Escape room Alladyn

Alladyn

Lockme partner

Zostaliście uwięzieni w zaczarowanym świecie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, w pałacu pewnego złego czarnoksiężnika. Doskonale wiecie, że musicie stąd uciec. Cz... [więcej]

289

289 reviews

|

35

Poznań: 35th place

|

Wielkopolskie: 38th place

|

PL 210

Poland: 210th place

|

8.6/10

2-6 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Zostaliście uwięzieni w zaczarowanym świecie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, w pałacu pewnego złego czarnoksiężnika. Doskonale wiecie, że musicie stąd uciec. Czy będzie to jednak takie proste?
Na wasze szczęście był to Alladyn. Znalazł się tu dokładnie w ten sam sposób, co wy. Mało tego - specjalnie dla was zostawił wskazówki. Lepiej go posłuchajcie, żeby nie utknąć w świecie Baśni na zawsze.

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety key

Antibacterial gel available

Gloves available

Disinfected rooms

Available game languages

English

Polish

Address

EXODUS - Poznań II

ul. Garbary 59, Poznań

Other rooms in this place

Owner’s data

CAROTTI Karol Klonowski
ul. Fabianowska 12D/1
62-064 Plewiska
NIP (tax identification number): 1251406450

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 289 reviews

Overall rating 8.6/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.3/10

250

200

150

100

50

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.2/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

200

160

120

80

40

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

289 reviews

Maciej St
Maciej St

Navigator
136 pts

80 reviews

Latający dywan

9/24/19 | visit date: 9/21/19

Maciej St 80 reviews

#80

Kolejny poznański pokój. Cóż możemy powiedzieć...

Widać, że pokój już swoje najlepsze lata ma za sobą. Gra szła w miarę fajnie, choć w pewnym momencie duży minus dla obsługi wejście do pokoju... Jakby nie można było powiedzieć przez krótkofalówkę że zagadkę trzeba ciut siłowo potraktować.

Ogólnie kilka fajnych rozwiązań, kilka niezbyt łączących się ze sobą, ale na plus.

View reports (1)

Overall rating: 7/10

Customer service: 6/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

patryk.kozlowski
patryk.kozlowski

Newbie
20 pts

2 reviews

Lot dywanem

2/19/20 | visit date: 2/18/20

Trusted review

patryk.kozlowski 2 reviews

Pokój był bardzo przyjemny, z masą różnorodnych zagadek. Myślę, że jest dosyć luźny i dobry, szczególnie dla osób które zaczynają przygody z escape roomami. Pokój sam w sobie był dosyć ciasny (nie wyobrażam sobie w nim 5 czy 6 osób, gdzie każdy się czymś zajmuje), faktycznie ma już trochę lat ale według mnie nie jest to żaden problem.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Monika1006
Monika1006

Navigator
126 pts

54 reviews

Nie tylko dla dzieci :)

7/8/19 | visit date: 6/22/19

Trusted review

Monika1006 54 reviews

To co lubię w pokojach najbardziej - historia opowiedziana od początku do końca :) Zagadki różnorodne, idealnie wpasowane w fabułę pokoju. Czekamy na kolejne pokoje od Exodusa :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Viking
Viking

Navigator
104 pts

24 reviews

Nie było dżinna, a może był Gin?

6/30/19 | visit date: 6/29/19

Trusted review

Viking 24 reviews

Bardzo przyjemna propozycja od EXODUSA. Jest to już nasz kolejny pokój od tej ekipy. Rozwiązania techniczne podobne jak w pozostałych, chociaż kilka drobiazgów nieco kapryśnych. Pokój niestety już lekko sfatygowany ze względu na swój wiek. Sporo zagadek, dość trudnych. Raczej ciasno, myślę że optymalnie dla 2-3 osób. W przypadku naszej 5 osobowej ekipy sporo sobie utrudnialiśmy zasłaniając to i owo. Klimat i zagadki spójne jak zawsze! Mimo kilku drobnych mankamentów, na pewno warto odwiedzić :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Nalupia
Nalupia

Wanderer
29 pts

18 reviews

Arabska noc

7/28/19 | visit date: 7/21/19

Nalupia 18 reviews

Pokój przyjemny, wystrój klimatyczny (acz w kilku miejscach przyda się podkleić tapetę). Spójna historia i zagadki. Bardzo ciekawe rozwiązania, niektóre spotkaliśmy po raz pierwszy. Zwłaszcza jedna zagadka zrobiła na nas duże wrażenie. Z kolei inna zagadka nie zadziałała jak powinna i MG musiał "z ręki" coś zrobić, przez co straciliśmy kilka minut, ale i tak mieliśmy frajdę z gry.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Scout
75 pts

45 reviews

Kraina baśni

4/28/19 | visit date: 4/27/19

Trusted review

Paweł Prugar 45 reviews

Bardzo przyjemny pokój. który zaskakuje przede wszystkim tematyką i klimatem. Zagadki nie są wymagające, ale bardzo oryginalne, no i ten brak kłódek zdecydowanie na plus. Zadań w sam raz dla grup 3-4 osobowych. Obsługa miła i kompetentna. Polecam.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
288 pts

144 reviews

Cusz

7/2/19 | visit date: 6/9/19

Swistakk 144 reviews

Cóż, tej wizyty nie jestem w stanie zaliczyć do udanych. Spróbuję opisać zdarzenia w kolejności z grubsza chronologicznej.

W trakcie wprowadzenia technicznego zostaliśmy poinstruowani, że "Nie bawimy się w dekoratorów wnętrz" czy podobnymi innymi tekstami. No ja wiem że grupy lubią odwalać różne maniany i warto pewne uwagi techniczne przekazać, ale przez formę odebrałem wrażenie jakby mówiono do nas jak do dzieci i z góry zakładano naszą winę.

Przed wejściem do pokoju zostaliśmy poinstruowani, że wprowadzenie fabularne zostanie przeprowadzone już wewnątrz pokoju z głośników. Że będzie tak, że wchodzimy, słuchamy historii i gdy po niej zacznie grać muzyka rozpoczyna się gra. No to pan wychodzi, zamyka drzwi i zaczyna grać muzyka a jakiejś historii brak? Czułem się trochę zdezorientowany, ale pokminiłem chwilę, co się dzieje i zorientowałem się, że w tej muzyce jest jeszcze jakieś cichutkie mamrotanie. Wytężyłem maksymalnie słuch i zacząłem rozumieć większość słów, ale jak trzeba się tak skupiać aby zrozumieć każde słowo to ciężko jeszcze wyłapać ogólny sens historii, tym bardziej, jeżeli z jej pierwszej połowy nie słyszało się nic. Znajomi mieli dokładnie takie same wrażenia. W efekcie pierwszy raz zacząłem grę bez usłyszenia jakiejś fabuły. No ale ja jednak nie przywiązuję do nich wielkiej wagi, to raczej nie waży zbytnio na moim ogólnym wrażeniu.

W pewnym momencie (koło 40 minuty?) przestała nam grać owa muzyka, która wcześniej była bardzo zauważalna i nastała dziwna cisza, która trwała do końca gry. Choć dopuszczam możliwość, że miało to związek z przypadkowym zresetowaniem przez kolegę timera, który był w pokoju. No ale to też nie takie istotne.

Przejdźmy zatem do największego minusa pokoju, które stanowi istotna część jego zagadek. Dla kontekstu i humblebraga przytoczę taki fakt, że tego samego dnia byliśmy jeszcze w dwóch innych pokojach i braliśmy udział w drugim etapie PolandEscape (który był głównym powodem naszej wizyty w Poznaniu). I powiedzmy, że poszły nam ... bardzo dobrze ?. A z Alladyna nie wyszliśmy nawet z podpowiedzią :P. Ja rozumiem, że to wcale nie musi samo w sobie jeszcze nic znaczyć, ale nie, to nie jest tak, że on był trudny. On był zły. No i tak, jestem świadom, że pokoje się bardziej ludziom podobają, gdy się z nich wychodzi o czasie, a jak się nie udaje, to odbiór jest bardziej stonowany, ale mam wrażenie, że po grze na spokojnie jestem w stanie zazwyczaj ocenić pokój uniezależniając swoją ocenę od tego, czy poszło mi lepiej czy gorzej. Były pokoje, w których byłem wręcz zalewany falami podpowiedzi, bo sobie zupełnie nie radziliśmy (choć to w innych składach), a mimo tego bardzo mi się one podobały i figurują w moich topkach, a poszczególnymi zagadkami, które nas pokonały zdarzało mi się jeszcze długo ekscytować. Nie mogę tego jednak powiedzieć o Alladynie. Momentów, w których się zablokowaliśmy było dość sporo, jestem w stanie naliczyć cztery i nie były one zbyt chlubne z punktu widzenia ich jakości. Chciałem coś tu o nich napisać, ale moja opinia w pierwszej swojej iteracji może nie zawierała explicite spoilerów, ale jednak zawierała pewne informacje, których jako potencjalny inny gracz bym nie chciał przeczytać, więc konkretniejsze narzekania przerzucam do informacji dla właścicieli. To co może się ostać, to że jeden raz to przykład łamigłówki typu, który uwielbiam i zawsze się jaram jak taką widzę, ale tutaj jednak skopana w sposób prowadzący do tego, że nie da się jej zrobić inaczej niż zupełnie przez przypadek, a inny raz to akurat nasza wina niewykminienia zagadki aczkolwiek zdecydowanie nam w tym pomógł istotnie mylący element.
Jeżeli w całym doświadczeniu mam się doszukiwać jakichś plusów, to jednak też byłyby to pewne zagadki. Ale te które działały i miały sens. O tyle fajnie, że w pokoju nad wyświechtanymi motywami przeważały zagadki polegające na rzadko wykorzystywanych pomysłach. Druga sprawa, że w istotnej większości były one jednak proste i było ich całkiem mało. Gdyby z pokoju odjąć fakapy, o których pisałem to nie byłoby to takie trudne wyjść z niego w jakieś 20 minut (no choć takiego czasu to byśmy nie mieli, ale dać by się dało :P). A tak to i z podpowiedzią brakło nam jakiejś minuty czy dwóch.

Co do wystroju to w porządku. Choć odłażąca tapeta, czy rozwalone doniczki/figurki w tym nie pomagają. Z komentarzy można wyczytać, że niedawno pokój doświadczył jakiegoś generalnego remontu. Nie wygląda.

Jeden Mistrz Gry obsługuje dwa pokoje. Do tego system podpowiedzi jest przez krótkofalówki, co poskutowało tym, że przed grą w poczekalni musieliśmy zatykać uszy, aby nie słyszeć spoilerów w wymianie zdań grupy z Inkwizytora proszącej o podpowiedź z Mistrzem Gry.

Jeszcze wspomnę o wyjątkowo nisko wiszących żyrandolach. Wysoki kolega walnął się w nie dosłownie co najmniej z 5 razy, a jego zadowolonie z faktu każdego kolejnego bliskiego kontaktu ze źródłem fotonów bynajmniej nie rosło ?. Aż przypomniał mi się pewien użytkownik lockme, wśród którego opinii można było znaleźć takie z gatunku "bolała mnie dzisiaj głowa - 5/10", czy "kopnąłem się w próg - 6/10" xD (oczywiście przekolorowuję). Ale no nie jedynie dlatego ten pokój nie dostanie wysokiej oceny ode mnie.

