Q

Q

#rekomendacje: _______________________________ - 3Miasto44 / Gdańsk - American School Story / Wrocław - Coś / Poznań - Cyrk dziwadeł / Warszawa [zamknięty]... [więcej]

316 Odwiedzone

0 Planowane

Przewodnik

460 Punkty

300
460 pkt
999

Wszystkie opinie

Escape room Operacja: Metro
Operacja: Metro

#316

18.05.2020 | data wizyty: 07.03.2020

Wiarygodna opinia

Nie ma co się rozpisywać – Wyjście Awaryjne nie ma w swojej ofercie słabych ERów. Po prostu. Jakkolwiek rozłożyć pokój na czynniki pierwsze, w każdym wypada ponadprzeciętnie. Ogromna dbałość o efekty audio – już w Piramidzie były doskonałe, a tu jest chyba jeszcze lepiej, co w połączeniu z sensacyjnym charakterem scenariusza tworzy mieszankę – w przenośni i dosłownie – wybuchową. W wymiarze wizualnym – po raz kolejny filmowa scenografia (Ghost vibe), doinwestowana i dopieszczona w szczególe. Poziom immersji bardzo wysoki. W połączeniu z fantastyczną obsługą Mistrzyni Gry, dostajemy pokój kompletny. Ogromnie polecam!

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Koszmarna Willa - Tylko umarli nie kłamią
Koszmarna Willa - Tylko umarli nie kłamią

#314

18.05.2020 | data wizyty: 07.03.2020

Bibliografia Agathy Christie obejmuje kilkadziesiąt pozycji, ale trzy z nich to takie kroki milowe w jej twórczości: Morderstwo w Orient-Expressie, Zabójstwo Rogera Ackroyda i A potem nie było już nikogo. Do tej ostatniej nawiązuje fabuła pokoju, co dla fanów kryminałów Christie będzie pewnie wystarczającą rekomendacją. Niestety technologia (lub poprzednia grupa) spłatała nam tu figla i na końcowym etapie gry przeskoczyliśmy z trzy zagadki, a sam scenariusz trochę się posypał (dostaliśmy w zamian mały rabat), więc trochę ciężko ocenić sposób przełożenia książki na grunt escapowy (właśnie koniec wydaje się być tym najciekawszym). Całość jest jednak zagadkowo atrakcyjna oraz wciągająca – i stanowi połączenie kłódek, elektroniki oraz mechanizmów. Istnieje możliwość ustawienia rozgrywki (z lekkiego thrillera na przygodówkę) pod młodszych uciekinierów. Obsługa Mistrzyń Gry, jak zwykle, bez zarzutu.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Krew wikingów
Krew wikingów

#313

16.05.2020 | data wizyty: 22.02.2020

Najbardziej zaawansowany technologicznie pokój ER Tczew. Niemal wszystkie zagadki oparte są tu o rozwiązania elektromechaniczne. Ogrom zagadek logicznych, których rozwiązania nie zawsze są oczywiste lub podane wprost. Jedno z takich zadań wymaga szczególnej uwagi i ogromnego skupienia. Oby więcej tak wieloetapowych zagadek w ERach. W dodatku unikatowa tematyka nawiązująca do czasów wikingów, w bardzo atrakcyjny sposób zwizualizowana. Jak zawsze, świetna obsługa Mistrzyni Gry. Polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Gabinet Osobliwości
Gabinet Osobliwości

#312

16.05.2020 | data wizyty: 17.02.2020

Jak we wszystkich pokojach Domu Tajemnic, scenografia to najwyższa z możliwych półek jeśli chodzi o pomysł i realizację. Jest zjawiskowo i osobliwie, jak na tytułowy gabinet przystało. Zagadki nie ustępują poziomem wykonania. Wśród tradycyjnych kłódek, znalazły się także rozwiązania manualne i elektroniczne o różnym stopniu trudności, co czyni grę płynną i wciągającą. Pokój bez słabych punktów, zdecydowanie wart odwiedzin. Jeśli ktoś – z uwagi na tematykę – obawia się, że trafi w sam środek horroru, to niepotrzebnie – jest to pokój z kategorii przygodowych (zgodnie z opisem). Obsługa Mistrza Gry – przez cały nasz pobyt w Domu Tajemnic – na najwyższym poziomie. Bardzo polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Redrum 4
Redrum 4

#311

15.05.2020 | data wizyty: 16.02.2020

Nie wiem jak wyglądały poprzednie części Redrum, chodzą jednak słuchy, że nie były to łatwe pokoje i bynajmniej nie chodzi tu o trudność zagadek ;) W odsłonie czwartej – thrillu nie brak, a świetne dekoracje (jakby to nie brzmiało…) mocno urealniają całą historię. Można się wczuć. Zagadki bardzo dobrze osadzone w fabule, bez słabszych punktów. Bardzo polecam, w szczególności wszystkim fanom nieco mroczniejszych klimatów w ERach!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Królowa Wampirów
Królowa Wampirów

