Cyrk Kamiennych Braci

Cyrk Kamiennych Braci

Cyrk Kamiennych Braci jest profesjonalną drużyną uciekinierów. Ponadto jesteśmy nieustraszonymi fanami domów strachu i poszukiwaczami mocnych wrażeń. Zapras... [więcej]

320 Visited

53 Planned

Guide

435 Points

300
435 pts
999

All reviews

Escape room Pokój babci
Pokój babci

Cyrk Kamiennych Braci z wizytą u babci

5/11/20 | visit date: 2/16/20

Jak co niedzielę wybraliśmy się z wizytą do babci. Standardowo w planach był obiadek, deser oraz miła pogawędka. Tym razem jednak ku naszemu zdziwieniu babci nie było w domu. Zostawiła nam informację, że wróci za około godzinę. Przypomnieliśmy sobie wtedy o pewnym sekrecie. Do jednego z pomieszczeń w mieszkaniu seniorka nikomu nie pozwalała wejść. Prowadzeni przez ciekawość postanowiliśmy zbadać co też takiego niezwykłego może skrywać pokój babcyny.

"Pokój babci" jest ewidentnie pokojem pierwszej generacji. Wystrój jest dość zwyczajny, gdyż mamy tu do czynienia z normalnym, nieco starym mieszkaniem. Na plus na pewno można zaliczyć parę ukrytych niespodzianek oraz akcenty humorystyczne, które pojawiają się podczas rozgrywki.

Zagadki to przede wszystkim tradycyjne rozwiązania analogowe z naciskiem na kłódki. Zadań jest tutaj dość sporo i zostały one dobrze dopasowane do tematyki oraz są dosyć zróżnicowane. Poziom trudności jest w sam raz dla dwóch doświadczonych osób.

Tradycyjnie obsługa z Secret Room spisała się bardzo dobrze. Nie mamy powodów do narzekań.

Podsumowując: "Pokój Babcyny", to ER pierwszej generacji. Kilka lat temu z pewnością robił dobre wrażenie. Dziś raczej nikogo nie zachwyci, co nie zmienia faktu, że jest grywalny i ma swoje atuty.

Overall rating: 6/10

Customer service: 9/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

Escape room King Arthur`s Dungeons
King Arthur`s Dungeons

Cyrk Kamiennych Braci i podłe oskarżenie

5/11/20 | visit date: 2/16/20

Już w starych bajkach, jak choćby ta o wieśniaku, wężu i lisie, zdarzało się nam słyszeć, że za dobre uczynki odpłaca się złymi. Nie braliśmy na poważnie tego przekazu, aż do chwili, gdy i nam się przydarzyła przykra niespodzianka. W Camelot gościliśmy już nie pierwszy raz, w przeszłości kilkukrotnie ratując królestwo. Jednak zło i zepsucie tym razem sięgnęło po jednego z najszlachetniejszych - Lancelota, który knując obrzydliwą intrygę, oskarżył nas o zdradę, popierając swe słowa fałszywymi dowodami. I tak przyszło nam walczyć o swoje dobre imię. Najpierw jednak musieliśmy wydostać się z lochów Króla Artura.

O wystroju pokoju można pisać tylko i wyłącznie pozytywnie. Exit19 przyzwyczaili nas już, że ich dekoracje i rekwizyty są na najwyższym poziomie i w lochach to tylko potwierdzają. Warto także wspomnieć o grze świateł i efektach specjalnych, które robią duże wrażenie i potęgują klimat przygody. Ciekawe jest także tło fabularne rozgrywki, choć mogłoby być nieco bardziej rozbudowane.

Zagadki nie ustępują swym poziomem klimatowi, w którym zresztą bardzo dobrze są osadzone. Głównie spotkamy tu rozwiązania elektroniczne. Choć możnaby pomyśleć, że w takiej tematyce przydałoby się bardziej skupić na tradycyjnych rozwiązaniach to jednak w tym przypadku elektronika (doskonale zamaskowana - nie widać najmniejszego elementu technicznego) nadaje rozgrywce nieco magicznego klimatu, co tutaj jak najbardziej pasuje. Poziom trudności scenariusza jest całkiem przystępny.

Obsługa wykazała się profesjonalizmem i pozytywnym podejściem do graczy.

"Lochy Króla Artura" to naszym zdaniem jeden z najlepszych scenariuszy we Wrocławiu oraz krajowa czołówka. Każdy element tego pokoju to świetna robota, a każda minuta spędzona w środku jest tego warta. Polecamy wszystkim - pozycja obowiązkowa.

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Time Machine-The Secret of Leonardo
Time Machine-The Secret of Leonardo

Cyrk Kamiennych Braci i podróż do czasów renesansu

5/11/20 | visit date: 2/16/20

Cyrk Kamiennych Braci postanowił zbadać tajemnicę Da Vinci. Podobnoż znany wynalazca stworzył wehikuł czasu. Udało się nam odtworzyć ten projekt. Niestety posiadał on jeden problem - gwarantował podróż tylko w jedną stronę. Byliśmy przekonani, że Da Vinci zna sposób, aby wehikuł był w stanie powrócić do czasu, z którego przybył. Udaliśmy się więc do renesansowej pracowni, aby poznać tajemnicę Leonarda.

Wystrój podobnie jak jego starsza wersja od firmy Escapers robi bardzo dobre wrażenie. Tutaj ER ma nieco większe gabaryty i posiada trochę dodatkowych elementów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim bardziej efektowny początek. Oświetlenie tworzy świetny klimat, a rekwizyty są bardzo autentyczne.

Zagadek jest sporo, Exit19 dodało parę dodatkowych zadań w stosunku do starszej wersji, stąd też wydłużony czas zabawy do 90 minut. Dużym atutem jest tutaj nieliniowych charakter rozgrywki. W pokoju zastosowano przede wszystkim analogowe rozwiązania, oparto je jednak na bardzo ciekawych mechanizmach.

Obsługa swoje zadania wykonała bardzo dobrze. Nie mamy zastrzeżeń do jej pracy.

Podsumowując, już po raz drugi bawiliśmy się w scenariuszu "Tajemnica Leonarda" bardzo dobrze. Pokój nic nie stracił ze swojej grywalności, a w pewnych aspektach został nawet ulepszony. Polecamy wszystkim fanom ER.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Przeklęta wróżba
Przeklęta wróżba

Cyrk Kamiennych Braci i straszne przepowiednie

5/11/20 | visit date: 2/15/20

Cyrk Kamiennych Braci chcąc poznać swoją przyszłość związaną z pokojami ucieczek, udał się do wróżki - czy uda nam się zaliczyć 666 pokoi? Zastanawialiśmy się. Miejsce do którego trafiliśmy odbiegało nieco od naszych oczekiwań. Wkrótce okazało się, że może to być nasz ostatni pokój.

ER został przygotowany w bez wielkich fajerwerków wizualnych, ale podobnie jak inne pokoje firmy Time of Mysteries - estetycznie i z pomysłem. Przestrzeń została dobrze zaprojektowana, a interakcja z mistrzem gry potęgowała klimat.

Tworząc zagadki w pokoju bardzo dobrze wykorzystano motyw przewodni. Właściwie wszystkie umieszczone tutaj zadania zahaczają o tematykę okultystyczno-wróżbiarską. Przygotowano tutaj dla graczy pokaźny zestaw umiarkowanie trudnych zagadek, a przy rozwiązaniach zastosowano tak mechanizmy analogowe jak i elektroniczne. Plusem jest fakt, że pokój nie jest bardzo liniowy, dzięki czemu rozgrywka zyskuje na dynamice.

Obsługa spisała się znakomicie. Na dużą pochwałę zasługuje interakcja mistrza z graczami jak i niestandardowy i świetnie dopasowany do klimatu system podpowiedzi. Poza tym właściciele, to bardzo sympatyczni i rozmowni ludzie.

Podsumowując, "Przeklęta Wróżba", to bardzo dobry ER, w dość niespotykanej tematyce. Wszystkie elementy składowe zostały wykonane na wysokim poziomie, dzięki czemu rozgrywka jest bardzo przyjemna.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Kraina Wiecznej Nocy
Kraina Wiecznej Nocy

Cyrk Kamiennych Braci i walka o słońce

5/11/20 | visit date: 2/15/20

Świat nosił wielu złoczyńców i nikczemników, którzy swoimi czynami szkodzili ludzkości, wykorzystując ją, ograniczając jej wolność, niszcząc. Pierwszy raz jednak mieliśmy do czynienia z kimś, kto skradł słońce, odbierając ludziom światło dnia. Na świecie zapanowała wieczna ciemność. Pojawiło się jednak nadzieja na odwrócenie złego czaru i przywrócenie światła do krainy wiecznej nocy.

Wystrój pokoju jest baśniowy i w takim klimacie toczy się rozgrywka. Nie jest to absolutnie horror, co w jakimś stopniu mogłaby sugerować nazwa. Dekoracje i efekty specjalne, choć nie są z najwyższej z półek, to jednak są naprawdę estetyczne i dobrze wykonane.

Zagadki zostały dobrze osadzone w tematyce pokoju, a ich rozwiązywanie sprawia sporo frajdy. Głównie bazują one na elektronice. Poziom trudności jest bardzo przystępny.

Do obsługi nie mamy żadnych uwag - było jak najbardziej pozytywnie.

"Kraina Wiecznej Nocy" to bardzo przyjemny scenariusz, który świetnie sprawdzi się jako opcja dla początkujących grup. Doświadczeni jednak nie powinni się nudzić, i pokój powinien dostarczyć satysfakcji nawet jeśli jego ukończenie zajmie połowę wyznaczonego czasu.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Escape room Przeklęty Pierścień
Przeklęty Pierścień

Cyrk Kamiennych Braci i wielkie zło

5/11/20 | visit date: 2/15/20

Znane nam jest wiele legend. O smokach, dzielnych rycerzach, magicznych przedmiotach. Życie skierowało nas tym razem do krainy, w której zło zalęgło się dawno temu, a miało to związek z pewnym niewielkim przedmiotem, wypełnionym potężną mocą. Niegdyś służyła ona dobru, teraz jednak jej użytkownikiem było wcielone zło. By pokonać siły ciemności musieliśmy zniszczyć przeklęty pierścień.

Wystrój pokoju, choć nie może się równać z polską czołówką, to jednak jest wykonany bardzo solidnie i estetycznie, pozostawiając dobre wrażenie. Cieszy różnorodność dekoracji, którą przyjdzie zaobserwować uczestnikom gry. Da się tu wyczuć baśniowy klimat.

Zagadki głównie opierają się na elektronice. Rozwiązuje się je przyjemnie, a niektóre są całkiem oryginalne i naprawdę bardzo dobrze wpasowane w klimat pokoju. Ich poziom trudności jest raczej dość niski, przez co sama rozgrywka powinna przejść raczej dość płynnie.

Obsługa pokazała się z jak najbardziej dobrej strony, nie mamy żadnych zastrzeżeń.

"Przeklęty Pierścień" to bardzo przyjemny scenariusz, który dobrze prezentuje się w każdym swoim aspekcie. Niewygórowany poziom trudności sprawia, że pokój ten będzie doskonałym wyborem dla początkujących.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Escape room Syreni Śpiew
Syreni Śpiew

Cyrk Kamiennych Braci i podwodna zagadka

5/8/20 | visit date: 2/15/20

Trusted review

To dopiero pech. Nigdy nie interesowaliśmy się za bardzo życiem Harry'ego Pottera, raczej unikaliśmy jego towarzystwa. Kilkukrotnie jednak zdecydowaliśmy się pomóc w potrzebie Szkole Magii i Czarodziejstwa. I ta luźna znajomość nie wyszła nam zbytnio na dobre, ponieważ, któregoś dnia, zamiast uczącego się magii okularnika, porwano nas i uwięziono na dnie jeziora, a tuż potem usłyszeliśmy syreni śpiew.

Pokój został urządzony bardzo przyjemnie, dekoracje robią bardzo dobre wrażenie. Rozgrywkę umila grająca w tle muzyka. Całość tworzy przyjemny przygodowy klimat.

Zagadki z jakimi musimy się zmierzyć w trakcie rozgrywki, korzystają głównie z rozwiązań elektronicznych, ale napotkamy także tradycyjne rozwiązania. Niektóre z zadań są całkiem oryginalne. Znalazło się także miejsce dla pewnych efektów specjalnych. Jedna z zagadek jednak, choć całkiem ciekawa, przysporzyła nam nieco frustracji, bo o ile odgadliśmy mechanizm jej działania, to jednak sprawiała wrażenie jakby wymagała aż nazbyt dużej dokładności. Jest jednak szansa, że po prostu coś robiliśmy źle.

Obsługa pokazała się z jak najbardziej dobrej strony.

Podsumowując - Syreni Śpiew to bardzo dobry scenariusz, który nawet osobom stroniącym od przygód słynnego młodego czarodzieja (takim jak my) potrafi dostarczyć solidną dawkę rozrywki. Dla fanów wydaje się być pozycją obowiązkową.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room American School Story
American School Story

Cyrk Kamiennych Braci i powrót do szkoły

5/8/20 | visit date: 2/15/20

Trusted review

Cyrk Kamiennych Braci znów trafił do szkoły, choć myśleliśmy, że ten etap naszego życia mamy już dawno za sobą - po raz kolejny przyszło nam zasiąść w szkolnej ławie.W dodatku nasz nowy nauczyciel w żadnym stopniu nie przypominał znanych nam dotychczas belfrów. Jedno było pewne działo się coś dziwnego i mieliśmy nieodparte wrażenie, że ma to związek ze zbliżającym się tajemniczym balem nauczyciela.

Pokój z całą pewnością można zaliczyć do tych niestandardowych. Zagospodarowanie przestrzeni, interakcja z obsługą oraz nieprzewidywalność, to niewątpliwie największe atuty tego ER. Dodajmy do tego dopracowany wystrój oraz znakomicie dobrane oświetlenie i ścieżkę dźwiękową, potęgującą klimat, a otrzymamy produkt na naprawdę wysokim poziomie.

Zadań, które przygotowali dla nas twórcy jest bez liku. Zastosowano tutaj przeróżne rozwiązania, tak elektroniczne, jak analogowe oraz manualne. Pokój nie należy do bardzo liniowych, co sprawia, że w czteroosobowym składzie nikt się nie nudził.

Obsługa spisała się tutaj na medal. Interakcja z nią była niewątpliwym atutem w tym pokoju.

Podsumowując, "American School Story", to niezwykle oryginalny scenariusz w nietypowej tematyce z niestandardowo prowadzoną rozgrywką. Polecamy wszystkim fanom ER, zwłaszcza tym, którzy myślą, że ta branża niczym już ich nie może zaskoczyć.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Chata Wiedźmy
Chata Wiedźmy

Cyrk Kamiennych Braci i chatka w środku lasu

5/6/20 | visit date: 2/15/20

Po pokonaniu wielu trudności, w postaci ratowania świata, ujmowania groźnych przestępców czy uciekania z pułapek morderców, udaliśmy się na spacer po leśnej głuszy, by na łonie natury odpocząć i się zrelaksować. Jednak w trakcie przemierzania leśnych traktów spostrzegliśmy niewielkie światełko migoczące daleko w zaroślach. Zeszliśmy ze ścieżki, by zobaczyć co takiego skrywa serce lasu. Gdy dotarliśmy na miejsce ujrzeliśmy wielką chatę zrobioną z piernika. To mocno przypominało zdarzenia z bajki o znanej czarownicy. Nasza historia była jednak prawdziwa, a w chacie tej mieszkał nie kto inny a Jaga Baba.

Wystrój pokoju jest estetyczny w baśniowym klimacie, choć jest to raczej dość mroczna baśń. Niektóre elementy nosiły pewne znamiona zuzycia, ale generalnie dekoracje są całkiem ładne. Podczas rozgrywki nieco brakowało jakiegoś tła dźwiękowego czy muzycznego, które umiliłoby grę.

Zagadki zostały nieźle przemyślane i generalnie trzymają się klimatu. Mamy tu rozwiązania tradycyjne i elektroniczne. Pokój nie jest szczególnie trudny, bardziej doświadczone ekipy powinny sobie poradzić bez większych problemów.

Obsługa swoje zadania wykonała należycie, nie mamy zastrzeżeń.

"Jaga Baba - historia prawdziwa" to solidny scenariusz, z ciekawymi zagadkami i przyjemnym klimatem, który powinien być dobrym wyborem dla tych, którzy nie lubią horrorów, ale chcieliby spróbować nieco mroczniejszego klimatu. Ten pokój może być dobrym pierwszym krokiem na oswajanie się z taką tematyką.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Volcano in Madagascar
Volcano in Madagascar

Cyrk Kamiennych Braci i zbliżająca się erupcja

5/6/20 | visit date: 2/15/20

W Polsce zima - nie lubiana przez nas pora roku. Postanowiliśmy więc wybrać się w podróż do "ciepłych krajów". Czemu nie na Madagaskar? - padła propozycja. Wsiedliśmy w samolot i przylecieliśmy do krainy lemurów. Potem zaczęły się nasze kłopoty, a ich przyczyną był czynny wulkan.

Scenariusz jest bardzo humorystyczny, dzięki czemu od samego początku panuje luźna atmosfera. Wystrój robi bardzo dobre wrażenie. Część eksponatów jest naprawdę ciekawie zaprojektowana. Niedużą przestrzeń wykorzystano tu znakomicie. Całości dobrego wrażenia dopełnia odpowiednio dobrane oświetlenie oraz efekty specjalne.

Zagadki dobrze osadzono w tematyce pokoju. Mamy tu do czynienia z bardzo zróżnicowanymi zadaniami - od tych polegających na spostrzegawczości, przez wyzwania manualne, na logicznych skończywszy. Solucje prezentują miks elektroniki z tradycyjnymi analogami. Poziom trudności oceniamy jako średni.

Obsługa spisała się dobrze. Zastrzeżeń do pracy - brak.

Podsumowując, "Wulkan na Madagaskarze", to bardzo fajny scenariusz z ciekawym klimatem, dobrym humorem i zróżnicowanymi zagadkami. Polecamy wszystkim lubiącym dobrą zabawę.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 31

Show next