Gdybym miał się kierować słownymi opisami ocen to najbardziej odpowiadający byłby chyba ten przy ocenie 4, ale rzeczywista skala ocen lockme jest jaka jest, więc niech będzie 7. Po wyjściu z firmy, zanim jeszcze zdążyłem coś powiedzieć i zarazić resztę drużyny swoją negatywną opinią to usłyszałem od nich krótkie acz treściwe (:p) podsumowanie wyrażające bardzo podobne emocje co moje. Na spokojnie potem przeanalizowaliśmy krok po kroku co było w tym pokoju i utwierdziło nas to w tych odczuciach. Mam nadzieję, że niska ocena i długa wylewna opinia zamiast być potraktowane jako niesłuszny hejt burzliwego studenciaka zostaną potraktowane jako sensowne uwagi, które można wykorzystać do polepszenia pokoju. Aby nie być gołosłownym w notce do właścicieli zamieszczam dokładniejsze wyjaśnienia elementów, co do których nie mogłem się tu rozpisywać.

Jeszcze na boku wspomnę, że pomieszczenie, w którym mieści się ten oddział EXODUSa nie posiada toalety, więc polecam nie opijać się wodą tuż przed wyjściem z domu. No ale to już nie wpływa na ocenę pokoju ?.

View reports (1)

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

MEL Force One
MEL Force One

Navigator
126 pts

59 reviews

Dżinn z tonikiem

6/9/19 | visit date: 6/8/19

MEL Force One 59 reviews

Bardzo spoko pokój :) Nie należy do najnowszych i niestety to widać - jedna rzecz działała nam ciut kapryśnie. Wystrój nie był idealny - było trochę losowych dziur w ścianie, prowizorycznie naprawionych elementów itp. Zagadki były logiczne i zazwyyyczaj w klimacie. Ogólnie bawiliśmy się bardzo dobrze i pokój polecamy, zwłaszcza jeśli ktoś lubi ten klimat lub idzie do pokoju z dziećmi :)

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Kinga8844
Kinga8844

Wanderer
26 pts

7 reviews

Latający dywan

9/2/19 | visit date: 8/31/19

Kinga8844 7 reviews

Hmm, zaczynając od początku, w większości zgadzam się z obszerną opinią niżej. Wprowadzenie ze strony obsługi OK, nie odbiegające od innych escape roomów, historia na początku w pokoju zagłuszona przez muzykę. Wystrój pokoju, klimat bez zastrzeżeń. Jeśli ktoś nie lubi kłódek, to zachęcam do odwiedzenia pokoju, ja lubię kłódki, więc to też wpłynęło na ogólną ocenę pokoju, ale nie do końca tylko o to chodzi. Zagadki są bardzo pomysłowe, ale nie całkiem wszystko gra. Były trzy zagadki, gdzie dobrze myśleliśmy, robiliśmy, ale coś trzeba było robić dłużej, z większą siłą, MG podpowiadał nam w tych momentach, że OK, ale więcej siły, nie jest to do końca fajne. Na końcu nie było omówienia za bardzo pokoju, zagadek, jak sobie radziliśmy. A i faktycznie trzeba uważać na lampy. Wyszliśmy 2 minuty po czasie 4-osobową grupą. Zaliczam pokój tak do średnio-trudnych, na pewno nie na pierwszy raz.
Podsumowując warto odwiedzić pokój, szczególnie, jak ktoś nie ludzi kłódek, są zagadki, które robią wrażenie, ale przez parę niedociągnięć mieliśmy mieszane odczucia :)

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

kacperkomin10
kacperkomin10

Scout
60 pts

26 reviews

Latający dywan i inne bajery!

5/6/19 | visit date: 4/27/19

kacperkomin10 26 reviews

Wizyta w Aladynie to duża przyjemność. Ciekawy wystrój , fajne mechanizmy - choć przy otwieraniu niektórych diabeł tkwi w szczegółach. Logiczne zagadki, sympatyczna obsługa.

View reports (1)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Show next

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players