Escape room Wikingowie · Amulety Mocy

Wikingowie · Amulety Mocy

Lockme partner

!UWAGA! W związku z zaistniałymi obostrzeniami, każda grupa musi mieć swoje maseczki i rękawiczki. Istnieje możliwość zakupu przyłbic na miejscu w niskiej ce... [więcej]

51

51 reviews

|

4

Poznań: 4th place

|

Wielkopolskie: 4th place

|

PL 18

Poland: 18th place

|

9.8/10

2-5 people

75' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

!UWAGA!
W związku z zaistniałymi obostrzeniami, każda grupa musi mieć swoje maseczki i rękawiczki. Istnieje możliwość zakupu przyłbic na miejscu w niskiej cenie. Prosimy również by przybywać najwcześniej 5 minut przed rozpoczęciem gry.
Świat stoi na krawędzi największej w dziejach wojny – lądy pogrążą się w morzu, a wilk Fenrir pożre Odyna i wszystkich ludzi… Możecie jednak temu zapobiec!
W samym środku malowniczej Skandynawii Odyn ukrył Amulety Mocy, które – zgodnie z nordycką przepowiednią – trafią do Wojowników o mężnych sercach.
Nie zwlekajcie i czym prędzej wyruszcie na poszukiwania – nie pozwólcie się dopaść Fenrirowi, wypełnijcie przepowiednię i ocalcie świat przed zagładą!

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Card payment on visit

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

Polish

Address

Escape ARENA - Poznań

ul. Krauthofera 55, 60-202 Poznań

Other rooms in this place

Owner’s data

Małgorzata Adamek PUHP "GOJA" - Escape Arena
ul. Krauthofera 55
60-202 Poznań
NIP (tax identification number): 7791462461

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 51 reviews

Overall rating 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

51 reviews

Q
Q

Guide
460 pts

295 reviews

#279

3/18/20 | visit date: 12/18/19

Trusted review

Q 295 reviews

To pierwszy pokój w klimacie Wikingów, w jakim graliśmy. I jak można spojrzeć na pogląd dostępnych na LM pokoi, obecnie jeden z dwóch tylko ER-ów o takiej tematyce w kraju. Całkiem spora przestrzeń gry, w dodatku mocno skontrastowana – klimat zmienia się wraz z biegiem rozgrywki i jest to na pewno ogromny atut pokoju, w tym – im dalej, tym klimat zyskuje coraz bardziej. Zagadki nie należą do najtrudniejszych, nawet z perspektywy dwóch graczy, i dominują w nich rozwiązania elektroniczne i manualne. Bardzo dobra animacja rozgrywki przez MG.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Scout
93 pts

101 reviews

Wikingowie

2/23/20 | visit date: 2/23/20

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 101 reviews

Długo oczekiwani Wikingowie... aż zaczęły krążyć w okół nich legendy... czy pokój spełnił nasze oczekiwania? OCZYWIŚCIE!
wszystko zrobione z niesamowitą starannością i rozmachem, nie ma tu mowy o żadnych błędach czy niedoróbkach. Wnętrza zachwycają ! Od razu widać, że zrobione przez ludzi z pasją i powołaniem
zagadki - logiczne, nieliniowe i dające dużo satysfakcji
obsługa - profesjonalna, reagująca na nasze potknięcia, można z nimi rozmawiać godzinami na tematy ER, ludzie z prawdziwą pasją !
jak zwykle jesteśmy bardzo zadowoleni po wizycie w tej firmie i czekamy na kolejne pokoje

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Łukasz (Escape Hunters Szczecin)
Łukasz (Escape Hunters Szczecin)

Globetrotter
230 pts

147 reviews

Wikingowie

2/23/20 | visit date: 2/23/20

Łukasz (Escape Hunters Szczecin) 147 reviews

Po wizycie w Jaskini Hazardu i Galaktyce Tajemnic przyszedł czas na Wikingów. Nie ukrywamy ze długo czekaliśmy na tą wizytę i nie mogliśmy się jej doczekać. Pokój spełnił wszystkie nasze oczekiwania a nawet nas jeszcze bardziej zaskoczył. Po prostu przenieśliśmy się do epoki wikingów i uratowaliśmy świat. Bardzo nam się podobał dopieszczony w każdym szczególe wystrój, a logiczne zagadki i przemiła obsługa dopełniły bardzo udana wizytę. Czekamy na kolejne wyzwania :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