#310

15.05.2020 | data wizyty: 16.02.2020

Nie jest przesadą napisać, że gracze są coraz bardziej rozpieszczani i coraz bardziej przywykli do naprawdę bardzo doinwestowanych i dopracowanych scenografii w nowo powstających pokojach ucieczek. Jednak to, co czeka ich tutaj, to takie małe dzieła sztuki pomiędzy jedną dekoracją a drugą, od których ciężko momentami oderwać wzrok i skupić na zagadkach. Nie mogło być zresztą inaczej, bo za ich wykonaniem stoi artysta malarz-grafik i jednocześnie właściciel miejsca. Chapeau bas za tą pracę. Jakbym miałbym sobie wyobrazić siedzibę Królowej Wampirów, to byłaby ona bardzo podobna do tej właśnie. Dla osób, które nie lubią się bać w ERach – bez obaw. Idealne oświetlenie, podbijające klimat, ale i nie utrudniające rozwiązywania zagadek. Kilka kłódek tego samego typu może sprawić lekką trudność w dopasowaniu kodu do tej właściwej – i jest to jedyna słabsza strona całości. Pokój absolutnie fantastyczny i jedyny w swoim rodzaju!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Eksperyment
Eksperyment

#309

15.05.2020 | data wizyty: 16.02.2020

Pomimo że najstarszy z oferty, pod względem zagadek trzyma fason. Jak na dostępny tu metraż, całość jest wręcz naszpikowana zagadkami. Elektroniczne, kłódkowe, manualne – co kto lubi. Jak i w pozostałych pokojach Zagadkowa – fajne pomysły, fajnie zrealizowane. No, może z jednym małym wyjątkiem [spoiler] – chyba nigdy się do tego nie przekonam ;) Pod względem scenografii skromniej, ale z utrzymaniem stylistyki gabinetu laboratoryjnego. Mistrzyni Gry przesympatyczna!

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Escape room Pomocnicy Św. Mikołaja
Pomocnicy Św. Mikołaja

#308

15.05.2020 | data wizyty: 16.02.2020

Nasz pierwszy pokój w takim klimacie. O ile firmy w różnych częściach kraju decydują się najczęściej na tą tematykę w formie pokoi sezonowych, tutaj magię świąt można poczuć przez cały rok. Święta pod koniec lutego? Czemu nie. Zagadki są lekkie i przyjemne – fajnie wymyślone i wykorzystujące głównie rozwiązania analogowe. Atrybutów świątecznych wokół zatrzęsienie – jest to po prostu taki pokój, jaki spotkać można w większości domów w trakcie wigilijnej wieczerzy, choć skrywający też pewną miłą i jeszcze bardziej klimatyczną niespodziankę. Do polecenia każdemu, ale zwłaszcza tym, którzy uwielbiają ten świąteczny czas w roku i nie mogą się go doczekać.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Escape room Wiedźma II: Lochy
Wiedźma II: Lochy

#307

15.05.2020 | data wizyty: 15.02.2020

Wiedźmy w pierwszej odsłonie nie zdążyliśmy niestety odwiedzić. Jak Zagadkowo powróciło z nową wersją pokoju, była wreszcie okazja zawitać do Radomska. Druga część to bez wątpienia pokój z półki najnowszej generacji ERów, stawiających na bardzo dopracowane scenografie, rozbudowaną i rozplanowaną z pomysłem przestrzeń gry oraz zróżnicowanie zadań i wykorzystanie na ich potrzeby patentów najróżniejszego typu. Wszystko powyższe można tu znaleźć. Zagadek jest dużo i grając w dwie osoby, trzeba narzucić sobie szybsze tempo, nawet jeśli tego czasu jest tu o kwadrans więcej niż tylko godzina. Może nie do końca typowy escapowy horror, lecz przygodówka z mroczniejszym sznytem. Aktualnie, pewnie najlepszy i najtrudniejszy pokój Zagadkowa.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Escape room Pokój gangstera
Pokój gangstera

#306

15.05.2020 | data wizyty: 15.02.2020

Ten pokój ma dwie kluczowe rzeczy, które powinien mieć każdy dobry escape: świetny klimat i świetne zagadki. Pierwsze idzie odczuć od pierwszych minut gry, drugie – wraz z progresem. Jest tu naprawdę kilka zagadkowych perełek – zrobionych bez sztucznego kombinowania i taniego efekciarstwa, za to pokazujących z jak najlepszej strony to, co powinno być esencją każdego ERu. I coś, co w sumie można by napisać pod każdym z czterech aktualnie dostępnych pokoi – radomszczańskie Zagadkowo naprawdę było dla nas dużym odkryciem. Gdzieś poza „głównym szlakiem” escapowym, w mieście mniejszym niż te wojewódzkie, bez żadnej konkurencji na rynku lokalnym, jednak właściciele w żadnym wypadku nie poszli na skróty, lecz przygotowali pokoje naprawdę bardzo dobrej jakości i zdecydowanie warte celowego escape tripu. Bardzo polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne