Włóczykij

Włóczykij

Kilka słów o mnie? Wystarczą cztery: "Urodziła się, żeby uciekać". Mogę uciekać i uciekać w nieskończoność :)

224 Visited

32 Planned

Guide

308 Points

300
308 pts
999

All reviews

Escape room Freakshow
Freakshow

Nawet klaun potrzebuje kogoś, kto go czasem rozweseli

8/1/20 | visit date: 6/27/20

Tajemnicza przesyłka. Ale od kogo? Co jest w środku? Bilety. Do cyrku?! Jedziemy! Ale niespodzianka! Bo kto nie lubi żartów klauna z czerwonym nosem i kolorowej, wesołej zabawy pełnej dziecięcych marzeń? Podekscytowani wchodzimy do środka, a światła reflektorów... padają na nas! Tego się nie spodziewaliśmy, ale... stajemy się główną atrakcją spektakularnego występu!

Room niesamowicie klimatyczny, utrzymany w cyrkowej, choć nieco mrocznej atmosferze. Nie spotkamy tu żadnego elementu scenografii, który mógłby w jakikolwiek sposób odbiegać od tematyki. Wszystko przemyślane i dopracowane. Ścieżka dźwiękowa, światła- no po prostu bajka! A raczej cyrk... ;)

Pokój opowiada historię. Wraz z odkrywaniem kolejnych zagadek rozwija się także fabuła. Zagadki- czasem łatwiejsze, czasem trudniejsze- sprawiają mnóstwo frajdy. Rozwiązania są niecodzienne, potrafią zaskoczyć, rozbawić, a niekiedy przestraszyć. Ten room jest żywy i pełen emocji!

Obsługa jak najbardziej na plus- uśmiechnięta i profesjonalna, choć zabrakło mi trochę większego entuzjazmu i zaangażowania (może to kwestia dnia, może osobowości prowadzącego)- w każdym bądź razie nie można nic zarzucić.

Podsumowując: Freakshow był fenomenalnym zakończeniem naszej wizyty w Break The Brain, taką wisienką ("truskawką" :D) na torcie! Szczerze polecam!

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Obłęd
Obłęd

Halo, czy ktoś mnie słyszy?!

8/1/20 | visit date: 6/27/20

Było słoneczne, sobotnie popołudnie. Z grupką znajomych odwiedziliśmy od rana kilka ER, a potem postanowiliśmy wrócić na kwatery, trochę się ogarnąć i wybrać na jakąś imprezkę na mieście. Jednak przechodząc obok starego budynku usłyszeliśmy dziwne krzyki. Później nastąpiła cisza... I znów te przeraźliwe wrzaski. Ewidentnie ktoś potrzebował pomocy. Bez zastanowienia ruszyliśmy w stronę drzwi.

Ale...ale... Gdzie jest reszta?
No i znów wpakowaliśmy się w niemałe tarapaty... Nie wszystko jest takie jakim wydaje się być. Czy wyjdziemy z tego cało? To zależy. Od sytuacji. Od okoliczności. Od wytrzymałości psychicznej. Tak naprawdę nigdy nie można być niczego pewnym...

Duża, na pozór pusta, a w rzeczywistości świetnie zagospodarowana przestrzeń jest ogromną zaletą roomu. Wystrój surowy, zimny, minimalistyczny w połączeniu z dźwiękami, światłami i innymi efektami specjalnymi tworzy niebanalny klimat. Czuć niepokój, a momentami dreszczyk grozy. Pokój działa na niektóre zmysły po prostu obłędnie! ;)

Room spójny i logiczny, wręcz płynie się przez grę. Bardzo podobało mi się to, że wymagał dużo współpracy, szczególnie na pierwszym etapie zabawy. Zagadki pomysłowe i nieszablonowe.

Bardzo dobry kontakt z obsługą.

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Gniew Olimpu
Gniew Olimpu

Kielich życia jest nasz!

7/30/20 | visit date: 6/27/20

Na początku muszę przyznać, że tematyka mitologiczna jest oryginalna i rzadko spotykana, ale zbytnio do mnie nie przemawia, dlatego mam nadzieję, że opinia nie będzie przez to surowsza.

Klimat Olimpu jest dobrze oddany. Większość dekoracji i elementów wystroju utrzymana w tematyce związanej ze starożytnymi bogami. Czegoś mi jednak zdecydowanie zabrakło, by móc mocniej odczuć tę atmosferę. Również fabuła mogłaby być bardziej rozbudowana i przewijać się częściej w czasie gry.

Pokój jest przyjemny i grywalny. Twórcy ukryli tu wiele logicznych zagadek, kłódek, elektroniki oraz trochę zadań manualnych. Łamigłówki są (w większości, ale nie wszystkie) proste, jednak niebanalne i wciągające.

Na obsługę nie możemy narzekać. Dobrze spełniała swoją rolę zaczynając od przywitania, poprzez przypomnienie zasad i wprowadzenie, a kończąc na rozmowie po grze.

A czy Tobie uda się odnaleźć artefakt i ocalić ludzkość? ;)

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Escape room W odległej galaktyce
W odległej galaktyce

Galaktyczna ucieczka

7/30/20 | visit date: 6/27/20

Odwiedzając Break The Brain postanowiliśmy od razu rzucić się na głęboką wodę wybierając jako pierwsze pokój "W odległej galaktyce".

Widać, że room jest już trochę na rynku, jednak Właściciele dbają, by wszystko działało w nim jak należy. Wystrój przygotowany z dbałością o detale (myślę, że kilka lat temu zrobiłby na mnie ogromne wrażenie). Fani Gwiezdnych Wojen zapewne świetnie odnajdą się w tym miejscu oraz docenią pewne smaczki. Światła i dźwięki dodatkowo potęgują doznania :D

Zagadki są nieszablonowe, spójne i logiczne, ale czasem trzeba się trochę nakombinować, by naprawić statek i uciec z sideł Boba. Poziom określam na średnio- trudny, w zależności od ilości graczy, bo pracy jest naprawdę sporo. Ale pokój jest nieliniowy, więc warto się podzielić i robić kilka rzeczy równolegle.

Niestety straciliśmy kilkanaście minut przy jednym zadaniu, pod koniec trochę się już irytując, że nie potrafimy sobie poradzić z prostą matematyką albo zagadka jest nielogiczna, a okazało się, że po prostu istotny element danej zagadki był odklejony (za to jedna gwiazdka mniej w ocenie ogólnej, bo frustracja zaburzyła nam dalszy odbiór pokoju). Ale poza tym drobnym mankamentem zagadki są naprawdę mocną stroną galaktyki.

Obsługa przyjazna, uśmiechnięta i pomocna.

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Dwa Oblicza Klauna
Dwa Oblicza Klauna

O curwa, ale kyrk! ;)

7/27/20 | visit date: 6/26/20

Muszę Wam się czymś pochwalić! W końcu, po wielu, wielu latach wybraliśmy się do cyrku! To miał być piękny dzień, spełnienie naszych dziecięcych marzeń. Przywitał nas przyjazny pracownik owego miejsca i z uśmiechem zaprosił do środka, gdzie rozpoczęła się nasza przygoda.

Jest kolorowo, radośnie, w uszach gra wesoła melodia, przegryzamy popcorn, ale mimo tej sielankowej atmosfery... czujemy lekki niepokój. No niby klaun wspominał, że ma brata, ale czy na pewno chcemy go poznać? A może to nie brat tylko nasz sympatyczny człowiek z czerwonym nosem ma schizofrenię, rozdwojenie jaźni czy inne problemy psychiczne...? No cóż, trudno odpowiedzieć na to pytanie. Chcąc, nie chcąc- zaraz poznamy dwa oblicza Klauna.

Pokój o oryginalnej tematyce, z dużym (choć jednak, moim zdaniem, nie do końca wykorzystanym) potencjałem.
Zagadki fajne, zróżnicowane- zadania analogowe przeplatają się z manualnymi oraz kłódkami i szczyptą elektroniki. Przyda się sokole oko, a także podzielność uwagi ;). Niektóre elementy wystroju noszą ślady użytkowania, ale nie przeszkadza to w zabawie. Klimat jest cyrkowo- mroczny. Półmrok podkręca atmosferę, a "efekty specjalne" potrafią nieźle zaskoczyć.

Chłopak z obsługi ponownie świetnie się spisał. Dało się odczuć jego zaangażowanie w naszą grę i radość z wykonywanej pracy.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Escape room Misja wojskowa
Misja wojskowa

Gdzie jest dowódca?!

7/22/20 | visit date: 6/26/20

To były naprawdę ciężkie czasy. Ciągłe najazdy, strzelania, bombardowania. Każdy tęsknił za pokojem, ale aby przeżyć, trzeba było jednak walczyć. Takie po prostu są realia wojny...
W pewien piątek, gdy wróciliśmy do swojej bazy (zmęczeni, ale szczęśliwi, że w naszym oddziale nie było wielu strat w ludziach), okazało się, że tym razem wróg był przebieglejszy... Przedarł się czołgiem przez mury naszej jednostki i podłożył bombę! Czas biegł nieubłaganie, a my robiliśmy wszystko, by ten dzień nie był ostatnim dniem naszego życia...

Klimat pokoju jest militarny. Bronie, mapy, wszelkie umundurowania, oporządzenie wojskowe i te sprawy. Dobrze dobrana muzyka oraz efekty dźwiękowe podtrzymują atmosferę. Jeden element bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Czegoś mi jednak tutaj zabrakło, room wydał się jakiś taki nieco... pusty. Mimo niewielkiej ilości rekwizytów, nie nudziliśmy się. Zagadki dość łatwe, wpisane w tematykę, w większości standardowe kłódki i zadania manualne.

Zdecydowanie mocną stroną tej firmy jest obsługa. Pogodny, uśmiechnięty chłopak, profesjonalnie przygotowany do roli Mistrza Gry - przedstawił nam interesująco wprowadzenie i odbył miłą rozmowę na temat pokoju po zakończeniu zabawy.

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Escape room W Krainie Czarów
W Krainie Czarów

Nigdy nie wiadomo, gdzie i z kim się obudzisz... ;)

7/21/20 | visit date: 6/26/20

Po świetnej zabawie w chatce Czarownicy do Krainy Czarów wjechaliśmy z impetem (dosłownie i w przenośni), a potem "łaaaaał" i 5 minut dla każdego na podziwianie scenografii. Budzi ona mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji. Jest naprawdę pięknie i bajkowo, zadbano, by każdy rekwizyt pasował do wystroju. Do tego jeszcze odpowiednio dobrane światła i dźwięki. Możemy poczuć się znów jak dzieci i naprawdę przenieść do czarodziejskiego świata.

Zagadki wkomponowują się w tematykę i nie odbiegają od fabuły. Są zróżnicowane i łatwe (a jak za łatwe, to równie łatwo je sobie również utrudnić i przekombinować :p). Jest mnóstwo elektroniki, ale także zadania manualne i zręcznościowe się znajdą.

Kamil ponownie spisał się na medal. Nie szczędził nam uwagi ani czasu na rozmowę. A że nie chcieliśmy zbyt szybko opuszczać tak klimatycznego miejsca to po zakończeniu zabawy mogliśmy jeszcze raz przejść się po pokoju, pooglądać, podotykać i nacieszyć oczy oraz spędzić dodatkowe kilkanaście minut w Krainie Czarów.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Escape room Klątwa starej wiedźmy
Klątwa starej wiedźmy

Szczęście jest tak bardzo blisko- jeśli tego chcesz :)

7/21/20 | visit date: 6/26/20

Wiedźma tego nie chciała... Przez całe życie nie była szczęśliwa i nie mogła znieść widoku radosnych ludzi. Dlatego rzuciła klątwę na wszystkich, by oni również cierpieli razem z nią. Jako niepoprawni optymiści postanowiliśmy udać się do chatki Czarownicy, by ukraść przepis na eliksir szczęścia (który według legendy jest jedynym sposobem na zdjęcie klątwy) i przywrócić uśmiech na twarzach mieszkańców.

Wystrój jest czarujący, posiada wszystko co w baśniowym świecie znaleźć się powinno. Nie tylko efekty wizualne, ale również dźwiękowe fajnie wpisują się w klimat. Jedyny minus to fakt, że pokój nie jest wygłuszony i czasem słychać to, co dzieje się na zewnątrz (ale to już jest zależne od warunków lokalowych).

Na szczęście (albo niestety) nie potrzebowaliśmy żadnej podpowiedzi, ale po wyjściu z pokoju rozmawiając z MG mogliśmy się przekonać o niebanalnym systemie podpowiedzi. Dla dzieci (ale nie tylko!) będzie to na pewno nie lada gratka. Będąc przy obsłudze nie można nie wspomnieć, że Kamil to bardzo pozytywny, otwarty chłopak, wkręcony w to, czym się zajmuje. Super spędziliśmy czas nie tylko w czasie gry, ale również na pogaduchach z nim.

Żałuję, że Bydgoszcz to dla mnie drugi koniec Polski, bo do takiego pokoju chętnie wybrałabym się jeszcze raz z córkami, by mogły spróbować swoich sił i zmierzyć się z Wiedźmą. Polecam szczególnie rodzinom z dziećmi, ale bardziej doświadczeni też będą się tutaj dobrze bawić i śmiało mogą iść na rekord ;)

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Very easy

Escape room Plan na włam
Plan na włam

Plan niemal idealny

7/21/20 | visit date: 6/26/20

To nie był mój pierwszy wypad do kasyna. Tym razem udałam się tam jednak nie w roli gracza, ale jako zleceniobiorca szefa mafii. Naszym zadaniem było włamanie się do kasyna, zwinięcie głównej nagrody turnieju i jak najszybsze zniknięcie, zanim ktokolwiek się zorientuje co się stało. Miało być łatwo, szybko i przyjemnie, ale coś chyba poszło nie tak. I powiem Wam, że wygranie tych pieniędzy byłoby dla zawodowego pokerzysty prostsze niż kradzież, no ale cóż, skoro powiedziało się A to trzeba teraz powiedzieć B. Koniec gadania i planowania- bierzemy się do roboty.

Plus za ciekawe rozpoczęcie zabawy- w końcu to jest plan na włam i świetnie zostało to wykorzystane.
W środku klimat ciekawy, choć kilka rzeczy jest umownych. Kto był w prawdziwym kasynie, ten od razu odczuje pewien niedosyt. Ale jak przystało na miejsce w którym się znajdujemy, nie zabrakło kart, żetonów, alkoholu i pieniędzy.

Zagadki elektroniczne i cyfrowe przeplatają się z zadaniami tradycyjnymi i kłódkami. Trzeba współpracować i być spostrzegawczym, przyda się również trochę zręczności i cierpliwości. Pod względem zagadek pokój jest oryginalny i wciągający, nie jest trudny, ale na pewno nieszablonowy.

Byliśmy we czwórkę i raczej tylu osobom maksymalnie polecam ten room, aby każdy mógł się swobodnie poruszać i nie wchodzić sobie w drogę ;).

Mistrzyni gry to pełna entuzjazmu i pasji dziewczyna, do tego sympatyczna, kontaktowa i profesjonalna.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Cela nr 4
Cela nr 4

Niepowtarzalna okazja- teraz albo nigdy!

7/21/20 | visit date: 6/26/20

Do tej pory wszystkie wybryki, włamania i drobne kradzieże uchodziły nam płazem. Ale nie tym razem. Nadszedł ten dzień, kiedy wpakowali nas za kraty i wszystko wskazywało na to, że trochę tu posiedzimy... Na szczęście nadarzyła się niepowtarzalna okazja, by opuścić to miejsce (co prawda nielegalnie, ale czy to ma jakieś znaczenie?). Może uciekniemy, może nie. Ale w sumie... nie mamy już nic do stracenia. Teraz albo nigdy!

Mimo, że Cela ma na swoim koncie kilka lat i mnóstwo osadzonych próbowało (z lepszym lub gorszym skutkiem) z niej uciec, to pokój jest bardzo solidnym, klasycznym ER.

Wystrój nie robi większego wrażenia, ot, mała więzienna cela, po której nie można się wiele spodziewać. A jednak pozory mylą! Mimo, że scenografia jest dość surowa i uboga, to byłam zaskoczona ilością oraz różnorodnością zagadek ukrytych na tak małej powierzchni- spotkamy tu głównie kłódki, zadania manualne, analogowe, ale i trochę elektroniki. Zagadki są naprawdę mocną stroną WA.

W pokoju bawiliśmy się bardzo dobrze i szczerze możemy polecić, szczególnie początkującym uciekinierom.

Fantastyczna Mistrzyni Gry, z którą mogliśmy wymienić się opiniami i pogadać na różne tematy związane z ER branżą.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Page 1 of 22

Show next