89 reviews

Na Odyna i Thora, stań się wilkiem

2/16/20 | visit date: 2/15/20

Piotr R. 19 89 reviews

Pokój już od samego początku nie jest pokojem tylko prawdziwą Skandynawią. Ogromną zasługą jest niesamowity wystrój poczekalni, aktorskie wprowadzenie Mistrza gry - Michała, oraz jeden element robiący z uczestników prawdziwych Wikingów. Później wędrujemy przez Północ w poszukiwaniu amuletów, by ocalić cały świat. Nasza przygoda jest niesamowita. Wystrój zapiera dech. Jest na czym zawiesić wzrok. Plusem są również zmiany, powodujące, że czujemy się jakbyśmy wędrowali po ziemiach skandynawskich. Niejednokrotnie zatrzymywaliśmy się, by powiedzieć "ale tu pięknie" i dopiero potem rozwiązywaliśmy zagadki. A te były różnorodne i bardzo logiczne, bez nieścisłości. Oprawa muzyczna zasługuje na podkreślenie. Efekty dźwiękowe podbijały grę, a nagłośnienie było niesamowite. Wielkim plusem są również zastosowane rozwiązania odróżniające ten pokój od innych. Standardowo, zagadki kłódkowe mieszają się z tymi elektronicznymi, co nadaje smaku i daje radość z rozwiązywania zadań. System podpowiedzi pasuje bardzo do klimatu pokoju i sam w sobie jest niezwykle pomysłowy i niespotykany.
Dziękujemy Michałowi za wspólną grę, rozmowę przed i po grze, oraz poświęcony nam czas.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Włóczykij
Włóczykij

Globetrotter
233 pts

198 reviews

W drogę, dzielny Wojowniku!

2/2/20 | visit date: 1/25/20

Włóczykij 198 reviews

Tę opinię zacznę nietypowo od obsługi, ponieważ Właściciel był tak fantastyczny i wyjątkowy, że nie mogę o Nim wspomnieć dopiero na końcu. Jest to taka osoba, z którą spędza się więcej czasu na rozmowie niż na samej grze w pokoju. Sławek po prostu jest urodzony do pracy w ER i do przebywania między ludźmi. Wiecznie uśmiechnięty, buzia Mu się nie zamyka (tak, można jednocześnie się uśmiechać i gadać ;)), wszystko co robi, robi profesjonalnie, a jednocześnie całym serduchem i z pasją.

Po krótkim przypomnieniu zasad przechodzimy do konkretów. Wprowadzenie jest ciekawe i oryginalne, a fabuła toczy się przez całą grę.

Wystrój cudowny- rozpoczynając od kolorów na ścianach, poprzez meble i wszystkie pozostałe rekwizyty oraz elementy, które pobudzają nasze zmysły. Do tego świetne efekty świetlne i dźwiękowe. Ogromny plus również za zmiany klimatu. Dzięki tej całej otoczce możemy się poczuć jak prawdziwi wikingowie- poszukiwacze.

Zagadki przemyślane, związane z tematyką, raczej proste (poziom, powiedziałabym, łatwo/średni), dlatego zabawa przebiegała płynnie i miło. Pokój jest w dużej mierze oparty na elektronice, ale nigdzie nie znajdziemy wystających kabli, czarno- żółtej taśmy, czy naklejek "stop"- jest on po prostu dopracowany na maxa. Oprócz wspomnianej wyżej elektroniki są również zadania manualne i kłódki.

W pokoju bawiliśmy się doskonale, z całego serca polecamy i sami chętnie kiedyś wrócimy do Escape Areny.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Łukasz & Monika Stynki Runners
Łukasz & Monika Stynki Runners

Scout
66 pts

30 reviews

Amulety Mocy Zdobyte

4/12/20 | visit date: 3/11/20

Łukasz & Monika Stynki Runners 30 reviews

Bardzo fajny pokój, wszystko do siebie pasuje i jest logiczne. Przechodzenie pokoju sprawia dużą przyjemność i satysfakcję z rozwiązywania zagadek. Duża powierzchnia oraz bardzo bardzo fajny wystój. Widać ile pracy zostało włożone w ten pokój. Brawo !!!!!! Zagadek jest naprawdę sporo i nie należą do najłatwiejszych. Wszystkim gorąco polecam ten pokój.

Pozdrowienia dla przemiłej obsługi.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Monika G. 31
Monika G. 31

Scout
82 pts

66 reviews

Wojowniczki o mężnych sercach - to MY !

2/10/20 | visit date: 2/2/20

Monika G. 31 66 reviews

Tak wspaniałego pokoju dawno nie widziałam . 118 pokoi rozegranych a tu taka niespodzianka. Przechodziłam grę z otwartymi ustami ( z zachwytu). Wprowadzenie.....ah zakochałam się ( we wprowadzeniu i wprowadzającym ;-)).Gra toczy się w magicznym, zaskakującym miejscu, pełnym zapierających dech niespodzianek. Każda z nas ( 4 osoby) miała co robić, współpraca bardzo wskazana. Wystrój i klimat takie, że chciałoby się tam zamieszkać. Na 64 minuty zapomniałyśmy o wszystkim co przyziemne - pokój 75 minut. A teraz troszkę o firmie i prowadzących..... gdyby to nie była niedziela i w poniedziałek trzeba było iść do pracy to zostałybyśmy tam jeszcze kilka godzin. Wspaniali , pełni pasji ludzie, niezwykle gościnni, niezwykle przystojni :-), z otwartymi ramionami witający nas po przejściu pokoju, uwielbiający opowiadać o swojej pasji ( brawo Sławek !), uroczy ( brawo Michał), piekący przesmaczne ciasto ( brawo Mama Michała i (chyba) Krzyśka). Aż się boję co będzie w Galaktyce......czy moje serducho wytrzyma taki nadmiar wrażeń?? Serdecznie pozdrawiamy całą prowadzącą ekipę- Kochamy was ! - Monika, Kinga, Aśka i Natalia z Torunia :-)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Waleczne Kotlety
Waleczne Kotlety

Pioneer
215 pts

95 reviews

Ragnarok powstrzymany!

