Escape room Primadonna

Primadonna

Lockme partner

Na 90 minut przed spektaklem nagle znika primadonna. Ruszają gorączkowe poszukiwania i nagle okazuje się, że w operze grasuje upiór zakochany w solistce. Cza... [więcej]

45

45 reviews

|

14

Poznań: 14th place

|

Wielkopolskie: 14th place

|

PL 44

Poland: 44th place

|

9.7/10

2-7 people

90' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Na 90 minut przed spektaklem nagle znika primadonna. Ruszają gorączkowe poszukiwania i nagle okazuje się, że w operze grasuje upiór zakochany w solistce. Czas płynie nieubłaganie, a bez primadonny spektakl się nie odbędzie. Wszystko w Waszych rękach: los śpiewaczki, honor teatru i uratowanie światowej premiery. Musicie przeszukać zakamarki teatru, przechytrzyć sprytnego upiora i doprowadzić do premiery!

Book this room

Book this room

Additional information

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Only low voltage within the player's range

Available game languages

English

Polish

Address

Operator Zagadek - Poznań

61-159 Poznań, Os. Piastowskie 78. Pawilon handlowy pierwsze piętro.

Owner’s data

SOPRAN IWONA HOSSA
Os Piastowskie 120/139
61-166 Poznań
NIP (tax identification number): 782-173-59-76

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 45 reviews

Overall rating 9.7/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.7/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

45 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

336 reviews

Lock me in the eyes

10/28/19 | visit date: 8/31/19

Review of Lockme

LockMe 336 reviews

Temu pokojowi nie można odmówić oryginalności pod kątem zagadnienia - drugiego poświęconego tak wąskiemu zakresowi tematycznemu jak opera na próżno szukać. A ci, którzy w pierwszej chwili słysząc o tym pokoju mieli w głowie “Upiora w operze”, dobrze trafili ze swoimi skojarzeniami.

Scenariusz wyróżnia to, że fabuła (bardzo silnie rozwinięty element w tym przypadku) jest osadzona tak, by łączyć ze sobą również elementy rzeczywiste. Czyli nie tylko fikcyjny Upiór w Operze, ale i również prawdziwa historia inspirowana równie prawdziwymi wydarzeniami (a w zasadzie historią dwojga ludzi), którą z pewnością usłyszycie z ust właścicieli i na której polecamy się skupić. Dzięki temu pomieszaniu fikcji z realną historią mamy namacalny produkt w postaci nietuzinkowego pokoju zagadek.

Wszystkie zadania są utrzymane w stylistyce operowej - a jest ich sporo.

Życzymy wszystkim takiego zaangażowania i pasji, jakich możemy doświadczyć w tym pokoju.

Difficulty: Medium

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globetrotter
290 pts

269 reviews

Upiór w operze

6/6/20 | visit date: 3/7/20

Adashi (dezERterzy) 269 reviews

Escape Roomy dotykają w swoich scenariuszach już tak wielu różnych tematyk, że naprawdę doświadczonych graczy ciężko jest zaskoczyć czymś nowym. Jest jednak w Poznaniu firma Operator Zagadek, której to właściciele postanowili w realia eskejpu przenieść nie tylko swoją pasję i pracę ale także historię z ich życia. Primadonna jest pierwszym i z tego co się orientuję chyba jedynym pokojem o tematyce opery.
Największymi zaletami tego miejsca są zarówno historia jak i zagadki idealnie wpasowujące się i nawiązujące do niej. W wystroju można doszukiwać się niedociągnięć czy też skromnego wykorzystania przestrzeni lecz w moim odczuciu akurat w przypadku tego Escape Roomu schodzi to na dalszy plan.
Zadania są logiczne, niezbyt trudne ale różnorodne. Można spotkać tradycyjne kłódki, zadania manualne a nawet elektronikę co sprawia, że cała rozgrywka nie staje się monotonna.
Samej Primadonny, którą to musieliśmy odnaleźć, żeby uratować spektakl niestety nie poznaliśmy na żywo ale mamy nadzieję, że będziemy mieć tą przyjemność przy odwiedzeniu Czarodziejskiego Fletu.

Upiór w operze Upiór w operze

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Kacper G. 2
Kacper G. 2

Scout
61 pts

42 reviews

Niesamowite przedstawienie

6/19/20 | visit date: 6/17/20

Trusted review

Kacper G. 2 42 reviews

Pierwszy pokój po powrocie escapów z wymuszonej pandemią przerwy i od razu bardzo udany wypad. Powitani przez przesympatyczną obsługę i zapoznawszy się ze wszystkimi wytycznymi, ruszyliśmy do pokoju. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęła się nasza rozgrywka, która potoczyła się dość płynnie, bez większych przestojów. 90 minut przeznaczone na przejście tego pokoju to idealna porcja czasu, grupy bardziej doświadczone poradzą sobie nieco szybciej, grupy mniej doświadczone będą czuły mniejszą presję czasu na sobie. Bardzo ciekawy też sam system informowania o upływie kolejnych jednostek czasu. Co do samego pokoju - wystrój i wszelakie gadżety sprawiają, że można poczuć się jak za kulisami prawdziwego teatru. Zagadki liniowe, bardzo przyjemne i płynne w rozwiązywaniu, choć im dalej, tym bardziej trzeba było pogłówkować i zdarzały się dłuższe przestoje. Ale lubię takie pokoje, z "tradycyjnymi" rozwiązaniami - warto sobie do takiego skoczyć po kilku nowocześniejszych, aby przypomnieć sobie od czego się zaczynało. Piękne połączenie dwóch pasji jakimi są opera i escape roomy daje fantastyczny rezultat.
Polecam cieplutko

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

CzłowiekCałka
CzłowiekCałka

Navigator
115 pts

41 reviews

Pokój inny niż wszystkie

2/17/20 | visit date: 2/8/20

CzłowiekCałka 41 reviews

Kojarzycie opinie w których opisuje się pokoje, że są inne niż reszta?
Po czym idziecie do takiego pokoju i okazuje się, że większość rzeczy jest już wam znana.

W tym przypadku tak nie było, pokój faktycznie wyróżnia się i chociaż zagadki nie są zbyt skomplikowane, to całość jest oryginalnie zrobiona.

Polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Scout
93 pts

101 reviews

Prima

7/13/20 | visit date: 7/12/20

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 101 reviews

Ale ten pokój jest wspaniały!!! Dawno się tak dobrze nie bawiłem! smaczku dodaje jeszcze fakt, że jest połączony w jakiś sposób z właścicielami - jaki? odkryjcie to sami. Zagadki logiczne, dość wymagające - szczególnie przeszukiwania. Wystrój kapitalny, można idealnie wczuć się w swoja rolę. nie pozostaje nic innego jak dać 10/10

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

89 reviews

La Donna E Mobile

2/16/20 | visit date: 2/15/20

Piotr R. 19 89 reviews

Losy paryskiej opery wiszą na włosku. Aby uratować premierę musimy odnaleźć primadonnę i zmierzyć się z duchem grasującym w budynku. Czy nam się udało? Chyba można powiedzieć, że zdaliśmy śpiewająco i zasłużyliśmy na gromkie brawa. Cieszymy się, że to właśnie my zostaliśmy postawieni przed tym zadaniem.
A co możemy powiedzieć o samym pokoju? Zaczniemy klasycznie - tematyka. Tak, jest niespotykana i dlatego przyciąga i zaskakuje każdego miłośnika escape roomów. Pokój jednak wcale nie straszy i nie przytłacza - ba, sprawia, że wszyscy świetnie się w nim bawią, niezależnie od zamiłowania do arii operowych. Wystrój jest klimatyczny, nie ma niepasujących do siebie elementów, a dodatkowym smaczkiem jest to, że faktycznie rekwizyty pochodzą z opery. Wielki plus za oprawę muzyczną, w końcu jest operowo. Nagłośnienie jest fenomenalne i aż chce się słuchać. Same zagadki doskonale pasują do fabuły, są bardzo logiczne i prowadzą uczestników wgłąb gry jak po sznurku. Każdy znajdzie tu swoją ulubioną zagadkę, niezależnie od tego, czy ktoś jest fanem zagadek logicznych, czy też manualnych. Niektóre rozwiązania są niezwykle ciekawe, a kłódki zgrabnie mieszają się z elektroniką. Ważna jest jednak komunikacja i współpraca między graczami. System podpowiedzi na plus, bo bardzo dopasowany do fabuły.
Warto zapoznać się z historią pokoju, bo właściciele inspirowali się swoimi własnymi przeżyciami doprawiając je szczyptą wyobraźni, co widać. Pokoi zrobionych z taką pasją ze świecą szukać! Dziękujemy serdecznie panu Markowi za bycie naszym przewodnikiem, wspaniałą grę, poświęcony nam czas, rozmowę po rozgrywce oraz przedstawienie nam swojej pasji i inspiracji stojącej za pokojem. Obowiązkowo wpadniemy do kolejnych odsłon, w końcu mamy jeszcze co robić.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Włóczykij
Włóczykij

Globetrotter
233 pts

198 reviews

Primadonna odnaleziona, ale...upiór nadal gdzieś grasuje!

2/10/20 | visit date: 1/26/20

Włóczykij 198 reviews

Myśleliście kiedyś, by udać się za kulisy opery? Poznać ją i zobaczyć wszystko od zaplecza? My chcieliśmy to zrobić na osiedlu Piastowskim w Poznaniu. Ale to nie było takie zwykłe zwiedzanie, ponieważ tuż przed spektaklem okazało się, że znikła primadonna, a w operze... grasuje upiór zakochany w solistce! Nie mogliśmy tego tak zostawić. Natychmiast ruszyliśmy, by uratować nie tylko śpiewaczkę, ale także honor teatru i światową premierę.

Wystrój pokoju dość skromny, ale bardzo realny. Część rekwizytów pochodzi z prawdziwej opery! Klasyczne kłódki przeplatają się z zadaniami manualnymi oraz odrobiną elektroniki. Przy okazji poszukiwań można sobie przypomnieć garść informacji związanych z muzyką (bez obaw- dodatkowa wiedza się przyda, ale jej brak w niczym nie przeszkodzi, bo odpowiednie wskazówki są w środku). Wszystkie zagadki są związane z tematyką, ich poziom trudności jest zróżnicowany (łatwo/średni), dzięki czemu gra jest dynamiczna. Nie znajdziemy tutaj niespotykanych czy zaskakujących rozwiązań, jednak przez pokój idzie się bardzo fajnie i przyjemnie.

Na zakończenie jeszcze kilka słów o obsłudze. Jak możemy przeczytać w internecie primadonna to "wiodąca śpiewaczka operowa w teatrze operowym. Zwykle sopran. Według stereotypu primadonna jest nieprzewidywalna, kapryśna, egoistyczna, ma wysokie mniemanie o własnej wartości."
Nasza Mistrzyni Gry to na pewno doskonała i czołowa śpiewaczka operowa. Jednak wyżej przytoczony stereotyp na pewno do niej nie pasuje. Pani Iwona to pozytywna, skromna osoba, a jednocześnie wulkan energii, którą zaraża. Po grze opowiedziała nam prawdziwą historię, która była inspiracją do powstania pokoju.

Właściciele połączyli swoje dwie pasje- miłość do muzyki i miłość do ER, co w efekcie dało bardzo solidny i niestandardowy pokój, w którym można się nie tylko świetnie bawić, ale również czegoś dowiedzieć.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Kluski i Klopsiki
Kluski i Klopsiki

Newbie
23 pts

13 reviews

Primadonna i jej przygody

6/26/20 | visit date: 6/12/20

Kluski i Klopsiki 13 reviews

W komentarzach pod Primadonną cały czas pojawiają się jednakowe hasła: unikalny temat, autentyczny scenariusz i wspaniali właściciele.

Nam nie pozostaje nic innego jak tylko z pełnym przekonaniem się pod tym podpisać :)

Pokój jest fantastyczny, bardzo takie lubimy – dużo zagadek, ciepła atmosfera, no i to magiczne „coś” – czyli w tym wypadku tematyka. Oprócz niesamowitej historii, której część poznajemy w trakcie gry a część już po zakończeniu, mamy tutaj mnóstwo zagadek – i absolutnie wszystkie są w temacie muzyczno-teatralnym.

Poziom trudności w naszej opinii jest idealnie wyważony (podpasuje każdej grupie, niezależnie od doświadczenia), a i czasu wystarczająco, nawet dla 2 osób.

Bardzo miło wspominamy wizytę, i czekamy na Czarodziejski Flet (obowiązkowo ;)).

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Oliwia Paprocka
Oliwia Paprocka

Wanderer
48 pts

45 reviews

Upiór w operze

11/1/19 | visit date: 11/1/19

Oliwia Paprocka 45 reviews

Klimat od pierwszej minuty powala na kolana. Od wejścia można się poczuć jak za kulisami prawdziwego teatru. Każda zagadka oryginalna i pomysłowa. We dwie osoby nie nudzilismy się ani przez chwile. Z jedna zagadka przekombinowaliśmy co utrudniło nam jej rozwiązanie. Współpraca jest niezbędna! Historia właścicieli niezwykle nas poruszyła a zaangażowanie warte 6 z plusem! Polecamy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Ola K. 2
Ola K. 2

Wanderer
42 pts

2 reviews

Było super!

2/22/20 | visit date: 2/21/20

Trusted review

Ola K. 2 2 reviews

Ten escape room jako jeden z nielicznych przedstawia fascynująca historie, znajdziecie w nim zaskakujące i fascynujące miejsca. Zdecydowanym atutem jest to że można do niego iść większą grupą, my byliśmy w 7 osob. Zdecydowanie polecamy !

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Escape rooms for experienced players

Take the challenge in one of the most difficult rooms