Adashi (dezERterzy)

Adashi (dezERterzy)

Moje osobiste TOP 5 POZNAŃ (kolejność alfabetyczna): Dom (NIE) Marzeń - Nowe wcielenie Frankenstein Koneser Urok Wampir Moje osobiste TOP 5 POLSKA (kolejnoś... [więcej]

296 Visited

0 Planned

Globetrotter

290 Points

225
290 pts
300

All reviews

Escape room Grobowiec Faraona
Grobowiec Faraona

Egipskie klimaty

8/9/20 | visit date: 7/18/20

Przed pójściem do jakiegokolwiek Escape Roomu, chcąc nie chcąc zapewne każdy kto zna portal LockMe czyta opinie jakie wystawili inni gracze, którzy mieli okazję zagrać w danym pokoju. Czasami jest to niestety niezbyt dobry wyznacznik, bowiem niektórzy piszą opinie na podstawie tego, że w pokoju coś nie zadziałało i z automatu obniżają dość mocno ocenę. Ale każdy z nas zna też powodzenie "złośliwość rzeczy martwych" stąd też należy czasami spojrzeć na takie przypadki życzliwym okiem.
Nasza wiztya w Grobowcu Faraona była dość nietypowa. Po zarezerowaniu tego ER zadzwonił właściciel z pytaniem czy nie chcielibyśmy jednak odwiedzić jakiegoś innego z ich pokoi, bo w tym często coś się lubi zawiesić bądź nie zadziałać. Pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją, ale mając już odwiedzone pozostałe scenariusze od Find a way postanowiliśmy sprobować i zmierzyć się z Grobowcem Faraona.
Decyzja okazała się słuszna. Mimo tego co można było przeczytać w opiniach wcześniejszych graczy i nie do końca przychylnemu poleceniu samego właściciela pokój nas nie zawiódł. Co prawda także nie zachwycił ale w swojej już bardzo długiej historii eskejpowej trafialiśmy na dużo, dużo gorsze ER-y stąd też wrażenia nasze były pozytywne.
Jest to niezbyt duży Escape Room więc w 4 osoby może nie jest ciasno ale zdarzały się momenty, w których przypadkiem w ferworze gry wpadaliśmy na siebie. Wystrój i klimat bardzo pozytywny, tematyka dość często wykorzystywana a zagadki ciekawe i choć w naszym przypadku nic się nie zacięło to niektóre z nich udało się rozwiązać w dość nietypowy sposób ;)

Egipskie klimaty Egipskie klimaty

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Jaś i Małgosia
Jaś i Małgosia

W piernikowej chacie

8/9/20 | visit date: 7/18/20

Jako grupa dezERterów, która w 95% przypadków w niezmienionym składzie odwiedza wspólnie wszystkie Escape Roomy uznaliśmy, że skoro jedna osoba z nas wystawia opinie na portalu LockMe to żeby ocena była średnią ocen jaką danemu pokojowi dałby każdy z naszej ekipy. Stąd też od tej właśnie opinii piszę i oceniam nie jako Adashi lecz jako dezERterzy ;)
Lock Escape, twórcy pokoju Faraon tym razem postawili na eskejp dla graczy początkujących. Jaś i Małgosia w tej kwestii sprawdza się doskonale. Zagadki są w większości łatwe i przyjemne w rozwiązywaniu choć znajdą się też takie, które mimo tego, że doskonale wiemy co mamy w danym momencie zrobić to wymagają od nas dokładności i cierpliwości ;)
Wystrój jest tutaj naprawdę solidnym elementem i choć z podobnym rozwiązaniem spotkaliśmy się już klika razy to w przypadku Jasia i Małgosi zostało to jeszcze bardziej "podkręcone".
Podsumowując to jest to pokój, dzięki któremu zarówno grupy rozpoczynające przygodę z Escape Roomami na pewno złapią bakcyla a także doświadczeni gracze docenią pracę włożoną w stworzenie tak dobrego scenariusza i będą się świetnie przy okazji bawić.

W piernikowej chacie W piernikowej chacie

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Escape room Szum
Szum

Zaszumiało...

8/8/20 | visit date: 6/26/20

Poznańskie Escape Roomy muszę przyznać szczerze, że odwiedzamy niestety dość rzadko. Głównie przez to, że tych których nie zaliczyliśmy zostało niewiele więc bardziej kuszące dla takich maniaków jak my są wyjazdy poza Poznań, w których to czasami idzie ogarnąć 8-9 pokoi jednego dnia (wiem to nie jest normalne ;p ) no ale czasami też się zdarza wolny wieczór w tygodniu i wtedy dezERterzy szukają czegoś "u siebie". No i tym razem padło na długo przez nas oczekiwany i w sumie długo już po otwarciu nie odwiedzany nowy scenariusz od Continuum.
W Murder House bawiliśmy się genialnie, w końcu horrory to dla 3/4 naszej ekipy chyba ulubiona kategoria pokoi. Szum został oznaczony jako thriller i nasze oczekiwania były dość wygórowane i moim zdaniem poznańska firma im sprostała. Dużym plusem tego ER jest fabuła, która po prostu wciąga. Od samego wprowadzenia do zakończenia czuć zaciekawienie i pewnego rodzaju niepokój, który narasta wraz z odkrywaniem kolejnych etapów gry. Na plus także super wykorzystanie przestrzeni, ciekawe zagadki i dość mroczny choć wcale nie straszny klimat.
Dla mnie osobiście Murder House był lepszy od Szumu choć to pewnie kwestia gustu, bowiem tak naprawdę nie mam nic do zarzucenia "młodszemu" scenariuszowi.
No i nie mogę się już doczekać odwiedzin w Osobowości, którą to tak wiele osób już mi polecało, że to zdecydowanie najlepszy pokój od Continuum no i oczywiście spotkania twarzą w twarz z Nieznajomymi bo to w końcu horror czyli to co lubimy najbardziej :D (3/4 z nas :p )

Zaszumiało... Zaszumiało...

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Wikingowie · Amulety Mocy
Wikingowie · Amulety Mocy

W świecie Thora

8/8/20 | visit date: 6/26/20

Escape Arenę wspominaliśmy bardzo dobrze po odwiedzeniu ich pierwszych dwóch pokoi. Były to naprawdę solidne propozycje, choć moim zdaniem brakowało im tego czegoś, co czasami nawet ciężko nazwać. Pamiętamy też oczywiście firmę, która miała bardzo klimatyczny Escape Room Nawiedziny Strych. A teraz z połączenia ich pracy powstał pokój Wikingowie: Amulety Mocy.
W swojej eskejpowej przygodzie spotkaliśmy się już z naprawdę wieloma różnymi motywami przewodnimi więc miło było zagrać w pokoju, który proponował coś nowego. Jeśli chodzi o Wikingów to ten ER ma 3 zalety:
-Wystrój: dopieszczony w każdym centymetrze pokoju, nie znajdzie się tu żaden element, który nie pasuje do reszty a całość robi po prostu ogromne wrażenie
-Klimat: to coś co czasami ciężko uzyskać bo wpływ na niego ma tak wiele czynników, lecz w Arenie zadbano także o ten element gry
-Zagadki: idealnie dopasowane do fabuły pokoju, zróżnicowane i co najważniejsze logiczne i niezawodne co w przypadku tak mocno naszpikowanego elektroniką pokoju nie jest proste.
W sumie jest jeszcze czwarta zaleta i to chyba największa ze wszystkich czyli sama ekipa Escape Areny. Są to ludzie z wielką pasją i naprawdę gdyby nie to, że mieliśmy kolejny eskejp zaplanowany to moglibyśmy siedzieć u nich do dzisiaj ;)

W świecie Thora W świecie Thora

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Zakopani Żywcem
Zakopani Żywcem

Zakopani

6/17/20 | visit date: 6/9/20

Pierwsza wizyta w Escape Roomie po blisko trzech miesiącach przerwy spowodowanej zamrożeniem całej branży przez sytuację z pandemią wirusa. I pierwszy tego typu pokój przeznaczony tylko i wyłącznie dla dwóch osób. Na otwarcie Zakopanych żywcem czekaliśmy dość długo no i w końcu nastał ten dzień.
Budzimy się w ciasnych skrzyniach, głęboko pod ziemią, tlenu zaczyna powoli brakować a jedyną nadzieją na wydostanie jest współpraca. Jest ona tak ważna, że ani jednej zagadki nie da się rozwiązać w pojedynkę.
Zadań które stawia przed nami ten ER może nie jest jakoś dużo i dla doświadczonych graczy nie powinny one sprawiać żadnego problemu. Jednak każda z nich jest pomysłowa, bazująca na spostrzegawczości, logicznym myśleniu i kojarzaniu tego co jest w stanie przekazać nam gracz w sąsiedniej skrzyni ;)
Jeśli chodzi o wystrój no to cóż. Nic dodać nic ująć. Deski, deski, deski... jak to w skrzyniach ;) Nie obeszło się jednak bez pozytywnego zaskoczenia no ale to już trzeba sprawdzić samemu.
Dla mnie zdecydowanie najlepszy spośród wszystkich pokoi Find a way, które do tej pory odwiedziłem. Już czekam na otwarcie kolejnych i mam nadzieję, że równie pozytywnie mnie zaskoczą.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Pachnidło
Pachnidło

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5

6/13/20 | visit date: 3/13/20

Po wizycie w czterech pokojach na Asesora przyszła pora na lidera w rankingu LockMe jeśli chodzi o całe Trójmiasto czyli Pachnidło. I powiem szczerze, właśnie dla takich eskejpów warto jest jechać przez pół Polski.
Pachnidło jest w każdym możliwym względzie bardziej nowoczesnym ER w porównaniu z pozostałymi od tej firmy. Można by dużo pisać o klimacie, zagadkach czy też wystroju ale to trzeba po prostu przeżyć i spróbować na własnej skórze zmierzyć się nie tylko z zadaniami postawionymi przez ten pokój ale przede wszystkim z poszukiwaniem zapachu idealnego i całej historii z tym związanej.
Pora na wytłumaczenie tytułów wszystkich opinii do pokoi Escape Time - "Weekend w którym zatrzymały się eskejpy". Właśnie wtedy zaplanowane mieliśmy 17 pokoi w Gdańsku i Sopocie a niestety sytuacja związana z pandemią zmusiła nas (poprzez zamknięcie firm) do wcześniejszego powrotu do domu. Ale mamy nadzieję, że nasza ekipa prędko powróci na północ Polski, żeby odwiedzić także inne pokoje niż te od ekipy Escape Time. A wspomnianej wcześniej firmie dziękujemy za super zabawę i oczywiście czekamy na otwarcie kolejnego pokoju :)

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Sala Przesłuchań
Sala Przesłuchań

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 4

6/13/20 | visit date: 3/13/20

Jak mam być szczery to co do tego pokoju od Escape Time miałem największe oczekiwania. Głównie poprzez zachwalanie jednej z ekip eskejpowych a także oznaczenie tego pokoju jako dla grup eksperckich.
Jednak jak wiadomo każdy człowiek jest inny i ilu ludzi/graczy tyle też opinii. Dla naszej grupy Sala przesłuchań była lekkim rozczarowaniem ale to zapewne przez wspomniane wcześniej oczekiwania. Choć chcemy docenić pomysłowość wielu zagadek, które pozytywnie nas zaskoczyły. Jednak poziom trudności opisany przez firmę w moim odczuciu nie jest ekspercki, to Krwawy wódz dla nas miał bardziej skomplikowane zagadki (oczywiście nie wszystkie).
Wniosek po wizycie w Sali przesłuchań nasuwa się jeden. Nie nastawiajmy się opiniami, komentarzami czy też poleceniami innych graczy do danego eskejpu bowiem może to tylko zepsuć ogólne wrażenie.

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 4 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 4

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Krwawy wódz
Krwawy wódz

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 3

6/13/20 | visit date: 3/13/20

Krwawy wódz jest na LockMe najsłabszym pokojem gdańskiej firmy Escape Time pod względem miejsca w rankingu z czym ja absolutnie się NIE zgadzam. W tym ER tyle rzeczy mnie zachwyciło, że będę pamiętać tą wizytę na długo.
Zostaliśmy schwytani przez mordercę, który po ucieczce z więzienia chce kontynuować swoją niezwykle makabryczną serię zabójstw. I chociaż bycie oskalpowanym to na pewno byłoby nowe doświadczenie dla każdego z naszej ekipy nie mieliśmy zamiaru przekonywać się jak to jest. Wniosek więc był tylko jeden, wydostać się jak najszybciej.
Tak jak w poprzednich pokojach zagadki nie sprawiały większego problemu tak w przypadku Krwawego Wodza są one dużo bardziej wymagające, oczywiście nie wszystkie.
Jak wspomniałem wcześniej, wiele rzeczy mnie zachwyciło w tym eskejpie i właśnie poziom zagadek jest jedną z nich. Poza tym nieoczekiwany zwrot akcji i genialnie wykorzystana przestrzeń gry a także klimat, który moim zdaniem jest najlepszy spośród wszystkich pokoi przy ulicy Asesora. Poziom trudności tego pokoju jest w odczuciu naszej grupy najwyższy spośród wszystkich od ekipy Escape Time, choć nam poszło akurat bardzo dobrze i gdyby nie małe niedopatrzenie przy szykowaniu pokoju udałoby się przejść go bez podpowiedzi.

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 3 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 3

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Chata guślarki
Chata guślarki

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 2

6/13/20 | visit date: 3/13/20

Po uratowaniu spektaklu cyrkowego przyszła pora na to by pomóc chłopom ze wsi w walce z zarazą. Niezbędna do tego okazała się wiedza starej Guślarki i jej tajemnicze specyfiki dzięki którym możliwe było przyrządenie antidotum.
Pierwsze co rzuca się w oczy porównując ten pokój z Cyrkiem to metraż i dużo mniej rozbudowana scenografia. Jeśli chodzi o zagadki to są ciekawe, pasujące do klimatu i fabuły oraz co najważniejsze logiczne. Stopień trudności pokoju oznaczony przez właścicieli jest jako dla początkujących i my się z tym zgadzamy, jednak nawet przy dużym doświadczeniu potrafimy się złapać na czymś naprawdę banalnym ;)
Chata guślarki jest ciekawym eskejpem choć na tle tych nowocześniejszych wypada już trochę słabiej, mimo to w moim odczuciu jest zdecydowanie wart odwiedzenia. A tak na marginesie to można by z Guślarką pogadać i może ogarnie coś na tego koronawirusa :p

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 2 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 2

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Ale Cyrk!
Ale Cyrk!

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 1

6/13/20 | visit date: 3/13/20

Od zawsze wiadomo, że w cyrku nieśmieszny klaun jest najgorszym co może się przytrafić widzowi. Dlatego jak dowiedzieliśmy się, że spektakl ekipy Escape Time jest zagrożony przez brak całej obsady artystów od razu ruszyliśmy na pomoc. Jednak nie przypuszczaliśmy na czym będzie ona polegała ;)
"Ale Cyrk" jest jednym z tych pokoi, który poza rozwiązywaniem zagadek po prostu cieszy i rozśmiesza. Przy tym ma świetnie zagospodarowaną przestrzeń przeznaczoną na grę, ciekawy i spójny wystrój no i logiczne wpasowane w klimat zagadki. Ich ilość jest nawet spora stąd też czas upływa nieubłaganie.
Pierwszy z pokoi Escape Time pokazał, że Gdańska firma wie jak robić eskejpy więc po kolejnych pokojach oczekiwaliśmy równie wysokiego poziomu.

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 1 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 1

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 28

Show next