1/16/20 | visit date: 1/15/20

Waleczne Kotlety 95 reviews

Tym razem z Kotletów przeobraziliśmy się w Wikingów i ruszyliśmy na podbój mroźnej Skandynawii! Co to była za wyprawa - na szczęście zakończona sukcesem, Amulety zdobyliśmy na czas! :)

Zacznę od początku, czyli wprowadzenia - bardzo klimatyczne i immersyjne, podobało mi się takie wejście w klimat i fabułę, takie zaangażowanie i pomysłowość Mistrza Gry jak najbardziej doceniam dając najwyższą notę :)

Pokój bardzo wciągający - zagadki odpowiadały logicznie fabularnej podróży i z ogromną satysfakcją je rozwiązywaliśmy. Zastosowano w nich sporą różnorodność i ciekawe rozwiązania technologiczne, co jeszcze potęgowało wrażenia. Były nieliniowe, wiec mogliśmy drużynowo się podzielić i przy czterech osobach każdy miał co robić :)

Klimat również pomysłowo oddany, wystrój cieszył oko :)

Ten pokój z dotychczasowych w Escape Arenie podobał nam się najbardziej, czekamy na więcej :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

aiki-homer
aiki-homer

Scout
56 pts

15 reviews

W świecie Odyna

1/23/20 | visit date: 1/21/20

Trusted review

aiki-homer 15 reviews

To nasz drugi pokój tej firmy, więc idąc tam spodziewałyśmy się czegoś niezwykłego.... i zdecydowanie nie zawiodłyśmy się! Z czystym sumieniem mogę polecić ten ER.
Udało nam się wyjść bez podpowiedzi, ale przez całą grę miałyśmy co robić. Zagadki fajne, ciekawe, spójne, znajdzie się coś zarówno dla fanów mechanizmów jak i tradycyjnych kłódek.
Klimat pokoju super już od momentu wprowadzenia do gry, jak najbardziej wpasowujący się w świat Wikingów i Odyna.
Obsługa pokoju jak zawsze na najwyższym poziomie, po grze dociekająca czy coś nam się nie podobało lub czy można by coś jeszcze poprawić/zmienić. Naprawdę wielkie zaangażowanie zarówno w prowadzenie gry jak i stworzenie całego miejsca.
SUPER!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

307 reviews

Cyrk Kamiennych Braci i zbliżająca się zagłada

3/2/20 | visit date: 1/3/20

Cyrk Kamiennych Braci 307 reviews

Przepowiednia, przekazywania przez wieki z pokolenia na pokolenie, w końcu miała się ziścić. Ragnarok, wojna bogów z olbrzymami, zbliżała się nieubłaganie, a wraz z nią, potężny i krwiożerczy wilk Fenrir. W tej mrocznej perspektywie pojawiło się jednak światło. Święte przedmioty, które mogły pozwolić przeciwstawić się siłom ciemności. Ruszyliśmy na wyprawę, by nadzieja przetrwała. Żeby tak się stało musieliśmy zdobyć Amulety Mocy.

Klimat tego pokoju budowany jest już na samym wstępie. Wprowadzenie do historii, samo w sobie nosi znamiona rozgrywki, a właściwie jest jej pierwszą częścią. Dekoracje, rekwizyty czy efekty specjalne przez całą grę utrzymują klimat, a nawet i go potęgują. Miłym dodatkiem jest podkład dźwiękowy, który towarzyszy rozgrywce. Jedyne czego trochę nam zabrakło, to mocniej nakreślona historia, którą rozwijalibyśmy w czasie rozgrywki.

Zagadki to także bardzo wysoka półka - przede wszystkim są zróżnicowane i w zdecydowanej większości doskonale osadzone w tematyce pokoju, mocno wpływając na immersję. Zadań jest sporo, a sam scenariusz jest nieliniowy, więc warto wybrać się większą ekipą.

Obsługę śmiało można stawiać za wzór - jej rola jako mistrza gry czy sam fakt podejścia do grupy, pozytywności i zaangażowania są godne pochwały.

Wikingowie: Amulety Mocy to świetny scenariusz, z ciekawymi zagadkami i wyjątkowym klimatem. Do maksymalnej noty zabrakło naprawdę niewiele. Mimo to jest to jeden z najjaśniejszych punktów na poznańskiej mapie ER. Z czystym sumieniem polecamy każdemu.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Show next

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle