

Wanderer
36 pts

11 reviews

Wow wow i jeszcze raz wow

2/8/20 | visit date: 2/8/20

Trusted review

Iwona M. 8 11 reviews

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla właścicieli. Pokój z cudowna atmosferą, świetnie wykonany. Zainspirowany gwiezdnymi przygodami ale i nie fani sagi gwiezdnych wojen znajda tam swoje miejsce. Zaskakujący i śmiało mogę powiedzieć że niepowtarzalny. Dziękujemy jeszcze raz za super przygodę.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Włóczykij
Włóczykij

Guide
354 pts

226 reviews

Niezły kosmos w tej Arenie! ;)

2/3/20 | visit date: 1/25/20

Włóczykij 226 reviews

Nie przepadasz za science- fiction?
Z gwiezdnymi wojnami raczej nie jest Ci po drodze?
Z odległą galaktyką też nie masz wiele wspólnego?
To tak jak ja. Ale muszę przyznać, że pokój jak najbardziej nadaje się również dla takich ludzi i warto go odwiedzić bez względu na wiek i zainteresowania ;)

Do tej pory nie miałam zbyt dobrych wspomnień po pokojach związanych z tematyką kosmosu, ale ten room to zmienił.

Już od wprowadzenia wyczuwamy atmosferę i udajemy się do środka z przeświadczeniem, że czeka nas ważna misja do wykonania. Fabuła jest spójna i ciekawa, wkomponowana w całą grę.

Wszelkie elementy wystroju i dobrze dobrane rekwizyty tworzą fajny klimat, a ścieżki dźwiękowe i gra świateł dodatkowo go podkręcają. Szczególnie jeden element wywołał u mnie efekt "wow". Natomiast myślę, że fani Star Warsów zauważą i docenią wiele smaczków i nawiązań do filmu.

O naszej Mistrzyni Gry można pisać same dobre rzeczy (w końcu imię Gosia do czegoś zobowiązuje ;))- pogodna, otwarta, radosna, profesjonalna, chętna do rozmów i wymiany opinii.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Marzena K. 9
Marzena K. 9

Scout
56 pts

7 reviews

Galaktyka Tjemnic

7/26/20 | visit date: 7/26/20

Marzena K. 9 7 reviews

Pokój mocno nawiązuje do słynnej serii Star Wars. Śmiało można sobie w nim poradzić bez oglądania filmów. Polecam !!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

AgaP
AgaP

Wanderer
33 pts

4 reviews

Efekt wow z Gwiezdnymi Wojnami w tle

3/2/20 | visit date: 3/2/20

Trusted review

AgaP 4 reviews

To była dosyć spontaniczna decyzja. Kilka minut po 17 podjęłam decyzję, że razem z rodziną (2 dorosłych, 2 dzieci) wybierzemy się w kosmiczną przygodę o godzinie 19. Cała trójka moich towarzyszy to pasjonaci Gwiezdnych Wojen. Ja jakoś nigdy nie miałam szczęścia, by aż taką miłością do serii zapałać. Okazało się, że źle się do tego zabierałam... W pierwszej kolejności należało wybrać się do ER, by przeżyć kilkukrotnie efekt wow, aby następnie móc już nieco spokojniej i bez pośpiechu cieszyć się filmowymi scenami. Za mną około 20 ER, takiego jak Galaktyka Tajemnic w odwiedzonych dotąd pokojach jeszcze nie było. Scenografia dopracowana w każdym szczególe zachwyca, zastosowane mechanizmy oraz efekty dźwiękowe wprowadzają gracza w niesamowity nastrój. Zagadki są przemyślane i pasujące idealnie do klimatu pokoju. Żeby móc zdradzić, co wywołało u mnie kilkukrotny efekt wow musiałabym spoilerować, a tego wolałabym uniknąć, by nie psuć innym zabawy. W każdym razie pokój polecam i bez znaczenia jest fakt czy już jesteś fanem Star Wars, czy staniesz się nim dopiero po opuszczeniu pokoju.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kluski i Klopsiki
Kluski i Klopsiki

Wanderer
37 pts

26 reviews

Galaktyka Tajemnic

3/25/20 | visit date: 2/9/20

Kluski i Klopsiki 26 reviews

W Galaktyce Tajemnic ciężko przestać się uśmiechać, przez cały czas trwania rozgrywki co chwila wyrywało nam się „ale fajnie, co?” :) Nie jesteśmy jakoś specjalnie fanami filmowej sagi, ale mimo to ten pokój z miejsca stał się jednym z naszych ulubionych.

Wystrój i sama konstrukcja pomieszczenia kryją wiele niespodzianek - a zagadki przyjemnie przeplatają się z zadaniami jak z filmu akcji.

W dwie osoby (początkujące) udało nam się ukończyć grę w ok. 60 minut praktycznie bez podpowiedzi - stąd poziom trudności oceniamy jako łatwy. Ale jest to jak najbardziej zaleta tego pokoju – każda grupa będzie fantastycznie się bawić, niezależnie od doświadczenia.

Właściciele Escape Areny jako mistrzowie gry dają z siebie 100% - i co ważne dbają o to, żeby wizytujący z rozgrywki wycisnęli maksimum przyjemności. Pozdrawiamy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

prodigy
prodigy

Wanderer
36 pts

7 reviews

The Rebels strike back!

8/8/20 | visit date: 8/8/20

Trusted review

prodigy 7 reviews

We were very grateful and pleased that we were able to play this room in English as one of the first groups! Since it was only my girlfriend and myself playing, we had our work cut out for us, but we had great fun and with the help of the rebel central intelligence (reachable via some 'unhackable' old-school technology), we managed to escape the spaceship in the nick of time!
It's quite an adventurous room with lots of tasks to perform, so a group size of four would seem ideal to us.
The decoration, props and technology really immerse you into a 'galactic' atmosphere and the puzzles are also in keep with the Star Wars theme!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 9

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms